na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Spolszczenie Menu Opel Zafira B wojtek656 3 1 240 2017-Lis-13, 12:59
Ostatni post: celius
  {CD70} Gniazdo USB - czy jest możliwe dołożenie? jacek1711 18 20 702 2016-Lis-21, 11:12
Ostatni post: Pszczyna
  {CD30} MP3 - problemy, dyskusje, pytania Kaliope 68 31 948 2016-Wrz-16, 12:10
Ostatni post: lacki2000
Ocena wątku:
  • 114 głosów - średnia: 3.01
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{CD70,90 navi} - problemy, dyskusje, pytania, spolszczenie
tu pytamy o CD70 i DVD90
Odpowiedz
Mam pytanie, czy płyta z DVD90 będzie działać w CD70 ?
Odpowiedz
(2012-Sty-14, 12:08)janusz70 link napisał(a): Mam pytanie, czy płyta z DVD90 będzie działać w CD70 ?

dvd90 ma laser pod dvd, a cd70 pod cd, czyli nie widzi płyt dvd
Odpowiedz
Co sądzicie o płytach do czyszczenia lasera w CD70 ?
Już gdzieś tam kiedyś pisałem, że mam problemy i czasami mi wszystkiego z płyty nie chce czytać...
Odpowiedz
Dzięki za info
Odpowiedz
(2012-Sty-14, 12:08)janusz70 link napisał(a): Mam pytanie, czy płyta z DVD90 będzie działać w CD70 ?
W drugą stronę będzie działało bez problemu
Odpowiedz
Marian tylko ja mam DVD90 a potrzebuję do CD70
Odpowiedz
(2012-Sty-14, 16:22)janusz70 link napisał(a): Marian tylko ja mam DVD90 a potrzebuję do CD70
To nie można było tak od razu. Podaj adres do wysyłki na PW to ci wyślę płytkę
Odpowiedz
Mieliście może taki objaw że w zimnej Zośce DVD90 miało problem z odczytem płyty audio (z mp3) objawiający się tak (po uruchomieniu):
- wyrzuca płytę z mp3 która była w środku
- wciąga ją spowrotem i praktycznie już w czasie wciągania pojawia się napis "invalid cd"
- przez chwilę nic się nie dzieje a potem wyrzucenie płyty, wciągnięcie i tak w kółko
Jak mu wyjmę płytę to odgłos jest taki jakby ją próbował wyrzucić i po ~1sek odgłos wciągania i komunikat "invalid cd" - ale płyty już w napędzie nie ma sad
Pomieli tak przez kilka minut i odpuszcza sobie.
Po jakimś czasie (kilka-kilkanaście minut) można włożyć płytę i jest już ok.
Mam wrażenie że temperatura ma tu dość duży wpływ bo w lato/jesień ani razu nie miałem takiej sytuacji a teraz już kilka razy.
Trochę martwi mnie też to wirtualne wciąganie i wyrzucanie płyty kiedy jej już nie ma w napędzie.
Czy użycie płyty czyszczącej może coś pomóc? Może lepiej spróbować rozłożyć radio i sprawdzić czy nie zebrało w środku (na napędzie) trochę brudu?
Nie próbowałem wrzucić mu jakiejś niewypalanej płyty cd-audio (oryginalnie tłoczonej) w czasie takiego dziwnego zachowania - wezmę do auta i jakby się to znowu powtórzyło to sprawdzę co powie na taką płytę.
Odpowiedz
Też mam czasami takie zajawki w swojej Zosi . Teraz szczególnie jak jest mrozek a płytki trzymam w skrytce pod dachem ( w irokezie  wink ) to taką zimniutką jak włożę , czasami właśnie zachowuje się podobnie . Wypluwa ją z komunikatem " invalid cd" albo miesza dość długo .
Może przyczyną jest para wodna na pow. płyty ?? z zimnego w ciepłe i już problemy  21

T.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości