Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl
[TUT ZB] DemontaĹź konsoli radia - krok po kroku - Wersja do druku

+- Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl (http://www.klubzafira.pl/forum)
+-- Dział: Forum techniczne Opel Zafira (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Zafira B/Family (2005 - 2014) (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=50)
+---- Dział: Karoseria i wnętrze (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=62)
+---- Wątek: [TUT ZB] DemontaĹź konsoli radia - krok po kroku (/showthread.php?tid=589)[TUT ZB] DemontaĹź konsoli radia - krok po kroku - waldekww - 2012-Lut-11

Udało mi się dzisiaj wymienić konsolę centralną (czyli ramkę, w której znajduje się radio fabryczne, nawiewy i sterowanie klimą) w Zafirze B. Nie znalazłem nigdzie opisu więc myślę, że przyda się krótka instrukcja.


1. Demontujemy ramkę, w której znajduje się nawiew na szybę przednią czyli ramkę, przylegającą od góry do naszej konsoli, pomiędzy wyświetlaczem LCD i szybą. To najtrudniejsza część demontażu.  Najpierw trzeba wyjąć małą kratkę nawiewu na szybę a następnie z wyczuciem ale zdecydowanie wyciągnąć całą ramkę. Górna ramka jest zamontowana na wcisk w 3 miejscach: 1) przy samej szybie 2) w środku 3) w okolicach wyświetlacza LCD przy połączeniu z naszą konsolą radia.


2. Wyciągamy radio. Najlepiej za pomocą specjalnych chwytaków (dwa wyprofilowane uchwyty z drutu dostępne za 15 PLN na znanym portalu aukcyjnym) lub podjechać do serwisu audio. Chwytaki wkładamy w 4 otwory radia do końca do momentu aż "załąpią". Odpinamy od radia kabel zasilający oraz antenę.


3. Wyciągamy panel nawiewów i klimy. Wystarczy odgiąć dwie blaszki, które są widoczne po wyciągnięciu radia. Odłączamy od panelu nawiewów dwie wiązki z kablami.


4. Odkręcamy 4 TORX-y (dwa pod panelem nawiewów oraz dwa na górze w okolicach LCD).


5. Wyciągamy naszą konsolę radia i odpinamy od niej od tyłu panel z przyciskiem trójkąta ostrzegawczego i przyciskiem centralnego zamka oraz odpinamy kable zasilające.


6. Montaż wykonujemy w kolejności odwrotnej.


Czas demontażu i montażu nowej konsoli radia 30 min. Naprawę wykonujecie na własną odpowiedzialnośćsmile


RE: [TUT ZB] DemontaĹź konsoli radia - krok po kroku - avatarek - 2017-Paż-29

Fajna sprawa, przyda sie, niedlugo bede rozbieral zeby namierzyc czemu w moim zestawie glosnomowiacym nie dziala ekranik (mam nadzieje ze jakis bezpiecznik). Licze ze podlaczony jest wlasnie gdzies pod ramka.
Przydaly by sie jednak jakief fotki.