na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 1.9 CDTI -  Opel Zafira B 1.9 ctdi nie odpala szato1304 0 29 2019-Lis-16, 15:03
Ostatni post: szato1304
  {B} 1.9 -Kolektor, nastawnik, klapy wirowe w Z19DTH - usterki, diagnoza, naprawa cruyf 109 56 818 2018-Wrz-25, 23:18
Ostatni post: zafira2007
  {B} 1.9 CDTI - Z19DT - biały dym po odpaleniu i długo kręci Zyga 31 9 251 2018-Wrz-12, 08:09
Ostatni post: Krawiec
Ocena wątku:
  • 41 głosów - średnia: 2.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 1.9 CDTI - Z19DTH - Silnik gaśnie w czasie jazdy !
Jak w temacie , w czasie jazdy zgasł mi silnik . W ciągu tygodnia powtórzyło się to 3 razy. Wczoraj żona uruchomiła Zośkę na parkingu (szybki w lodzie) i weszła na chwilę do domu. Wychodzi ...silnik nie pracuje. W ciągu dziesięciu minut zgasł 3 razy. W lekki szoku pojechała do pracy i wszystko było OK. Powrót też w porządku. Byłem u mechanika na kompie i nic. Ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny ?  Zośka Z19DTH 2006.
Odpowiedz
Dziwna sprawa jeśli silnik zgasł to musiał stracić jakiś sygnał z czujnika nie wiem np.obrotów wału ciśnienia na listwie. Może masz usunięty dpf i wykasowaną tablicę błędów? U mnie też zdarzyło się kilka razy że silnik zgasł ale od razu auto z kluczem i błąd czujnika wału korbowego, na razie jeżdżę bo auto za każdym razem jak parę minut postoi odpala normalnie. Może i u Ciebie jest coś podobnego, tylko dlaczego nie ma błędów bez tego to wróżenie. Pozdrawiam

Kolego bardzo proszę pisać po POLSKU!!! Używać liter ę, ą, ć, ż, ł, ó itd.... oraz stosować przecinki i kropki, a po nich odstęp (spację) przed kolejnym słowem. Trudno się czyta, tekst pisany bez zastosowania tych zasad !!!
Odpowiedz
Witam, u mnie było podobnie, stoję na światłach i nagle autko gaśnie. Jazda np. na 4 biegu prędkość 70km/h i też nagle gaśnie (kilka razy dziennie-denerwujące) i żadnych błędów. Autko zapala po takim incydencie od strzała, gdzie leży problem nie wiem. Do tego też dochodzą falujące obroty mniej lub bardziej drgajaca wskazówka obrotomierza. Zauważyłem jedną rzecz że po wypaleniu DPF-u problem zniknął.
Dodam, że rok temu też miałem taką przypadłość która trwała kilka dni i nagle ustapiła. Samochód trafił wtedy do warsztatu, nie było błędów więc nic nie zrobili. Problem zniknął też po prawidłowym wypaleniu Dpf-u.
Proszę włączyć się do dyskusji może coś z niej wyniknie.

To samo co post wyşej!!! 
Odpowiedz
Zapomniałem wspomnieć dolałem środek do czyszczenia wytrysków STP, jak i na kilka godzin odkręciłem wlew paliwa (w celu odpowietrzenia baku-gdzieś  przeglądając posty na sieci tez sugerowano taki zabieg). Od kilku dni wszystko Oki, nie wiem gdzie przyczyna czy w jakości paliwaHuh? Czy poprostu za takie "wybryki" z gaśnięciem odpowiedzialność ponosi Dpf.
Odpowiedz
DPFa mam usuniętego. Rok chyba. Żona jechała do roboty (1 godz. temu) zgasł raz w trasie.  19
Odpowiedz
Dziś rano znowu zgasł , na światłach i raz w trasie .2
Odpowiedz
i błędów nie ma żadnych? filtr paliwa kiedy wymieniany?
Odpowiedz
Filtr paliwa , oleju ,  koniec Listopada 2o14. Na takich rzeczach nie oszczędzam. Dwa dni temu rozrząd wymieniłem, opony letnie ...............  Komp NIC !  10
Odpowiedz
witam mam ten sam problem od roku silnik gaśnie nagle, odpala bez problemu i żadnych błędów. Dpf usuniety mam już dość tego auta.  Angry
Odpowiedz
Mam identyczny problem jak kolega Mundurowy ktoś go rozwiązał?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości