na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Zawieszenie przednie - coś stuka z przodu na dołkach? Piolo 58 27 310 2018-Cze-18, 19:57
Ostatni post: DjHardy
  {A} Zawieszenie tylne - amortyzatory - usterki, diagnoza, naprawa, dobĂłr elementĂłw DLUGI-74 15 5 244 2017-Maj-29, 18:53
Ostatni post: Mietas
  {A} Zawieszenie tylne - bicie, stuki podczas jazdy LoKi 13 6 335 2015-Maj-01, 11:44
Ostatni post: jachu
Ocena wątku:
  • 67 głosów - średnia: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Zawieszenie tylne - jakie sprężyny?
Panowie co do mocniejszych sprężyn to ja mam założone u siebie Jamexy wzmocnione i jako że zosia zawsze wozi 50 kg zbednego balastu z racji zbiornika LPG to moge powiedzieć że po dwóch latach nie oklapła i trzyma się dzielnie. Nie jest oczywiście terenówką ale nie szura taż tyłkiem po asfaltku jak to było przed wymiana sprężyn.
Spręzyny te na całej długości są wykonane z drutu o takiej samej grubosci i maja więcej zwojów a nie tak jak oryginały robia sie cieńsze na koncu.
Odpowiedz
Ja tez mam takie same zalozone bo autko obciazone dodatkowo butlą z gazem jak tez zmeczeniem starych sprezyn oklaplo i jestem mega zadowolony,tyl podniosl sie wyraznie ale jednoczesnie auto nie jest za twarde wiec polecam.Za te pieniadze moim zdaniem naprawde dobry wybór.pzdr.
Odpowiedz
Zapodajcie panowie linki do tych "terenowyh" sprężyn  32
Odpowiedz
http://moto.allegro.pl/sprezyny-sprezyna...68840.html ja kupilem u tego goscia wysyłka była ekspresowa ale widzialem na allegrogo troche taniej.pzdr
Odpowiedz
kiedyś wymieniłem sprężynki na 2 nowe wzmacniane
tył auta poszedł do góry o ok 6-10cm
żadnych gum nie dokładałem smile
Odpowiedz
Deuzja podjęta - założę te wzmacniane. Da radę zrobić to z normalnego podnośnika bez specjalistycznych narzędzi ?
Odpowiedz
Spoko da rade ja wymieniałem tak u siebie w garazu.pzdr.
Odpowiedz
U mnie również wybór padł na JAMEX-y, zobaczymy o ile dźwignie Zośkę do góry wink.

marwisn, zaopatrz się w ściągacze

http://allegro.pl/sciagacz-do-sprezyn-sc...76687.html

i chwilę czasu a sam zrobisz to bez problemu wink.

Odpowiedz
marwisn Co do kluczy to bedziesz potrzebował: podnosnika, klucza do kół i klucza nasadowego torx zewnetrzny E18 do odkręcenia jedenj śruby od amorka( mam nadzieję że sie nie mylę troszke czasu minęło od wymiany-ewentualnie nasadowa 16 podchodzi).
Zadne ściągacze do sprężyn nie są potrzebe.

Tak jeszcze przemyślałem to jeśli ktoś nie chce zakładać zamienników to można inwestować w oryginały pochodzące od Zafir CNG-to są najmocniejsze sprężyny stosowane w fabrycznych Zoskach-oznaczenie bodajze QQ.
Odpowiedz
panowie podziw że za 60 czy 80 zeta chce wom sie brudzic i krzyze męczyć.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości