Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl
Szarpanie na lpg - Wersja do druku

+- Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl (http://www.klubzafira.pl/forum)
+-- Dział: Forum techniczne Opel Zafira (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: LPG/CNG (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=77)
+---- Dział: Zafira A (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Wątek: Szarpanie na lpg (/showthread.php?tid=8119)Szarpanie na lpg - foxie - 2016-Paż-24

Dzień dobry,
czy macie może pomysł, dlaczego silnik szarpie na lpg? Na benzynie pracuje normalnie, nawet pod obciążeniem. Na lpg szarpie - zwłaszcza, kiedy jest wilgotno (deszcz, mgła), ale w suche dni też się zdarza. Wymieniłem na nowe:
- przepływomierz,
- cewkę,
- świece.
Ponieważ te przyczyny wyeliminowałem, pozostają mi jeszcze:
- regulator napięcia (przygasające światła podczas kręcenia kierownicą),
- jakaś nieprawidłowość w tylnej lewej lampie (łącznie z kierunkowskazam włącza się przeciwmgielne, co widzę poprzez jarzącą się kontrolkę na desce),
- "luĹşna" masa na silniku lub karoserii
- podciekające wtryski benzynowe?
Czy powyższe może mieć wpływ na działanie gazu? a może jest tak, że instalacja gazowa ma przebicia? czy wtryski gazowe mogą się przycinać i nie zostawiać śladu w postaci błędu w komputerze inst. gazowej?
Gaz jest na gwarancji, zakładany w Tarnowie w ogólnopolskiej sieci Cz....m.
Generalnie, mechanik odsyła mnie do gazownika, a gazownik do mechanika.
Proszę o jakieś wskazówki.


RE: Szarpanie na lpg - Bamber - 2016-Paż-24

Przewody bo nie do czytałem żebyś wymieniał, jak szarpie obstawiam gdzieś zapłon wypada a po drugie jest nowa na gwarancji ma obowiązek tak zrobić żeby chodziła jeśli dobrze pali na Pb.


RE: Szarpanie na lpg - foxie - 2016-Paż-24

(2016-Paż-24, 09:26)Bamber napisał(a): Przewody bo nie do czytałem Ĺźebyś wymieniał, jak szarpie obstawiam gdzieś zapłon wypada a po drugie jest nowa na gwarancji ma obowiązek tak zrobić Ĺźeby chodziła jeśli dobrze pali na Pb.

Z18xe - tam nie ma przewodów - tylko wiązka - bezpośrednio do cewki z modułu. Mechanik mówił, że gdyby coś działo się na tym połączeniu, to wyskakiwał by błąd, a błędów nie ma.


RE: Szarpanie na lpg - Bamber - 2016-Paż-24

To niech gazownik szuka przyczyny w lpg czy gdzieś słabej masy nie ma, jakie parametry wychodzą na komputerze gazowym podczas objawów.


RE: Szarpanie na lpg - firek - 2016-Lis-02

Foxie najpierw pytanko do Ciebie: jakiej marki zakupiłeś moduł zapłonowy, i czy moduł i świece były wymienione jednocześnie??
Pytam o markę ponieważ kilku producentów stosuje zbyt krótkie sprężynki(te które fizycznie stykają się ze świecami) co może powodować szarpanie.
Odnośnie problemów z miganiem świateł to sprawdź miernikiem jakie masz ładowanie na akumulatorze kiedy masę i plus bierzesz z aku i kiedy masę bierzesz z silnika - jeśli będą duże różnice( np; pierwszy pomiar 12V, a drugi około 14V) to trzeba sprawdzić masę silnika.

Jeśli okaże się że problem nie dotyczy układu zapłonowego to podejrzewam jakiś błąd montażowy lub źle zrobione ustawienia w sterowniku LPG.
Pozdro


RE: Szarpanie na lpg - foxie - 2016-Lis-03

moduł Valeo, świece NGK.


RE: Szarpanie na lpg - firek - 2016-Lis-03

No to w teorii nie powinno być problemu z układem zapłonowym..

Z opisu wywnioskowałem że masz założoną instalację BRC SEQ 32, napisz jakie wtryski: BRC ,czy Apache; chociaż obstawiam że nie w tym jest problem....
Obstawiam, Ĺźe problem tkwi w programie, napisze ci na PW.