na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Jak zdemontować/wymienić pompę ABS/ESP Kaliope 0 1 010 2017-Maj-16, 09:38
Ostatni post: Kaliope
  {B} Jak szybko sprawdzić czy mamy ESP, czy tylko ABS Kaliope 0 1 024 2017-Maj-15, 14:58
Ostatni post: Kaliope
  {B} Wymiana czujnika ABS Oliwier205 1 2 981 2016-Sty-31, 11:12
Ostatni post: Oliwier205
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Problemy z ABS, ESP I DDS
Witam, 

Od jakiegoś czasu dziwnie zachowuje mi się pompa ABS. Podczas jazdy słychać jakby się uruchamiała (słychać tak jakby się włączał ABS).
Podczas ruszania po przekroczeniu prędkości około 30 km/h nie zawsze słychać takie pstryknięcie (załączenie pompy), co zawsze miało miejsce.

Od czasu do czasu świecą się kontrolki ABS, ESP i DDS.

OP-COM pokazuje różne błędy. Nie zawsze te same, ale głownie wyskakuje:

C0040-0A - czujnik prędkości koła prawa strona przód usterka
C0040-08 - brak sygnału sensora przedniego prawego kołoa
C0800-03 - zbyt niskie napięcie układu
C0040-44 - czujnik prędkości koła, prawa strona przód usterka

Podczas jazdy wszystkie wartości prędkości kół są prawidłowe. Nie ma odchyleń i przekłamań.

Odpiąłem wtyczki i sprawdziłem organoleptycznie przewody przy piaście. Wszystko wydaję się O.K

Nie wiem, czy faktycznie mam wymieniać całą piastę z czujnikiem, skoro prędkość prawego koła podczas jazdy jest właściwa?

Wydaje mi się, że podczas jazdy jak pompa zaczyna się sama włączać, to przez ułamek sekundy wartość prędkości prawego koła delikatnie się zawaha. Nie jestem w stanie odczytać o ile się zmienia, bo trwa to dosłownie ułamki sekund.

Napięcie na pompie jest właściwe, około 14V 

Z góry dzięki za sugestie.

Rafał
Odpowiedz
Witam,

Po zdemontowaniu piasty okazało się, że czujnik ABS, który jest na stałe zamontowany rozsypał się.
Wymiana piasty "uleczyła" mi autko.
Odpowiedz
Miałem podobną jak opisujesz przypadłość.Świecenie się kontrolek,dziwne odgłosy i szarpanie abs.Wymiana piasty prawej przedniej i po kłopocie.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości