na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Skrzynia lub sprzęgło PiotrF 1 421 2018-Lip-09, 08:48
Ostatni post: Belfer
  {B} Odpowietrznik sprzęgła darek_s 2 2 320 2017-Lis-29, 17:55
Ostatni post: darek_s
  {B} M32 - "terkocze" 3 przy hamowaniu silnikiem celius 31 2 734 2017-Wrz-15, 17:08
Ostatni post: palibrzuch
Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 1.9 cdti -"Pyknięcie" przy puszczaniu sprzęgła (przeniesieniu momentu)
Coś mnie podkusiło i wyłączyłem radio i wentylator dmuchawy.  26
No i wysłuchałem następną rzecz w moim aucie. Nie mam pewności czy "od nowości" tak miała (czytaj: od 2 miesięcy jak ją mam Laugh  czy dopiero teraz to się pojawiło.

Puszczając sprzęgło (podczas ruszania) słyszę o okolic komory silnika ciche "pyknięcie". Nie miałem jeszcze okazji wysłuchać tego będąc na zewnątrz ale słychać to w środku.

"Pyknięcie" pojawia się:
- podczas ruszania (jedynka, dwĂłjka, trĂłjka, czwĂłrka rzadziej),
- podczas dodawania gazu, gdy na skrzynię przenoszony jest większy moment (np. 2,5-3 tys. obr/min na trójce). Np. gdy jadąc na trójce puszczę a następnie dodam gazu to słyszę to pyknięcie - w momencie dodawania.

Nie słyszę go podczas:
- puszczania sprzęgła na biegu jałowym (nawet w te mrozy),
- przy bardzo delikatnej zmianie biegĂłw (szczegĂłlnie 5-tka, 6-tka),
- puszczeniu gazu gdy przenoszony moment obrotowy jest wysoki (np. gwałtowne puszczenie gazu przy 3000 obr/min na 3-ce).

W związku z brakiem objawów podczas puszczania sprzęgła łudzę się (mam nadzieję), że to nie dwumasa. Jedyne co mi przychodzi na myśl to jakaś poduszka. Tym bardziej, że ostatnio podczas zapalania zdarza się, że słyszę jakby coś zadzwoniło (niezależnie od zapięcia sprzęgła).

Co o tym myślicie?
Jak namierzyć uszkodzoną poduszkę? Ile ich mamy w naszych autkach?
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
{B} 1.9 cdti -"Pyknięcie" przy puszczaniu sprzęgła (przeniesieniu momentu) - przez klosow - 2012-Sty-31, 11:03

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości