na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Spolszczenie Menu Opel Zafira B wojtek656 3 1 464 2017-Lis-13, 12:59
Ostatni post: celius
  {CD70} Gniazdo USB - czy jest moĹźliwe dołoĹźenie? jacek1711 18 21 749 2016-Lis-21, 11:12
Ostatni post: Pszczyna
  {CD30} MP3 - problemy, dyskusje, pytania Kaliope 68 33 062 2016-Wrz-16, 12:10
Ostatni post: lacki2000
Ocena wątku:
  • 114 głosów - średnia: 3.01
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{CD70,90 navi} - problemy, dyskusje, pytania, spolszczenie
Mietku, logika jest taka, że jak masz ustawione automatyczne włączanie RADIA po zapłonie, to włącza Ci się radio. A jak tą opcję wyłączysz, to po przekręceniu zapłonu wylądujesz zapewne w BC

Mylisz radio z wyświetlaczem informacyjnym - to są dwie odrębne rzeczy.
Odpowiedz
Grzegorz - zgodnie z Twoją sugestią pobawiłem się dzisiaj ustawieniami. W opcji Setting odhaczyłem pozycję uruchamiania radia po zapłonie. Zaobserwowałem następujące reakcje radio - wyświetlacz:

- po włączeniu zapłonu uruchamia się wyświetlacz - na pozycji BC i tu uwaga - brak zakładki Audio i Navi, oprócz BC jest tylko Telefon (pierwszy raz jak to zobaczyłem poczułem strach, że coś spaprałem)
- włączam ręcznie radio - pojawiają się brakujące zakładki (Audio i Navi) - radio gra
- wyłączam radio - z głośników cisza ale na wyświetlaczu pozostają wszystkie cztery zakładki
- wyłączam zapłon - wyświetlacz nadal świeci - radio gra
- wyciągam kluczyk - radio nadal gra - wysiadam z auta i niestety zapomniałem wyłączyć radio, wracam po jakimś czasie a radio w najlepsze gra i w tym czasie zużywa niepotrzebnie akumulator.

Taka opcja w związku z nabytymi już przyzwyczajeniami mi nie odpowiada, dlatego wracam do poprzedniej wersji
Odpowiedz
No widzisz Mietku jednak byla w tym logika.... wink
A radio przy takim ustawieniu po jakims czasie i tak sie wylaczy wiec spokojnie wink
Odpowiedz
DaReK7, z tym samoczynnym wyłączeniem radia po jakimś czasie (Huh?), to bym dyskutował. Latem zaplanowałem sobie dzień gospodarczy przy aucie i po powrocie z miasta wjechałem na działkę i zostawiłem włączone radio, za mycie i sprzątanie wziąłem się dopiero po ok. 6 godz. - radio cały czas nadal grało
Odpowiedz
Powinno wyłączyć się automatycznie po godzinie (s. 11 instrukcji), co mogę potwierdzić z autopsji (CD70)
Odpowiedz
Marek jeśli jest tak jak mówisz, to chyba u mnie jest coś nagrzebane w ustawieniach REC, UEC albo w innym układzie
Odpowiedz
(2012-Gru-01, 19:16)tycik link napisał(a): co mogę potwierdzić z autopsji (CD70)
a ja z doświadczenia  wink
Odpowiedz
nam w DVD90 NAVI, radio się wyłącza po około 1 godzinie jak jest cały czas włączone radio bez odpalenia auta wink
Odpowiedz
Przetestowane w różnych wariantach - jest tak jak mówicie, tzn. wyłącza się samoczynnie po 1 godz. jeśli wcześniej było włączone ręcznie bez kluczyka w stacyjce, natomiast jeśli pozostawimy kluczyk w stacyjce z włączonym radiem, to samoczynnie się nie wyłączy i tak było jak napisałem o sprawie w poście #80
Odpowiedz
(2012-Gru-09, 19:41)Mietas link napisał(a): natomiast jeśli pozostawimy kluczyk w stacyjce z włączonym radiem, to samoczynnie się nie wyłączy i tak było jak napisałem o sprawie w poście #80
To zmienia postać rzeczy, a we wspomnianym poście nie wspominałeś o pozostawionym kluczyku  smile .
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości