Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl
{B} Renowacja reflektorĂłw przĂłd ZB - Wersja do druku

+- Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl (http://www.klubzafira.pl/forum)
+-- Dział: Forum techniczne Opel Zafira (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Zafira B/Family (2005 - 2014) (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=50)
+---- Dział: Karoseria i wnętrze (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=62)
+---- Wątek: {B} Renowacja reflektorĂłw przĂłd ZB (/showthread.php?tid=6587)

{B} Renowacja reflektorĂłw przĂłd ZB - Mucha - 2015-Lip-09

Od jakiegoś czasu planuje w swojej ZB odnowić przednie lampy , jeżdżę tym autem już prawie 1,5 roku i jak narazie kończyło się tylko na planach. Dzisiaj wreszcie znalazłem czas i wjechałem do dwóch firm w Kaliszu , które takie usługi mają w swojej ofercie .
- Pierwsza z nich zaoferowała mi regeneracje lamp poprzez polerowanie  bez konieczności demontażu lampy - koszt wykonania takiej usługi to ok. 200 zł ( za dwie lampy)
- Druga natomiast demontuje reflektor i regeneruje jego powłokę "metodą termiczną" opracowaną w USA , wkładają do jakiegoś pieca i pokrywają płynnym plastikiem - koszt wykonania takiej usługi wraz z demontażem zderzaka 250-300 zł ( za dwie lampy). (http://www.autopolernia.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=58)
  Moje pytanie brzmi co wybrać ,  może ktoś to przerabiał lub słyszał o tych metodach renowacji? (podobno ta termiczna trwalsza ).

Poniżej moje zdjęcie gorszej lampy:
[Obrazek: DSC_0517.jpg]

Odp: [B] Renowacja reflektorĂłw przĂłd ZB - Bamber - 2015-Lip-09

A gdzie regeneracja odbłysnika? Sama likwidacja zmatowiałego klosza to estetyka a świecenie to regeneracja także odbłyśników. Polerkę klosza to sobie Błażej sam mozesz zrobić.

Odp: [B] Renowacja reflektorĂłw przĂłd ZB - Mucha - 2015-Lip-09

Seba , mnie chodzi tylko o same klosze na zewnątrz , środek jest jak nowy nic w środku się nie dzieje , te mikro pęknięcia są na zewnątrz klosza.

Odp: [B] Renowacja reflektorĂłw przĂłd ZB - Belfer - 2015-Lip-09

Witaj Błażej, również planuję wykonanie takiej usługi, poczekam na Twoją opinie ! Koszt do przyjęcia, po doprowadzeniu Wisienki po IV OZ to pestka !!!
pozdrawiam Mirosław
Ps. Odpowiadam bo na e-maila dostałem informacje o innych porysowanych samochodach i nie krytykuję innych zrzutek !!! Może tym co porysowano Zośki na IV OZ, również powinni domagać się zrzutki Huh? Ja dziękuję nie skorzystam, a osobnikom tym (a przekazano mi kto, którym brak odwagi do przyznania się) co umieścili magnesy na mojej Zosi, rano uzbierałem ich ok. 10  na brudnym, pokrytym piaskiem samochodzie . Samo umieszczenie nic by nie spowodowało lecz poruszanie nimi po całym samochodzie dało efekt, dopiero widzialny po umyciu samochodu po powrocie w Poznaniu !!! Oby takich zachowań na kolejnych Zlotach nie było, strach przyjechać nowym samochodem, jak wiecie o wisienkę dbam i będę nadal dbał mimo jej wieku i zostaje do śmierci w rodzinie !!!

Odp: [B] Renowacja reflektorĂłw przĂłd ZB - Mucha - 2015-Lip-09

(2015-Lip-09, 19:15)Bamber link napisał(a): Polerkę klosza to sobie BłaĹźej sam moĹźesz zrobić.
Robiłem polerkę na kloszach od Matiza , domowym sposobem , papier na mokro 800 , później 1500 i 2500 na koniec pasta lekko ścierna tempo (przepis z jakiegoś forum), efekt oszałamiający, ale efekt trwał przez pół roku i wtedy poprawiłem tylko tempo i położyłem na to lakier bezbarwny w sprayu i tak dwa lata i nic się z tym nie dzieje - fakt że lakier nie jest położony idealnie i jest jakiś drobny kurz przyklejony (ale jak na warunki garażowe to mnie zaskoczyło), teraz jak widzę z Matiza z żółtymi kloszami to odrazu mi się przypomina moja polerka i satysfakcja z efektu.  Ale z Zafirą nie chcę ryzykować (w przypadku uszkodzenia lampa o wiele droższa niż koreańska) , tym bardziej że klosze są bardziej przeźroczyste niż w jakimś tam Matize , a po drugie żeby przerobić ten proces w Zafirzę trzeba ściągnąć zderzak.  :-\

Odp: [B] Renowacja reflektorĂłw przĂłd ZB - Bamber - 2015-Lip-09

(2015-Lip-09, 21:31)Mucha link napisał(a): , papier na mokro 800 , później 1500 i 2500
Chyba coś nie tak, papierem 2-2,5 tyś robi się na mokro ale nie 800 nigdy ale pal licho chcesz mieć lampy OK kup nowe z Depo za droższą regenerację zapłacisz 300 a nowe za 550 kupisz.

Odp: [B] Renowacja reflektorĂłw przĂłd ZB - dorich - 2015-Wrz-12

Odgrzeje kotleta smile
U Mnie koszt polerowania kloszy w okolicy to koszt 80pln.
Natomiast regeneracja ze zdejmowaniem lamp polerowaniem tez od środka czyszczenie ultra dziękami plastików soczewki oraz odbłyśników  to koszt 300pln para.
(jak trzeba odbłyśniki regenerować koszt wzrasta o chyba 200 pln.
Przed sezonem jesienno zimowym chyba się skusze żeby poprawić widoczność.

Odp: [B] Renowacja reflektorĂłw przĂłd ZB - _model_ - 2015-Wrz-14

Zrobić samemu regenerację...
Papier wodny 2000, pasta polerska średniościeralna i gąbka do polerowania zakładana na wiertarkę to koszt kilkunastu złotych. Do tego ze 2 godziny pracy...
A zestaw zostanie na kilka reflektorĂłw...

Odp: [B] Renowacja reflektorĂłw przĂłd ZB - dampat - 2015-Wrz-14

Jeśli masz odbłysniki ok to bym też samemu wyczyścić robiłem to w 4 samochodach i wyszło rewelacyjnie

Odp: [B] Renowacja reflektorĂłw przĂłd ZB - Mucha - 2015-Wrz-14

Jak wyżej pisałem aby uwiecznić na dłużej nasze efekty pracy i naprawdę poprawić jej efekt można na koniec położyć lakier bezbarwny, otrzymamy wtedy prawdziwy efekt "klar"  42