Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl
Poduszki boczne - są czy nie? - Wersja do druku

+- Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl (http://www.klubzafira.pl/forum)
+-- Dział: Forum techniczne Opel Zafira (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Zafira A (1999 - 2005) (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=37)
+---- Dział: Karoseria i wnętrze (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=48)
+---- Wątek: Poduszki boczne - są czy nie? (/showthread.php?tid=7010)Poduszki boczne - są czy nie? - dawid_v222 - 2015-Gru-05

Witam serdecznie, jestem nowy na forum. Posiadam od roku Zafirkę A z 2005r. z silnikiem 2,0 DTI. Kupiony w komisie. Do tej pory byłem przekonany, że posiada zarówno czołowe jak i boczne poduszki, bo tak podawał sprzedawca. Jednak do czasu, gdy w Roverze swojego kolegi zauważyłem oznaczenie bocznych poduszek. Jest na krawędzi fotela taka naszywka z napisem "airbag". U siebie nigdzie czegoś takiego nie znalazłem, więc kolega mnie postraszył, że pewnie nie mam, a sprzedawca mnie oszukał. W związku z tym mam pytanie - czy w Oplu jakoś są oznaczane boczne poduszki? Jeśli tak, to gdzie, a jeśli nie, to czy da się jakoś sprawdzić czy są? Nie chodzi mi o to, czy nie zostały wystrzelone, tylko czy w ogóle były zamontowane w tym egzemplarzu. Bo oczywiście czołowe są oznaczone napisem "airbag". Pozdrawiam smile


Odp: Poduszki boczne - są czy nie? - Tunio999 - 2015-Gru-05

Rozkoduj sobie VIN i będziesz wiedział wink


Odp: Poduszki boczne - są czy nie? - Bamber - 2015-Gru-05

Boczne poduszki mogą być wszyste w oparcie i wtedy jest metka, mogą być w słupku, mogą być w drzwiach jak np w BMW ale konkretnie w ZA są tak duże że w oczy kłują jak na foto. Natomiast czy są fizycznie musiał byś fotel rozbebeszyć bo jeśli by było kombinowane to może poduchy nie być , wsadzi opornik, kontrolka zgaśnie a na prawdę nawet nie będziesz wiedział czy są.
[Obrazek: 11_8.jpg]


Odp: Poduszki boczne - są czy nie? - M4R10 - 2015-Gru-05

Tak jak Tunio napisał - VIN i wszystko jasne


Odp: Poduszki boczne - są czy nie? - DanJ93 - 2015-Gru-07

Na każdej poduszce musi być oznaczenie.
Jeśli u Ciebie go nie ma, to albo nigdy nie było, albo ktoś z jakiegoś powodu wymienił zaślepkę na tą, z wersji bez (co może być niebezpieczne, bo podczas wypadku poduszka to wywali!)


Odp: Poduszki boczne - są czy nie? - celius - 2015-Gru-07

Tak jak napisał [member=78]Bamber[/member]. Poduszki boczne w siedzeniu "rzucają się w oczy" plastikową nakładką tak jak na zdjęciu. Jezeli tego nie masz to albo nigdy ich nie było, albo handlarz założył fotele bez poduszek.