na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Zawieszenie przednie - coś stuka z przodu na dołkach? Piolo 58 27 288 2018-Cze-18, 19:57
Ostatni post: DjHardy
  {A} Zawieszenie tylne - amortyzatory - usterki, diagnoza, naprawa, dobĂłr elementĂłw DLUGI-74 15 5 239 2017-Maj-29, 18:53
Ostatni post: Mietas
  {A} Zawieszenie tylne - bicie, stuki podczas jazdy LoKi 13 6 331 2015-Maj-01, 11:44
Ostatni post: jachu
Ocena wątku:
  • 67 głosów - średnia: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Zawieszenie tylne - jakie sprężyny?
W AF starczyło podnieść auto i gumy dało się zamontować ......ale mi to nie pomogło zabardzo bo były za wąskie i musiałem je przymocować paskami ......a i tak za 2-3 miesiące pękła sprężyna i miałem obie do wymiany razem wtedy z amorami.....ale to była AF nie Zosia i kupiłem za 5zł. 2szt. wtedy bo innych nie było i to była próba i jakoś nie mam po niej dobrych wspomnień sad
Odpowiedz
tylko jedna zasada panowie wsadzając gumę między zwoje w tym miejscu spręzyna ma ograniczony ruch bo guma to ogranicza a przy ugięciu większa siła działa a zwoje gdzie nie ma gumy i dostają w d...pę mocniej ,trochę fizyki uczeni po to sprężyna ma luz między zwojami zeby miała skok i miała się gdzie uginać a guma hamuje ten proces ograniczajac jej mozliwość ugięcia,to albo albo,równie dobrze możesz samochód podnieść na wysokość jaka ci odpowiada a w sprężyny nawal pianki montażowe jak wyshcnie efekt wizualny będzie lala tyle że nie będzie miała zastosowania takiego jak powinna,jak ja słyszę o wynalazkach typu gumy w zwoje tom nie telepie co za debil to wymyslił.
Spężyna pochodziła kilka lat i podzękuj temu co ci gumy polecił że za chwilę szlag ją trafił bo w innych miejscach więcej pracowała niz powinna.
Proponuję auto pdnieść na lewarku i drewniane klocki miedzy zwoje powbijac efekt bedzie the best a na pierwszej dziurze amory z siedzisk powyrywa no i taniej będzie niż gumy.Kolega z postu wyżej ma rację.

Sebastian bez urazy ale zacznij używać zasad interpunkcji wink /// marsuc
Odpowiedz
(2012-Kwi-15, 21:45)slawek link napisał(a): Koledzy miałem gumy włoĹźone w astrze z w sprężyny  i daje to efekt jak załoĹźycie to sami ocenicie czy warto
Znaczy się było ok czy kicha, bo z tonu wypowiedzi ciężko wyczuć ;-).

Inna opcja to zrobić sprężyny na nowo tylko mocniejsze/dłuższe.
Wujek google znalazł to : http://panoramafirm.pl/producent_spr%C4%99%C5%BCyn

Pytanie jaki to będzie koszt. Jakby się kilka osòb znalazło to wyjdzie taniej.
Odpowiedz
bamber8, wyluzuj. Po to jest ten temat aby wyjaśnić sobie czy ten wynalazek może znaleźć zastosowanie czy nie. I nie rozmawiamy tutaj o klockach drewnianych czy piance montażowej, które mają całkowicie inne właściwości niż gumowa wkładka smile.

Czytając opinie na innych forach dochodzę do wniosku że te wkładki nic nie dają, a już na pewno nie podniosą tyłu sad. Ryzyko pęknięcia sprężyny znacząco się podwyższa i standard jazdy się pogarsza zamiast polepszać.
Zostaje chyba tylko wymiana na dłuższe, tylko jakie?
Odpowiedz
napisałem o kockach żeby czarno na białym było widać co powodują gumy ograniczające ruch sprężyny do czego też została stworzona,założyc nowe i będzie stała,dłuższa sprężyna od fabryczniej może powodować za duże wychylenie amortyzatora ponad punkt graniczny
Odpowiedz
(2012-Kwi-16, 07:08)bamber8 link napisał(a): dłuĹźsza sprężyna od fabryczniej moĹźe powodować za duĹźe wychylenie amortyzatora ponad punkt graniczny

No i dlatego takich nie można nigdzie zakupić wink
Odpowiedz
Panowie przez 3 latka tak jezdziłem i nic się nie stało a gumy są dalej w sprężynach bo astre odsprzedałem szwagrowi
Odpowiedz
slawek, pytanie czy coś pomogło? Bo że się da jeździć to wiemy wink
Odpowiedz
jakiś rok temu zmieniałem tylne sprężyny i przez kilkaset km zosia jak terenówka wyglądała po "dotarciu" z obciążeniem jest normalnie ale w trakcie zakupu gość mi radził żeby brać wzmacniane były ciut droższe i dałem sobie odbój teraz mi żal bo śmigam z obciążeniem a nasze szlaki dają mocno znać w podłogę za granicami oczywiście normalka na trasach marki jednych i drugich nie pamiętam. pozdro
Odpowiedz
Pomogło na tyle że astra ciut wyżej stoi i pod obciążeniem tak nie przysiada tylko u mnie poszły po 2szt. na stronę
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości