Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl
{A} Skaczą obroty silnika i gaśnie. Zafira 2.0T OPC :-( Pomocy - Wersja do druku

+- Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl (http://www.klubzafira.pl/forum)
+-- Dział: Forum techniczne Opel Zafira (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Opel Performance Center (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=84)
+--- Wątek: {A} Skaczą obroty silnika i gaśnie. Zafira 2.0T OPC :-( Pomocy (/showthread.php?tid=3510)

Strony: 1 2 3

{A} Skaczą obroty silnika i gaśnie. Zafira 2.0T OPC :-( Pomocy - Leniwiec - 2013-Cze-20

Witam wszystkich bardzo serdecznie. To mój pierwszy post na forum i już mam do Was ogromną prośbę gdyż nie mogę sobie poradzić z moją Zosią sad Pytałem też na innych forach lecz bez rezultatu mam nadzieje że tutaj mi pomożecie:

otóş:

gdy zapalam strasznie skaczą mi obroty az wkońcu auto gaśnie. Próbowałem odpalić samochód i dodać gazu starałęm się utrzymać gaz w jednym miejscu powiedzmy 3000 obrotów nie ruszałem nogą a obroty strasznie spadały az też w końcu zgasł. Wczoraj stało mi się to znów, byłem ok 300m od mechanika więc podjechałem. Podpieli pod komputer i wywaliło 1 błąd: czujnik położenia wału czy coś w tym stylu. Mechanik wykasował go lecz auto dalej jak skakałó tak skacze ale poraz 2 juz błąd nie wyskoczył. Mówi że trzebaby było przeczyścić przepustnicę gdyż to ona powoduje te skoki i gaśnięcie samochodu. Czy ktoś z Was miał podobny problem ? Dodam jeszcze że nie za każdym razem tak się dzieje. Bywa że przez 4 dni ani razu obroty nie skaczą i auto pracuje super. Poniżej dodam filmik na którym jest pokazany obrotomierz.

http://w565.wrzuta.pl/film/1eQSEnFnJCP/2013-06-08-276_zafira_opc

Przed wczoraj Zafcia trafiłą do mechanika lecz:

[color=rgb(68, 68, 6cool]Podpiął ją pod komputer i wyskoczyło coś z czujnikiem ciśnienia powietrza chyba czy coś takiego tylko że jest pewien mankament.

Mechanik nie miał Zafiry w swojej liście komputerowej i zaznaczył w nim

Astrę G 2.0 XEV

w Zafirach nie miał w ogóle 2.0

Możliwe że mogło mu coś wyskoczyć na tym komputerze takiego ??[/color]

[color=rgb(68, 68, 6cool]

Wczoraj ją odebrałem wymienione zostały świece oraz uszczelka pokrywy zaworów ale nic to nie dało. Auto dalej gaśnie. Pytam co dalej i usłyszałem tylko pytanie czy stać mnie na rozgrzebywanie i szukanie tego mankamentu.

ehh

pomóżcie prosze bo już nie wiem co robić...[/color]

Odp: Skaczą obroty silnika i gaśnie. Zafira 2.0T OPC :-( Pomocy - Bamber - 2013-Cze-20

Na początku radził bym zmienić mechanika,wyskakuje błąd położenia wału,radzi wyczyścić przepustnicę a na końcu wymienia świece i uszczelkę-coś ma myśli niepoukładane.Obroty mogą falować z przepustnicy,przepływomierza, i kilku innych rzeczy.Jeśli w kompie nie miał twojej zafki to wpisywanie innego modelu auta jest jak wróżenie z fusów.Proponował bym zapiąć auto do kompa tak jak powinno a potem dalej dociekać.

Odp: Skaczą obroty silnika i gaśnie. Zafira 2.0T OPC :-( Pomocy - Leniwiec - 2013-Cze-20

(2013-Cze-20, 19:40)Bamber link napisał(a): Na początku radził bym zmienić mechanika,wyskakuje błąd połoĹźenia wału,radzi wyczyścić przepustnicę a na końcu wymienia świece i uszczelkę-coś ma myśli niepoukładane.Obroty mogą falować z przepustnicy,przepływomierza, i kilku innych rzeczy.Jeśli w kompie nie miał twojej zafki to wpisywanie innego modelu auta jest jak wróşenie z fusĂłw.Proponował bym zapiąć auto do kompa tak jak powinno a potem dalej dociekać.

Znaczy się pierwszy mechanik miał w komputerze mój model i u niego właśnie wyskoczyło o tym czujniku położenia wału lecz jak go skasował i troche przegazował to nie wyskoczył już 2 raz...

ps. podobno w Oplach jak nie wyskakuje Ceck to w kompie nie będzie widać żadnego błędu.

Odp: Skaczą obroty silnika i gaśnie. Zafira 2.0T OPC :-( Pomocy - Bamber - 2013-Cze-20

(2013-Cze-20, 19:43)Leniwiec link napisał(a): jak go skasował i troche przegazował to nie wyskoczył juĹź 2 raz...
czasami czujnik jak pada raz działa dobrze raz źle i potrafi paść nie pokazując wcale błędu.Czy jak autko jedzie czujesz że jest mułowate,wzrosło mu spalanie,często wtedy podaje zbyt bogatą mieszankę w paliwo?

Odp: Skaczą obroty silnika i gaśnie. Zafira 2.0T OPC :-( Pomocy - Leniwiec - 2013-Cze-20

(2013-Cze-20, 19:51)Bamber link napisał(a): [quote author=Leniwiec link=topic=4266.msg52025#msg52025 date=1371753794] jak go skasował i troche przegazował to nie wyskoczył juĹź 2 raz...
czasami czujnik jak pada raz działa dobrze raz źle i potrafi paść nie pokazując wcale błędu.Czy jak autko jedzie czujesz że jest mułowate,wzrosło mu spalanie,często wtedy podaje zbyt bogatą mieszankę w paliwo?
[/quote]

Mułowate raczej nie... bardzo fajnie wkręca się na obroty... ehh a czy to gaśniecie naprawdę może być spowodowane jakimś tam czujnikiem położenia wału ?

Odp: Skaczą obroty silnika i gaśnie. Zafira 2.0T OPC :-( Pomocy - Dziadek13 - 2013-Cze-20

(2013-Cze-20, 19:56)Leniwiec link napisał(a): gaśniecie naprawdę moĹźe być spowodowane jakimś tam czujnikiem połoĹźenia wału ?
Jeszcze masz czujnik wałka rozrządu może o niego chodzi.

Odp: Skaczą obroty silnika i gaśnie. Zafira 2.0T OPC :-( Pomocy - kapiszon - 2013-Cze-21

Czujniki swoją drogą, zobacz jeszcze przepływomierz, najlepiej, jakbyś podmienił z kimś.

Odp: {A} Skaczą obroty silnika i gaśnie. Zafira 2.0T OPC :-( Pomocy - Leniwiec - 2014-Maj-01

Panowie odświeżę nieco temat, gdyż problem po zimie znów zaczął mi doskwierać. Nie wiem jak to możliwe ale zimą miałem spokój. Ostatnimi czasy gdy pogoda zrobiła się ładniejsza a na polu coraz cieplej to znów nie miła niespodzianka. skakanie obrotów i gaśnięcie silnika powróciło. Wczoraj tak mi się zdarzyło przez dzień, wieczorem się uspokoiło gdy temperatura na dworze spadła. Ehhh czy ktoś może wie czym może to byś spowodowane ??

ps. dodam że ostatnio zauważyłem jeszcze iż przy normalnej jeżdzie moja zafirka rozgrzewa się do ok 80 stopni i tyle... do 90 muszę już ją mocna grzać i to po mieście w korkach...

Odp: {A} Skaczą obroty silnika i gaśnie. Zafira 2.0T OPC :-( Pomocy - Opcycany - 2014-Maj-01

Powiem ci tak odkad zakupiłem OPCycana cały czas problem był z tymi obrotami podobno w OPC to normalne miałem spokój po wymianie Swiec ale na krótki czas tylko i wyczyszczeniu listwy DIS bodajże problemów z gaśnięciem nie miałem . Ale zauważyłem ostatnio coś jeszcze jezeli mam zapalone xenony radio właczone i dmuchawe to obroty faluja. Po wyłaczeniu wszystkiego auto normalnie pracuje na swoich obrotach. Wina może byc z tego co wynika regulatora napiecia

Odp: {A} Skaczą obroty silnika i gaśnie. Zafira 2.0T OPC :-( Pomocy - Leniwiec - 2014-Maj-01

(2014-Maj-01, 11:55)Arek_OPC link napisał(a): Powiem ci tak odkad zakupiłem OPCycana cały czas problem był z tymi obrotami podobno w OPC to normalne miałem spokĂłj po wymianie Swiec ale na krĂłtki czas tylko i wyczyszczeniu listwy DIS bodajĹźe problemĂłw z gaśnięciem nie miałem . Ale zauwaĹźyłem ostatnio coś jeszcze jezeli mam zapalone xenony radio właczone i dmuchawe to obroty faluja. Po wyłaczeniu wszystkiego auto normalnie pracuje na swoich obrotach. Wina moĹźe byc z tego co wynika regulatora napiecia

Niestety to raczej nie to... nawet gdy mam wszystko wyłączone światłą, radio to tak się dzieje...

I w dodatku wymieniałem miesiąc temu ALTERNATOR na nowy...