na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Termostat Z16XEP, Z16XER, Z18XER, A16XER, A18XER - dyskusja, problemy JacekZKL 25 12 633 2018-Cze-12, 22:32
Ostatni post: adkul84
  {B} Jak sprawdzić czy termostat działa poprawnie -1.9 cdti Kaliope 3 708 2018-Maj-13, 11:33
Ostatni post: Motor84
  [TUT ZB] Zafira - Wymiana termostatu 1.9 CDTi - Z19DT , Z19DTL tEREk 29 48 191 2018-Maj-01, 08:53
Ostatni post: Ari17
Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 2.94
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Termostat w 1.9 cdti - uwagi, problemy, dyskusja, wymiana
według mnie przynajmniej 80 stopni musi być w trasie, a jeśli nie ma, warto wymienić termostat za 150zł i trochę własnej pracy
Odpowiedz
i tak wlasnie zrobie.
Odpowiedz
Wczoraj pojechałem w trasę i włączyłem komputer na temperaturę. Na trasie temperatura wahała się od 72 do 86 stopni. W mieście od 88 do 96 stopni i wtedy włączał się wiatrak. Wychodzi na to , że termostat jest OK, choć wahania są dość duże. A jak jest w Waszych samochodach? Trzyma równo 88 czy są wahania?
Odpowiedz
To i ja podlacze sie pod temat smile

Wczoraj zrobilismy trase ponad 1000 km.
Obserwowalam z ciekawosci temperature.

I tak.

Jazda 2h bez przerwy, z predkoscia 130-140 km/h, zewnetrzna temperatura 3 stopnie - temperatura od 65 do 70 stopni. Czy to nie za malo?
Wolniejsza jazda, postoj w koreczku - temperatura ok. 88 stopni.

No i teraz pytanie. Czy ta temperatura podczas jazdy nie byla za niska?

Jesli padlby termostat -to dlaczego nie pokazuje bledu zadnego?

Jak to sprawdzic czy termostat jest walniety?
Odpowiedz
Jak jedziesz z większą prędkością wiadomo lepsze chłodzenie chłodnicy i jak masz te 65-75 st. włącz ogrzewanie na full czy leci gorąc. Jeśli by nie działał dobrze poleci ci letnie a nie gorące powietrze. Drugi sposób na postoju grzać silnik przy temp. koło te 85-90 st macać węże z chłodnicy do silnika górne i dolne czy są tak samo ciepłe, jeśli któryś będzie zimny lub tylko letni wtedy wiesz że termostat nie jest dobrze otwarty na duży obieg. Trzeci sposób przy wyciągniętym termostacie do szklanki go i zalewasz wrzątkiem widać czy się otworzy.
Odpowiedz
U mnie było następująco odcinek s8 Wrocław -  Walichnowy pedał cała trasę w podłodze (czyli około ~190KM/h) Temperatura ~91 stopni. Przy 140-150 nie powinnaś mieć tak niskiej temperatury.
Odpowiedz
(2014-Mar-12, 09:06)tEREk link napisał(a): Przy 140-150 nie powinnaś mieć tak niskiej temperatury.

Czyli bede musiala sprawdzic termostat. A dlaczego bledow nie pokazuje komputer zadnych? I spalania tez nie mam jakiegos wysokiego.
Odpowiedz
65-70 to moim zdaniem za niska temp. Miałem podobnie ,  rok temu zmieniłem termostat i jest git  32. Komp też nic nie pokazywał. 10 Co do wysokiego spalania przyczyny muszą być inne. Przy niskiej temperaturze płynu w dieslu może być tylko delikatnie większe spalanie.
Odpowiedz
Jeszcze jest jedna opcja miałem tak w Passacie własnie na autostradzie, temperatura była dobra lecz złe wskazania podawał czujnik temperatury na zegar.
Odpowiedz
(2014-Mar-12, 11:38)Mundurowy link napisał(a): Co do wysokiego spalania przyczyny muszą być inne.

Ale ja spalania nie mam wysokiego!!!

No chyba, ze spalanie 5,7 to wysokieHuh?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości