Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl
{LPG ZA} NIe przełącza się na LPG - Wersja do druku

+- Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl (http://www.klubzafira.pl/forum)
+-- Dział: Forum techniczne Opel Zafira (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: LPG/CNG (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=77)
+---- Dział: Zafira A (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Wątek: {LPG ZA} NIe przełącza się na LPG (/showthread.php?tid=5581){LPG ZA} NIe przełącza się na LPG - arebuk - 2014-Paż-25

Czołem koledzy, problem jest taki: wymieniałem dziś świece w Zosi, żeby to zrobić musiałem  odgiąć i przesunąć osłonę silnia na której zamocowana jest listwa wtryskowa LPG, świece wymienione autko jedzie super płynnie ( w końcu nie szarpie, od ost, wymiany świec minęło 70tys.km.) tyle tylko że na Pb, bo nie przełącza się na LPG - na chwilę wskoczy na LPG, po czym wraca na Pb, centralka 3x3 zapiszczy czyli tak jakby nie było gazu (jest pół zbiornika) , potem dioda szybko mruga sad , pooglądałem wszystko pod maską, wygląda na to że nic nie urwałem, nie zagiąłem, nic się nie poluzowało, ale to tylko tak wzrokowo-dotykowo. Nie uśmiecha mi się płacić 50pln za podpięcie do kompa lpg, może ktoś z userów na śląsku ma dostęp do kompa i oprogramowania STAG ? A może da się to inaczej zdiagnozować?


Odp: {LPG} NIe przełącza się na LPG - arebuk - 2014-Paż-31

Problem rozwiązany - przerwany był kabelek przy elektrozaworze przy reduktorze, był już zaśniedziały, ja go przy wymianie świec naciągnąłem i przerwałem, polecam Alfaserwis LPG w Rudzie Śląskiej - szybka diagnoza od ręki i za grosze.