na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Zawieszenie przednie - coś stuka z przodu na dołkach? Piolo 58 27 257 2018-Cze-18, 19:57
Ostatni post: DjHardy
  {A} Zawieszenie tylne - amortyzatory - usterki, diagnoza, naprawa, dobĂłr elementĂłw DLUGI-74 15 5 231 2017-Maj-29, 18:53
Ostatni post: Mietas
  {A} Zawieszenie tylne - bicie, stuki podczas jazdy LoKi 13 6 327 2015-Maj-01, 11:44
Ostatni post: jachu
Ocena wątku:
  • 67 głosów - średnia: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Zawieszenie tylne - jakie sprężyny?
(2012-Kwi-24, 16:36)firek link napisał(a): marwisn Co do kluczy to bedziesz potrzebował: podnosnika, klucza do kół i klucza nasadowego torx zewnetrzny E18 do odkręcenia jedenj śruby od amorka( mam nadzieję Ĺźe sie nie mylę troszke czasu minęło od wymiany-ewentualnie nasadowa 16 podchodzi).
Zadne ściągacze do sprężyn nie są potrzebe.

Sprężyny kupione. Ostatnio robiłem tylne hamulce i rozpoznałem temat. Na moje ze ściskami to powinna banalna sprawa. Jak go założyć na sprężynę jak auto stoi na kołach to po podniesieniu sprężyna sama wyleci. Nic jej nie trzyma.
Odpowiedz
Marwisn ja to robiłem tak:
Podniesienie autka z jednej strony i zdjecie koła
Odkręcenie jednej ze śrub trzymającej amortyzator(góra lub dół - jak to woli)- belka troszke opadnie, a to umozliwia spokojne wyjecia spężyny bez zadnych narzędzi.
Ja od razu pozdejmowałem gumy na których opiera się sprężyna i wszystko pod nimi poczysciłem i zabezpieczyłem.
Montaz odbywa sie w odwrotnej kolejności a więc
Wkładamy spręzyne i podkładamy np jakis klocek pod belkę i opuszczamy troszke autko aby belka zaparła się o nasza podpore co umozliwi spokojne złapanie sruby amortyzatora.
Skręcamy wszystko i zakładamy koło i wskakujemy na druga stronę a potem juz tylko  piwo 
Odpowiedz
Firek nie miałeś problemu z wyjęciem śruby trzymającej belkę do amortyzatora jak sprężyna była założona i napierała na belkę.

I czym to konserwowałeś. Zwykła farba typu hemmerite ?
Odpowiedz
Jeśli chodzi o napieranie sprężyny, to u mnie nie było tego problemu, bo sprężyny były o parę zwojów skrócone, ale myślę ze nie powinno być z tym problemu. Zaś co do zabezpieczenia, to ja je po prostu pomalowałem czymś w rodzaju Bitexu.
Pozdro
Odpowiedz
Sprężyny dotarły. W wekkend spròbuje podejść do tematu.
Odpowiedz
Chce zakupić takie sprężyny do auta Opel Zafira 1.6 16v  1999 rok .Chciałbym poznać waszą opinie.
Druga sprawa chce wsadzić do przodu sprężyny z dwu litrówki czy mogę je dać.
http://allegro.pl/sprezyny-sprezyna-opel...l#delivery

http://allegro.pl/sprezyny-sprezyna-opel...46377.html

te sprężyny

http://allegro.pl/sprezyny-sprezyna-opel...51568.html

za wszystkie wasze opinie  dziękuje.
Odpowiedz
Co do spręzynek na tył to mam takie jak w ogłoszeniu ale kupowałem u innego sprzedawcy-spręzynki spoko-autko nie kucnęło od 2 lat pomimo stałego bagażu w postaci zbiornika LPG.
Odpowiedz
Potwierdzam opinię firka.
Ja również zmieniłem sprężyny z tyłu na Jamexy. Efekt rocznego użytkowania: tył stoi jak stał.
kolor sprężyn jest inny- do mnie dotarły już czarne.
jeszcze raz polecam sprężyny
Odpowiedz
witam
mam do wymiany sprążyny przód i tył, czy mogę wstawić firmy Jamex lub Maxgear (obecnie na allegro).
Mam Zafirę 2.0 TDI z 2002 r. W warsztacie zaproponowali za szt. ok. 230 zł. Te z allegro są ok. 70 zł/szt.
z góry dzięki za radę,
Kaszka
Odpowiedz
Kaszka

(2013-Kwi-13, 06:56)speedy link napisał(a): Potwierdzam opinię firka.
Ja również zmieniłem sprężyny z tyłu na Jamexy. Efekt rocznego użytkowania: tył stoi jak stał.
kolor sprężyn jest inny- do mnie dotarły już czarne.
jeszcze raz polecam sprężyny

(phone msg)    ~SGSII

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości