Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl
{C} - Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI - artykul w motofakty.pl - Wersja do druku

+- Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl (http://www.klubzafira.pl/forum)
+-- Dział: Forum techniczne Opel Zafira (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Zafira C Tourer (2012 - ... ) (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=64)
+---- Dział: Galeria i ciekawostki (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=70)
+---- Wątek: {C} - Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI - artykul w motofakty.pl (/showthread.php?tid=2625){C} - Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI - artykul w motofakty.pl - JaGoDkA - 2013-Sty-14

Obecna na rynku od 2011 roku trzecia generacja Zafiry w najtańszej wersji Enjoy, napędzanej silnikiem benzynowym 1.8 Twinport Ecotec (115 KM), kosztuje 78 250 zł.

Obecnie w ofercie Opla znajduje się zarówno Zafira drugiej generacji pod nazwą Family jak i najnowsza konstrukcja Tourer. Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI , Fot: Robert Kulczyk – Info-EkspertZałożeniem projektantów było stworzenie auta wygodnego o dużej przestrzeni wewnętrznej, które mogłoby pomieścić 7 osób, jednocześnie zaspokajałoby potrzeby bardziej wymagających klientów. Do budowy modelu wykorzystano nową płytę podłogową Global Delta Platform. Auto otrzymało większy w porównaniu z poprzednikiem o 5,7cm rozstaw osi, który wynosi 276 cm. Sprzedawane jest w dwóch wersjach wyposażenia: Enjoy i Cosmo. Atrakcyjnie przedstawia się bogata paleta silników. Klient może dokonać wyboru z czterech jednostek benzynowych o mocach od 115 do 150 KM oraz trzech Diesli od 110 do 165 KM.

Nadwozie to typowy jednobryłowy minivan. Model w porównaniu ze swoim poprzednikiem nieco urósł, długość wzrosła o blisko 20 cm co w bezpośredni sposób przełożyło się na rozmiary przestrzeni wewnętrznej. Producent położył duży nacisk na wygląd zewnętrzny tak, aby auto poza swoją funkcjonalnością uzyskało ciekawą stylistykę. W nowej Zafirze dużo elementów zewnętrznych zostało zainspirowanych innymi modelami marki. Reflektory przednie niczym z modelu Ampera czy przetłoczenia boczne przypominające te z Insigni. Pojazd charakteryzuje się nie tylko nowoczesnym designem, ale również sporymi wymiarami zewnętrznym, które w pewnych okolicznościach mogą przysporzyć kierowcy trudności, chociażby podczas Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI , Fot: Robert Kulczyk – Info-Ekspertszukania miejsca parkingowego w zatłoczonym mieście.

Caly artykul dostepny jest tutaj: http://www.motofakty.pl/artykul/opel-zafira-tourer-2-0-cdti.html