Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl
Wytrzymałość podstawy magnetycznej - Wersja do druku

+- Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl (http://www.klubzafira.pl/forum)
+-- Dział: Forum techniczne Opel Zafira (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Car Audio/Navi/CB/Rejestratory/Zestawy BT (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Wątek: Wytrzymałość podstawy magnetycznej (/showthread.php?tid=7905)Wytrzymałość podstawy magnetycznej - Zdzich - 2016-Sie-01

Witam , ciekawi mnie czy komuś z Was (nie opowieści z którejś ręki itp) pęd powietrza zdjął z dachu antenę o podstawie magnetycznej (magnesowej) , oraz z z jakimi prędkościami jeżdzicie mając w/w antenę .
1. prędkości autostradowe
2. na drogach powiedzmy lokalnych gdzie trzeba się wyminąć z autobusem lub sam. ciężarowym gdzie dochodzi dodatkowy mocny podmuch.
W swoim zestawie CB mam antenę Siro ML 145 z podstawą 12,5 cm i gdy się raz trochę zapomniałem to szczęściem przy 185km/h nic się nie stało .


RE: Wytrzymałość podstawy magnetycznej - M4R10 - 2016-Sie-01

Mając antenę firmową (w Twoim przypadku Siro) raczej nie powinieneś się obawiać o utratę anteny z CB z dachu. Co najwyżej przy gwałtownym podmuchu zostanie przesunięta. Jeszcze jest kabel, który działa jak linka zabezpieczająca smile Ja osobiście nie miałem takiego zdarzenia, pomijając fakt wjazdu do garażu bez jej złożenia - efekt wiadomy razz
Tak dla ciekawostki, obserwowałem kiedyś dwa komary, które podczas postoju na parkingu leśnym siadły na przedniej szybie. Dopiero przy prędkości ok 95 km/h nie dały rady się utrzymać na szybie.


RE: Wytrzymałość podstawy magnetycznej - lbk - 2016-Sie-01

Wracaliśmy na 2 auta z Sianożęt to koledze @gRZENIU spadła antena...  prędkość ponad 180.
Specjalnie jechaliśmy przez Niemcy. Angel


RE: Wytrzymałość podstawy magnetycznej - Bamber - 2016-Sie-01

Mnie osobiście magnesówka z magnesem 8 cm ale za to krótka antena (President Missisippi) wytrzymała 220 na autostradzie i jej nie zdmuchnęło. Ala jak pisaliście przy mocnym podmuchu widziałem przypadki że przy 160 km/h antenę wręcz zerwało także jak jest bardzo wietrzny dzień lub gwałtowne boczne podmuchy trzeba uważać. Raczej jak wiatr ją ruszy to nie przesunie a od razu oderwie magnes od dachu.