na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 43 868 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 3 033 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Uszkodzona uszczelka chłodnicy oleju kanwa1987 0 354 2018-Lip-23, 23:01
Ostatni post: kanwa1987
Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 3.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Usterka w układzie chłodzenia powietrzem 2
Witam

co jakiś czas w miesiącu od czerwca do października pojawia mi się błąd:

P0481   
Uszkodzenie w układzie chłodzenia powietrzem 2

W ciągu roku zapaliła mi się może z 10-15 razy - własnie w okresie od czerwca do mniej więcej września / października.

Co ustaliłem:
Bezpieczniki OK
PrzekaĹşniki OK
Wentylator włącza się prawidłowo przy 108 stopniach - zbija temp do 105

Gdy wyłącze silnik kontrolka znika i dalej jest spokój.

Dziwna usterka, pĂłki co mam mechanicy zasugerowali moĹźliwe 2 usterki
1. uszkodzenie sterownika - podobna czesta przypadłość, że komputer co jakiś czas wywala błąd wentylatora, dodatkowo może sugerować to okres w którym pojawia się błąd - jest cieplej, wyższa temperatur w komorze itp

2. uszkodzenie termostatu - termostat się przycina i komputer wyłapuje błąd

Ostatnio jechałem na austostradzie, goniłem 140-150 km/h i obserwowałem temperaturę. Na początku było stale 96 stopni, potem zaczęła wzrastać stopniowo do 97 - 98 - 99 - 100 i w pewnym momencie zapaliła się kontrolka błędu i temperatura nagle spadła stopniowo do 93 stopni -> zatem albo włączył się wentylator, albo faktycznie termostat się odblokował ??

Usterka mimo że na razie nic się nie dzieje bardzo mnie wkurza. Macie jakieś pomysły ? Ktoś miał podobne objawy ?
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Usterka w układzie chłodzenia powietrzem 2 - przez schalker - 2016-Cze-24, 12:41

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości