na dół
Ocena wątku:
  • 62 głosów - średnia: 3.03
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZA 1.8 Zamiennik sondy lambda bład P0170
#4
(2015-Maj-12, 16:08)mmm01 link napisał(a): W Op-com widzę, Ĺźe sonda daje stałe napięcie 39mV na biegu jałowym. Podczas jazdy Op-com pokazuje wahania 0...804mV
Kup sobie coś na ELM327 najlepiej na Bluetooth, bo jest kilka programików na andka do podglądu live. OPCom chyba nie ma oscylogramu, można dane podobno zebrać i zapisać, ale to nie to samo.Elm kosztuje 30-50zeta i jako podręczne narzędzie jest naprawdę fajny. Z pomocą PCMSCAN już można poważne mapy korekt benzynowych zebrać - przyda ci się zebrać przed zamontowaniem instalki gazowej, abyś zebrał drugą później na gazie i zobaczysz czy jest podobnie.

Wracając do tematu, to na OBD Docktor czy jakoś tak ładnie i co najważniejsze b. szybko pokazuje odczyty Lambdy. Powinna falować z okresem 2sek. Sporadycznie może pozostać w jakimś skrajnym położeniu. Powinno się to przekładać na oscylacje STFT.

Pierwsze dwa zdjęcia, to padnięta lambda w Passacie z monowtryskiem (zrzuty z Bingo S4):
[Obrazek: lambda1.png]
[Obrazek: lambda2.png]

Kolejne to w miarę falująca już nowa sonda [NKG] - uniwersalna ale dobrana do auta.
[Obrazek: cutoff2.png]
[Obrazek: lambda3-ok.png]

Uniwersalne Boscha czy NKG/NGK kosztuję 50-70% od dedykowanych. Jedynie końcówkę musisz przepiąć ze starej sondy. Są ładne instrukcje, wszystkie akcesoria.

Jak widzisz oscylacja, oscylacji nie równa. Ja bym nie polecił kupować orgi-używkę, bo to jak używany tłumik, choć z tłumikiem lepiej, bo wszystko prawie widać. Lambdę sprawdzisz dopiero jak podłączysz.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Odp: ZA 1.8 Zamiennik sondy lambda bład P0170 - przez subegnicram - 2015-Maj-22, 11:48Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości