Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl
{C} Przerwa między oparciem foteli a roletą - Wersja do druku

+- Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl (http://www.klubzafira.pl/forum)
+-- Dział: Forum techniczne Opel Zafira (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Zafira C Tourer (2012 - ... ) (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=64)
+---- Dział: Karoseria i wnętrze (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=68)
+---- Wątek: {C} Przerwa między oparciem foteli a roletą (/showthread.php?tid=7429)

Strony: 1 2


Przerwa między oparciem foteli a roletą - Zdzich - 2016-Mar-17

Witam , chciał bym zapytać czy w Waszych zafirach oparcie foteli drugiego rzędu dochodzi do rolety bagażnika . U mnie w autku niestety jest przerwa ok 10 cm . Podjechałem dzisiaj autohausu opla z tym pytaniem , a odpowiedż brzmiała że jest to przestrzeń do siatki bagażowej . Jak dla mnie to lipa .


RE: Przerwa między oparciem foteli a roletą - marian329 - 2016-Mar-17

(2016-Mar-17, 19:24)Zdzich napisał(a): Witam , chciał bym zapytać czy w Waszych zafirach oparcie foteli drugiego rzędu dochodzi do rolety bagaĹźnika . U mnie w autku niestety jest przerwa ok 10 cm . Podjechałem dzisiaj autohausu opla z tym pytaniem , a odpowiedĹź brzmiała Ĺźe jest to przestrzeń do siatki bagaĹźowej . Jak dla mnie to lipa .

Tak to norma u mnie też tak jest. W ASO dobrze Ci powiedzieli przerwa jest po to aby zamontować siatkę.


RE: Przerwa między oparciem foteli a roletą - cbm80 - 2016-Kwi-18

A jakie macie fotele w 2 rzędzie? Te z opcją podłokietnika czy zwykłe? Ja mam zwykle, ale gdzieś czytałem, ze te "komfortowe" można przesunąć dodatkowe 5cm do tyłu i to by tłumaczyło taką dużą przerwę.


RE: Przerwa między oparciem foteli a roletą - Zdzich - 2016-Kwi-18

Niestety bez podłokietnika "zwykłe", @cbm80 a myślałeś może o zasłonięciu czymś tej przerwy ?.


RE: Przerwa między oparciem foteli a roletą - cbm80 - 2016-Kwi-19

Nie planuję zasłaniać, bo i tak nic tam nie widać. Jedynie problem, że kurzy się do środka smile Kiepsko to rozwiązali. Podobnie chowanie rolety w podłodze. Porównywałem roletę z moją starą Zafirą A i ta nowa jest wyraźnie krótsza. W ogóle bagażnik jest mniejszy - lipa do kwadratu biorąc pod uwagę, że samochód jest o prawie 35cm dłuższy i sporo szerszy.


RE: Przerwa między oparciem foteli a roletą - evolution1 - 2016-Kwi-19

Brakuje zasłony pomiędzy fotelami 2giego rzędu a bagażnikiem. Rozkładając środkowy fotel w celu przekształcenia go w podłokietnik to widać co jest w bagolu. Może już ktoś to rozwiązał?

http://www.opel.ie/content/dam/Opel/Europe/master/hq/en/01_Vehicles/01_PassengerCars/New_Zafira_Tourer/MY_1400/768x432/Opel_Zafira_Tourer_Interior_View_768x432_zat14_i04_023.jpg


RE: Przerwa między oparciem foteli a roletą - cbm80 - 2016-Kwi-19

Takiej zaslony nie bylo tez w Zafirze A i B, gdzie moim zdaniem podlokietnik byl duzo lepiej rozwiazany i bardziej funkcjonalny (bo dalo sie przechodzic przed kanapa). Taka otwarta dziura jest tez dosc niebezpieczna podczas jazdy z pelnym bagaznikiem, bo przy ostrym hamowaniu bagaze moga wpadac do srodka.


RE: Przerwa między oparciem foteli a roletą - Zdzich - 2016-Kwi-20

(2016-Kwi-19, 17:36)evolution1 napisał(a): Brakuje zasłony pomiędzy fotelami 2giego rzędu a bagaĹźnikiem.

http://www.opel.ie/content/dam/Opel/Europe/master/hq/en/01_Vehicles/01_PassengerCars/New_Zafira_Tourer/MY_1400/768x432/Opel_Zafira_Tourer_Interior_View_768x432_zat14_i04_023.jpg

Nie brakuje , bo po pierwsze jest siatka (chyba że jej nie miałeś) , a drugi sposób to podniesienie do góry wzdłuż oparć jednej lub dwóch części wykładziny podłogowej . Ja mam podniesioną jedna część żeby mi nic nie wpadało pod fotele drugiego rzędu .


RE: Przerwa między oparciem foteli a roletą - cbm80 - 2016-Kwi-21

Ta "zbyt dluga" wykladzina to tez nietrafiony pomysl. Wyraznie zmniejsza przestrzen bagazowa za fotelami 2 rzedu. Mogli zaplanowac jakies zatrzaski na jej koncu mocowane do foteli i wtedy nie traciloby sie nic a szczelina za fotelami bylaby zakryta.
Zreszta na marginesie - ta szczelina to jedyne miejsce gdzie miesci mi sie antena od CB, a w starej Zafirze nie bylo tego problemu. Niestety nowa Zafira jest wezsza w srodku od Zafiry A (!!!). ZA miala przy kanapie 110cm a ZC tylko 105cm. Ciekawe, bo teoretycznie wezszy samochod typu C4 Grand Picasso ma bagaznik szeroki na 117cm! Klapa bagaznika tez w ZC nizsza o 10cm w stosunku do ZA. Lipa!


RE: Przerwa między oparciem foteli a roletą - Andrzejrudi - 2016-Kwi-21

Ja mam te fotele w 2 rzędzie ,,klubowe" i mam tą przerwe
Wchodzi tam prawdopodobnie siatka ( mam zaczepy)
Jest to prawdą że jeśli rozłożę podłokietniki to wtedy można fotele cofnąć o jakieś 5 cm ale i tak zostaje Minimalna przerwa pewnie na siatke