na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [ZA] zderzak zamiennik vs uĹźywany oryginał speedy 3 2 331 2014-Wrz-09, 08:25
Ostatni post: speedy
  {A} Zderzak przedni - usterki, uszkodzenia, wymiana, naprawa emjot 6 3 066 2012-Lis-02, 09:55
Ostatni post: Jacek2308
Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Zderzak przedni, otwory na spryskiwacze
Hej! Mam pytanie, czy do wersji ze spryskiwaczami świateł (fabryczne spryskiwacze wg VIN, lampy h7) jest inna wersja zderzaka?
W ramach ubezpieczenia zamówili mi zderzak w ASO tylko czy przyjdzie taki co trzeba? Podali nr VIN do magazynu części w Niemczech.
Czy trzeba będzie nawiercać dziury? Czy np. ta czarna listwa zostanie (tam gdzie są spryskiwacze) a w zderzaku się nawierca dziurki? Czy może będzie już z nawierconymi? smile
Z takiego katalogu online ciężko mi powiedzieć:
https://www.partsbase.org/opel/astra-g-z...i-gsi-opc/
Odpowiedz
Skoro był zderzak ze sryskiwaczami to taki ma być a nie żeby ktoś sam sobie dziury wiercił.
Odpowiedz
Musi przyjsc taki jak wynika z VINu.

Marcel - uzupelnij prosze profil. Zajmie Ci to 2 minuty a nam ulatwia udzielanie odpowoedzi. Dziekuemy.
Odpowiedz
Tak, VIN był podany, jak najbardziej.
Przeglądałem np. zamienniki to nie ma wersji ze spryskiwaczem. To były spryskiwacze stałe, nie takie wysuwane...
Zderzak zamĂłwiony oryginalny z ubezpieczenia?
Hmm może lepiej by było lepiej stary pospawać (plastik) ale wziąłem wersje ubezpieczenia z naprawą bezgotówkową...
Odpowiedz
Jezeli to jest oryginalny zderzak i tak stoi w Vin to nie moga Ci zamowic innego. Stan musi sie zgadzac sprzed. No chyba, ze sam sobie dorabiales cos przy tym zderzaku.
Zasada jest taka, ze auto po naprawie ma sie zgadzac sprzed. Nie moga uzyc innych czesci etc.. bo to nie byloby zgodne z umowa.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Jest to oryginalne wyposaĹźenie. Nawet mam radio kasetowe :-D
Mają mój VIN. Naprawa w ASO bezgotówkowa.
Wg nr VIN : CE4 = SPRYSKIWACZ REFLEKTORA.

Nie wiedziałem do końca co się mogło zepsuć po zderzeniu z pieskiem, jakbym wiedział, że jednak tylko zderzak pęknięty i halogen nie działa to bym wziął kasę a zderzak pospawał, halogen wymienił na nowy (pękła podstawka).
No ale już zdecydowałem się na naprawę bezgotówkową...
Może i w fabryce po prostu jakaś maszyna nawierca.
Generalnie aby to równo zrobili. Przecież będą mieć mój stary zderzak na wzór (auto jeździ, lada moment jadę oddać do serwisu).
Odpowiedz
Bedzie dobrze. Dostaniesz zderzak jak nalezy wink

Odpowiedz
Mam nadzieję. Niby część idzie z Niemiec...
Hymm ale raczej tam mają oryginały, kiedyś zamawiałem przewód, to było logo GM, hologram na opakowaniu. Myślę, że nie opłaca się na takich autach oszukiwać...
Btw. Szkoda, że nie da się nowej Zafiry A kupić, nawet trwały samochód. Jedynie w 1.8 brakuje 6 biegu :-)
Odpowiedz
My rok temu jak robilismy auto (baba w nas wjechala na autostradzie) to tez czekalismy na czesci z Niemiec. Wszystko sie zgadzalo. Czesci przyszly takie jak nalezy wink

Odpowiedz
Mam już info z katalogu, prawdopodobnie trzeba nawiercać otwory, ale zderzak ma pewnie punkty oznaczone wewnątrz (podobna sytuacja jest z Vectrą B) :

[Obrazek: zpf8p7v.jpg]
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości