Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl
{Info} Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 - Wersja do druku

+- Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl (http://www.klubzafira.pl/forum)
+-- Dział: Forum techniczne Opel Zafira (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: OgĂłlna Technika (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=71)
+---- Dział: Opony i felgi - kompendium (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=72)
+---- Wątek: {Info} Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 (/showthread.php?tid=8362)

Strony: 1 2

Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 - celius - 2017-Lut-05

Zastanawiam się nad zakupem tych opon. Cena niska bo sezon się kończy. Miałem kiedyś w astrze nokiany letnie i sprawowały się rewelacyjnie, dlatego zamiast dębic czy kormoranów zastanawiam się nad dopłatą ok 250 zł do nokianów.

http://allegro.pl/4x-205-55r16-91h-nokian-wr-d3-opony-zimowe-hit-i6596598974.html

RE: Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 - jabol - 2017-Lut-05

Ja w lecie kupiłem od prywatnego właściciela w twoim rozmiarze za 700 zł 2 continental i 2 viking.Nokiany powinny być lepsze od naszych oponek.We fieście miałem zimówki dębicy i nie narzekałem.Ale nokian to raczej wyższa pólka.

RE: Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 - Krasnal - 2017-Lut-05

Nokian jest firmą wywodzącą się z Finlandii, a tam zimy bywają o wiele bardziej śnieżne i mroźniejsze niż u nas. Opona produkowana była na początku głównie na rynek skandynawski.
Średnia półka opon, porównywalna z Kleberem, Fuldą, Uniroyal, itp. Opona kierunkowa, dobre odprowadzenie wody i błota pośniegowego. Spokojnie sprawdza się w zimie na naszych drogach.

RE: Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 - DD - 2017-Lut-06

Jeżdżę na podobnych (17" 98H) już trzeci sezon. Nie mam żadnych zastrzeżeń, dobrze odprowadzają wodę.

RE: Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 - Chlipo - 2017-Lut-07

ja też mam u siebie Nokiany i jest naprawdę przyzwoicie.

RE: Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 - syska - 2017-Lut-07

Skoro polecacie to i ja dołączę do grona posiadaczy zimowych opon Nokian  smile na nowy sezon.

RE: Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 - oleklar - 2018-Sty-05

Za oknem mamy taką pogodę, że człowiek poważnie zastanawia się nad zakupem opon całorocznych. Zwłaszcza, że jazda obywa się głównie po mieście, które to nawet w przypadku opadów śniegu są w miarę szybko i efektywnie odśnieżane.
Np takie Michelin CrossClimat-y - wprawdzie są letnie, ale maja też homologację zimową. Z drugiej strony czytam opracowania takie jak https://nocar.pl/blog/czy-warto-kupic-opony-caloroczne/ z którego też płyną rzeczowe argumenty. Że taki mamy klimat i trzeba przełknąć koszta z tym związane. Każdy ma jakieś argumenty.

RE: Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 - Mucha - 2018-Sty-05

(2017-Lut-05, 19:14)Krasnal napisał(a): Nokian jest firmą wywodzącą się z Finlandii, a tam zimy bywają o wiele bardziej śnieĹźne i mroĹşniejsze niĹź u nas. Opona produkowana była na początku głównie na rynek skandynawski.
Średnia półka opon, porównywalna z Kleberem, Fuldą, Uniroyal, itp. Opona kierunkowa, dobre odprowadzenie wody i błota pośniegowego. Spokojnie sprawdza się w zimie na naszych drogach.

Krzysiu tutaj się nie zgodzę że NOKIAN to średnia półka , w przypadku opon zimowych to powiedziałbym że to najwyższa półka , w sklepach internetowych również tak się kwalfikują jako "premium".
Czytałam trochę o zimówkach NOKIAN , wypowiedzi niezależnych warsztatów i mechaników , a czytałem bo zauważyłem że parametry opon zimowych NOKIAN przewyższają te  topowych marek jak Pirelli , Bridgestone czy Michelin (na których jeżdżę latem i zimą do tej pory)
W 2017 roku musiałem kupić nowe zimówki i padło na NOKIAN WR D4, bo moje stare Micheliny niestety już były stare,  pomimo wieku bieżnik nadal w dobrym stanie - ale niestety wiek robi swoje.

Zimy jeszcze nie było w tym sezonie w wlkp , więc nie ocenie na razie jak się zachowują na śniegu i oblodzonej drodze, ale jeśli chodzi mokrą i bardzo mokrą nawierzchnię to tak się trzymają drogi że naprawdę trudno oderwać się od drogi w końcu klasa przyczepności A "nie bierze się znikąd" biggrin . Hamowanie również - awaryjne hamowanie ze 120 km/h do 0 km/h , nie wierzyłem że tak szybko można się zatrzymać bez jakich kolwiek problemów - pomimo tego nie chciałbym tego robić jeszcze raz smile  .

Zużycie paliwa mam na tym samym poziomie co latem (zima 16 cali,  letnie mam 17 cali i szersze) pewnie stąd nie ma różnicy, no i hałas którego nie ma smile

Małe porównanie:

Nokian WR D4 - etykieta              C A 69 dB
Michelin Alpin 5                           E B  68 dB
Pirelli Snow Control III - etykieta   E C 72 dB
Pirelli Sotto Zero 2 - etykieta         E C 72 dB
Yokohama większość modeli         E C 72 dB
Goodyear Ultra Grip 9                  C C 68 dB

Dlatego padło na NOKIAN, myślę że nie warto przepłacać.

RE: Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 - Krasnal - 2018-Sty-05

Błażej,
każdy ma swoje zdanie i nie będę z tym polemizował. Jeśli chodzi o wypowiedzi warsztatów to "każda sójka swój ogonek chwali". Na oponach Nokian, sprzedający mogą uzyskać dość wysoką marżę i dlatego będą ją bardzo chwalić. To chyba logiczne - chwalimy - lepiej i więcej się sprzedaje - generując wysoką marżę dobrze zarabiamy.

Jeśli chodzi o wartości jakie podawane są przy oponach zimowych to nie pełni są one prawdą ponieważ opony zimowe są badane w takich samych warunkach jak opony letnie - czytaj dodatnie temperatury ok. +15 stopni Celsjusza.
Etykiety mają większe znaczenie przy wyborze opon letnich.

Powołując się na Twoją wypowiedź, że nie warto przepłacać - między bajki można włożyć taki tok rozumowania. Nikt za przykładowo 100 zł nie może dać Ci jakości produktu, który jest warty 200 zł.

RE: Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 - Mucha - 2018-Sty-05

Wiedziałem że włoże kij w mrowisko.
Ale różnica w cenie nie zawsze idzie z jakością. Tym bardziej że pomiędzy Nokian a Michelin tym samym typem opony wynosi 40 zł, w tym przypadku powiedziałbym że jakość jest ta sama tylko Michelin jest bardziej rozpowszechnoni i przereklamowany tak samo jak inne marki i cenę windują już same sklepy, no bo przecież droższe musi być lepsze, może i tak kiedy ta różnica byłaby rzędu 200, 300 zł i więcej zł. To wtedy mógłbym przyznać rację że ta droższa rzeczywiście ma super kosmiczną gumę która ma cudowne właściwości. A tak zyskuje 40 do 60 zł na sztuce i mam w kieszeni w najlepszym przypadku 240 zł.
Więc nie uważam że Nokian to średnia półka.
Swoją opinię będę mógł pewnie rzetelnie napisać po kilku latach użytkownania. Póki co jestem z nich zadowolony i przereklamowanych Goodyear lub Pirelli na zimę napewno bym nie kupił.

W najnowszym numerze gazety Motor można znaleźć testy opon zimowych gdzie Nokian WR D4 zajął 3 miejsce a Michelin ALPIN 5 miejsce 6.
Czyli jak to powiedziałeś "średnia półka" - nieźle sobie radzi z najwyższą półką.