Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl
Awaria skrzyni m32 po 44 tys km - Wersja do druku

+- Forum Opel Zafira - KlubZAFIRA.pl (http://www.klubzafira.pl/forum)
+-- Dział: Forum techniczne Opel Zafira (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Zafira C Tourer (2012 - ... ) (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=64)
+---- Dział: Skrzynia biegĂłw/przeniesienie napędu (http://www.klubzafira.pl/forum/forumdisplay.php?fid=103)
+---- Wątek: Awaria skrzyni m32 po 44 tys km (/showthread.php?tid=9200)Awaria skrzyni m32 po 44 tys km - MacL29 - 2018-Wrz-15

Pojechałem dziś do ASO na przegląd po 3 roku (Zafira C Enjoy 1.4 MT6 kupiona w polskim salonie w sierpniu 2015). Zgłosiłem poniższe uwagi do sprawdzenia:
"1.Po rozgrzaniu auta z komory silnika słychać miarowy szum (paska, łańcuszka, łożyska?), którego tempo wzrasta wraz ze wzrostem obrotów silnika. Szum jest słyszalny zarówno podczas jazdy, jak i postoju. Myślałem, że to może kwestia paska wielorowkowego, ale 2 tygodnie temu został w Państwa serwisie wymieniony (okazało się, że rzeczywiście był postrzępiony i groził awarią).
2.W czasie jazdy po wrzuceniu biegów 2, 4 i 6 i puszczenia sprzęgła, drążek zmiany biegów zmienia swoją pozycję (lekko przesuwa się w kierunku przodu auta). Niepokoić może ten objaw, ponieważ przypomina początek awarii niektórych oplowskich skrzyń biegów".

Po 5 (!) godzinach oczekiwania diagnoza: "wyciek oleju z uszczelniacza prawej półosi w skrzyni biegów; głośna praca łożyska alternatora".

Skasowali za przegląd i umówiłem się na poniedziałek 24 września na godz. 7:00 na spisanie zgłoszenia do gwaranta (mam wykupioną do sierpnia 2019 dodatkową gwarancję flexcare). Ponoć nie było dziś w ASO nikogo, kto mógłby to zrobić.

Bardzo proszę o pomoc. Zupełnie na autach się nie znam. Naczytałem się teraz wiele złego o skrzyniach m32. Objawy jakby się zgadzały. Poza tym ten szum to może nie od alternatora? Może ze skrzyni? Poradźcie, jak mam rozmawiać w ten poniedziałek? Czego mogę zażądać? Domagać się wymiany skrzyni? Naprawy? O co wnioskować? Jak długo trwa procedura zgłoszenia auta do centrali Opla? Czy mogę przez ten tydzień jeździć autem?

Z góry dziękuję za pomoc.