na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Hałas przy włączonej klimatyzacji kanwa1987 2 381 2018-Sie-02, 12:45
Ostatni post: kanwa1987
  [TUT ZB] Zafira - wymiana chłodnicy układu chłodzenia silnika Z19DT szymekmaj 7 23 234 2017-Maj-07, 10:30
Ostatni post: szymekmaj
  {B} temperatura michal82 1 863 2017-Sty-04, 22:10
Ostatni post: michal82
Ocena wątku:
  • 53 głosów - średnia: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B}Temperatura silnika - jaką osiąga wasze auto przy mrozie a jaka powinna być ?
Na 100% termostat nie domyka się całkowicie. Nadaje się do wymiany.
Odpowiedz
Panowie - widzę, że przedstawiacie tutaj MIX temperatur z różnych motorów.

A jak wygląda kwestia 1.9 DTH 150KM prawdopodobnie bez quickheat'a (z VINu alternator 100A, akku 60Ah) - da się tym w zimie jeździć na niezbyt długich odcinkach?

Jak miałem ZA 2.0DTH, to pomimo wymienienia termostatu nie dało się jej dogrzać - temp. z kratek leciała całkiem całkiem, ale motor pozostawał niedogrzany. Teraz przy z17dtj/dtr z guickheatem, to jest inna bajka.
Odpowiedz
Ja teraz widzę, że wymiana termostatu była na prawdę ważna. Proponuje wszystkim sprawdzić przy jakiej temperaturze otwiera sie termostat....aż nie moge uwierzyć, że jak taki techniczny jestem  25 a otwarcie termostatu sprawdziłem po prawie 3 latach użytkowania fury.

Nadmienię jeszcze, że jak co roku jeżdżę już na przysłoniętej chłodnicy, z tym że teraz auto bez najmniejszego problemu rozgrzewa się do 80-85 stopni po tylko 6 km jazdy (przysłona chłodnicy też zapewne robi swoje). Jak pisałem w tutku z wymiany termostatu, mój puszczał duży obieg już przy tylko 67 stopniach....także to była ruina termostatu.

Więc jak się ma rozgrzać fura w zimie kiedy silnik ledwie poczuje ciepło a już jest chłodzony przez siarczyście zimne powietrze zimą czy nawet teraz jesienią kiedy jest 10 stopni na zewnątrz?    `
Odpowiedz
W test mode temp.  65-67 st. po 40 kilometrach przy +10 st. Małżonka spokojnie jechała. Max pokało 75-76 st. Czas na wymianę termostatu ?  35
Odpowiedz
(2012-Lis-16, 12:42)Mundurowy link napisał(a):Czas na wymianę termostatu ?  35

zdecydowanie
Odpowiedz
OK,
Taką temperaturę silnika mamy przy temperaturze powietrza + 10 stopni C.
Teraz mamy około minus 10 i jak powinno być??
Odpowiedz
Tak myślałem, że u mnie jest nie dobrze, ale miałem cichą nadzieję, że może się jednak uda  21 .
Maksymalnie mam 55 - 60 stopni celsjusza. A co najbardziej mnie przeraża to rozebranie pół samochodu co by się tam dostać  22
Odpowiedz
W Zośce DTH nie trzeba rozbierać pół auta. 17 Po wymianie mam 87-89C. Tak chyba powinno być. 32
Odpowiedz
Moja śmig rakieta to całe 100 KM i jest to oznaczenie Z19DTL  35
Odpowiedz
Moja DTH też ładnie lata. Ma 150 km i Sporta. Ale nie oto tu chodzi. W mojej Zośce trzeba wyjąć aku i podstawę aku i jest dostęp to termostatu. 
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości