na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Skrzynia lub sprzęgło PiotrF 1 352 2018-Lip-09, 08:48
Ostatni post: Belfer
  {B} Odpowietrznik sprzęgła darek_s 2 2 204 2017-Lis-29, 17:55
Ostatni post: darek_s
  {B} Awaria sprzęgła l3cho 8 2 060 2016-Sie-11, 21:51
Ostatni post: l3cho
Ocena wątku:
  • 63 głosów - średnia: 3.49
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Dziwny pedał sprzęgła po wymianie dwumasu i kpl sprzęgła
Witajcie
Jestem po wymianie kompletu dwumasa, tarczy sprzęgła, docisku i wysprzęglika w mojej Zosi Z19DT ze skrzynią M32. Wszystko pięknie chodzi, cicho, biegi wchodzą bez problemu, ale jest jedno małe ale... nazywa pedał sprzęgła. Otóż przy jego wciskaniu jest wszystko ładnie i wchodzi gładko. Natomist przy puszczaniu bardzo mocno odbija, wręcz jakby mocno wyskakuje tak, że trudno powoli je puścić i tym samym płynnie ruszyć (trzeba się mocno skupić by ruszyć płynnie).
Czy ktoś z Was się może spotkał z podobnym przypadkiem po wymianie kompletu sprzęgła i dwumasu?
Pozdrawiam
Raftomm
Odpowiedz
Może to głupie, ale daj mu chwile czasu.
Odpowiedz
Witam, jak pada komplet dwumasa, sprzęgło w  Z19DT ze skrzynią M32, skrzynia jest do robienia na 100 % , w zależności od przebiegu wszystkie łożyska na wałkach lub tylko zamykające wałki napadowe !!! Teraz skrzynia pracuje na luźnych wałkach i wycierają się tuleje sztywne (piasta synchronizatora) !
Zakładam się o : pokryję koszty zdejmowania jak nie mam racji ! Opisane objawy sprzęgła, spotkałem się po założeniu nie oryginalnego wysprzęglika ! pozdr
Odpowiedz
Belfer, a jakie mogą być objawy tego co piszesz w sensie tej skrzyni? Fakt, że moje auto ma prawie 190 tys.km ale co do pracy skrzyni to teraz nie mam żadnych zastrzeżeń. Co do wysprzęglika to kupiłem cały zestaw Luk i koło oryginał z GM.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
raftomm trafiają do mnie skrzynie z dziurą w obudowie po rozsypaniu się łożyska, na moje pytanie dlaczego tak długo czekano, odpowiedź
"nic nie było słychać" ! Z takim przebiegiem masz do wymiany łożyska na wałkach. Powtarzam " Teraz skrzynia pracuje na luźnych wałkach i wycierają się tuleje sztywne (piasta synchronizatora) ! pozdr
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości