na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} ZA Z22SE moduł zapłonu jasioC 0 273 2018-Lis-12, 18:31
Ostatni post: jasioC
  {A} Po rozgrzaniu silnika świeci się Check i TC. Silnikiem szarpie. fabrus 2 1 472 2016-Lis-07, 18:36
Ostatni post: lbk
  {A} Sterownik silnika yacu80 5 1 308 2016-Cze-25, 21:07
Ostatni post: yacu80
Ocena wątku:
  • 50 głosów - średnia: 3.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[A] Zdalne odpalanie silnika, własny moduł arduino
Witajcie,

Naszło mnie na zbudowanie w oparciu o zestaw arduino modułu odpalania silnika zdalnie np. z aplikacji telefonu lub o ustalonej godzinie.
Codzienne wyjazdy do pracy o 6.00 rano zmusiły mnie do budowy, tym bardziej, że nadchodzi zima a ja nie lubię wchodzić do zimnego auta smile.

Założenia modułu:

- analiza obrotĂłw silnika
- czujnik luzu skrzyni biegĂłw
- wyłączenie silnika po osiągnięciu odpowiedniej temperatury wnętrza lub po ustalonym czasie
- połączenie bezprzewodowe modułu poprzez WIFI z routerem domowym

Program mikroprocesora działa następująco:

1) aplikacja na telefon umoĹźliwia zdalne odpalenie lub ustawienie godziny odpalenia silnika
2) moduł arduino rozpoznaje komendę
3) weryfikacja czy auto jest na biegu, jeĹźeli nie kolejny punkt
4) weryfikacja czy silnik nie pracuje
4) uruchomienie stacyjki (zapłon) na 6 sekund aż zgasną kontrolki na zegarach
5) uruchomienie rozrusznika i analiza obrotĂłw
6) po przekroczeniu ustalonej wartości obrotów (u mnie 600) rozrusznik jest gaszony (jeżeli silnik nie odpali do max 6 sekund - rozrusznik się wyłącza)
7) weryfikacja czy silnik został uruchomiony, jeżeli nie idzie do punktu 3 (i tak ustaloną ilość razy, u mnie 3 próby odpalenia)
cool uruchomienie wentylatora nawiewu
9) praca silnika do ustalonej temp. wewn. lub czasu

Na razie wszystko brzydko wisi, zanim zaprojektuję płytkę i obudowę chcę mieć przetestowane, że działa.

Ponadto aplikacja na telefon będzie wyświetlać aktualną temperaturę wnętrza, stan silnika, czy pracuje i jakie obroty.

filmik:

Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
[A] Zdalne odpalanie silnika, własny moduł arduino - przez darrrrek - 2015-Paż-26, 21:48

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości