na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Czy da się wyłączyć podświetlenie licznika zaraz po otworzeniu drzwi espionage 0 234 2018-Wrz-05, 19:40
Ostatni post: espionage
  {B} - Hak holowniczy - zakup, dołoĹźenie, wiązka elektryczna, problemy, dyskusja woytas 80 29 987 2017-Lip-02, 10:05
Ostatni post: celius
  {B} reflektory firma depo czy tyc krzysiek102 6 3 526 2016-Sie-26, 08:14
Ostatni post: czarekcw
Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Dach panoramiczny - szklany dach - problemy, dyskusja, czy warto go mieć?
Slyszalem, ze na pierwsze dachy panoramiczne w oplach roczniki 2005-2006  byl robiony serwis (przeciekanie i pekanie lakieru na dachu, ale to akurat normalne).
Odpowiedz
Moja Zocha jest z 2006r i nic nie pęka ani nie przecieka.Szczerze mówiąc to słyszę pierwszy raz o takiej akcji.
Odpowiedz
mi tez nic nie przecieka (sama ciekawosc) slyszalem o tym jak bylem na techu w GM w katowicach.ciekawe.ale o pekajacym lakierze na dachu to juz bylo gdzies pisane.
Odpowiedz
(2012-Lut-23, 08:28)piotr1 link napisał(a): slyszalem ze na pierwsze dachy panoramiczne w oplu rocznik 2005-2006  byl robiony servis (przeciekanie ....).
Nie kracz!
Odpowiedz
a moja jest 2005/2006 i pekniecia sa (chodzi o środkową część tą z "pleksy")- tzn to pęka nie sam materiał tylko lakier - ostatnia powłoka którą jest on pokryty - mam dwa pekniecia w czesci tylnej i jedna małą z przodu - żeby to zauważyć trzeba naprawdę się dobrze przyjrzeć... pytałem w ASO o to - ale standardowo zrobili wielkie oczy - napisałem do GM też się wyparli - kazali się zgłosić znowu do ASO i próbować podciągnąć to pod gwarancję lakierniczą... musze próbować jezcze raz ale teraz zagadam inaczej wink

nic nie przecieka bo to nie pęka sam "plastik" tylko lakier na zewnątrz - kwestia wadliwego materiału czy coś - dokładnie nie pamiętam - czytałem w angielskim TIS-ie - wiem że było tam opisane że od konkretnego nr seryjnego zastosowali dodatkową warstwe materiału czy coś...
na to jest nota serwisowa w TIS - jej numer to bodajze 2047 - jak ktos ma polska wersje to prosze o sprawdzenie

tu jest link do niemieckiego forum - tam to znalazlem ale usuneli odnosnik do tej noty
http://www.zafira-forum.de/showthread.ph...l%29-Risse

jak kupowalem auto napewno tego nie bylo - bo szukalem - po poprzedniej zimie była jedna - teraz dwie kolejne sie pojawiły
pod tym linkiem są zdjęcia jak to wygląda ale tam juz gość ma tego sporo

Odpowiedz
Ja też mam panoramę (2006 styczeń), ale nie stwierdziłem żadnych przecieków i pęknięć. Muszę przyznać, że trochę mnie to zaintrygowało.
Jak umyję Zośkę  to wchodzę na drabinkę i się dobrze poprzyglądam.
Odpowiedz
wiec dobrze slyszalem ze te panoramy wymieniali cale dachy,pisza ze aso musialoby to podciagnac pod wade lakieru?musze spytac bo zauwazylem wczoraj ze jednak mam na przodzie panoramy pekniecia lakieru.nie panoramy tylko jak kolega napisal na tej pleksie srodkowym dachu.
Odpowiedz
jeżeli autko serwisowane i zachowane są przeglądy gwarancyjne lakieru i blacharki to reklamuj, nie zaszkodzi. Jak w książce serwisowej nie masz wymaganych kwitów to nic Ci ASO nie pomoże wink
Odpowiedz
na niemieckim forum pisza ze auto z 2005 roku(bez gwarancji) mialo wymieniany  dach i bylo placone tak: Opel 80% a handlarz 20%.tylko kto jest handlarzem ASO czy JaHuh??jutro jade do opla musze to wyjasnic.

zaczelo mnie to troche denerwowac i poszukalem troche w internecie w Niemczech jest to dosyc znane, niektorzy pisza ze im ASO wymienilo, a inni ze musieliby placic 4500 euro. Teraz najlepsze podobno te rysy robia sie coraz wieksze i wtedy przecieka nam do srodka kabiny. (chociaz jak na razie znalazlem tylko jeden przyklad osoby, ktorej szla woda do kabiny ale....wlasnie.)

(sorry za bledy, ale nie mam polskich literek)
Odpowiedz
Zainspirowany tematem poszedłem obadać cały dach w swojej ZB i na szczęście nie znalazłem niczego niepokojącego - ani rys ani pęknięć lakieru, a tak wygląda dach u mnie:

[img height=150 width=200]http://fooh.pl/pokaz/1158557766.jpg[/img]  [img height=150 width=200]http://fooh.pl/pokaz/3891057407.jpg[/img]  [img height=150 width=200]http://fooh.pl/pokaz/1724383598.jpg[/img]

i niech tak pozostanie do końca  32 17
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości