na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Problem z układem chłodzenia mleczny87 10 563 2018-Wrz-18, 14:30
Ostatni post: DjHardy
  {A} Problem z układem chłodzenia mleczny87 0 385 2018-Mar-10, 19:08
Ostatni post: mleczny87
  {A} P0530 - Czujnik ciśnienia czynnika chłodniczego A/C - układ otwarty - stale BartucWP 2 1 026 2017-Cze-16, 14:18
Ostatni post: BartucWP
Ocena wątku:
  • 31 głosów - średnia: 2.94
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Ilość czynnika w układzie klimatyzacji
Fantom tylko to ozonowanie to pomaga . . .  14    jak umarłemu kadzidło.Przerabiałem to.  Chemia i tylko chemia i to bez oszczędzania podana wink
Odpowiedz
Zobaczymy co to da smile W maju dopiero wybiorę się na robienie klimy, to pewnie napisze co z tego wyszło, teraz na co innego pójdzie kasa
Odpowiedz
No i klima nabita. Teraz modlę się żeby nie było wycieku, bo w układzie było pusto...

Chociaż nie wiem czy mnie nie zrobili w konia bo z tego co się orientuję to przy nabijaniu powinien zrobić próżnię w układzie, jeśli instalacja nie jest szczelna to nie da się zrobić próżni. Ale nabił do pełna i teraz czekam, jutro mam podjechać na kontrolę.
Odpowiedz
Jeżeli nabijał Ci agregatem do napełniania to agregat sam najpierw robi próżnię a dopiero póżniej dobija olej z znacznikiem UV i czynnik człodniczy..
Odpowiedz
Tak, ale kiedyś jak miałem praktyki na warsztacie to mówił mi że jeśli układ nie jest szczelny to nie można zrobić próżni i nie można tym samym napełnić instalacji.

A osoba która wczoraj nabijała mi klime stwierdziła że skoro jest pusto w układzie to prawdopodobnie jest jakiś wyciek.
Odpowiedz
(2012-Kwi-14, 19:37)Przemcio link napisał(a): Fantom tylko to ozonowanie to pomaga . . .      jak umarłemu kadzidło.Przerabiałem to.  Chemia i tylko chemia i to bez oszczędzania podana 
Raczej odwrotnie.
Żadna chemia wpuszczona nie zastąpi ozonowania.
trzeba tylko zobaczyć czym Ci to ozonowanie robią. urządzenie musi robić minimum 6g ozonu/h
Wymieniasz kabinowy i 30 do 40 min ozonowania.

inne przypadłości trudne do usunięcia:
mleko lub kawa z mlekiem rozlana w tapicerke, sztywna myszka (nie komputerowaLaugh i inne smrody, samochĂłd po palaczach.
Jakby Ci mało było to za pomocą ozonowania można uzdatnić do użytkowania samochód po nieboszczyku.
Jaką chemią sobie coś takiego "popsikasz"?
Odpowiedz
(2012-Maj-17, 23:34)enzo link napisał(a): Raczej odwrotnie.

Czytałem niedawno wypowiedź gościa który widział efekty ozonowania na własne oczy (podkreślam że ja tylko czytałem) i jego wypowiedź nie była zbyt pozytywna, twierdził że owszem zapach znika ale grzybki rosną sobie dalej, ja na wszelki wypadek zastosowałem ozonowanie i chemię.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
(2012-Maj-17, 23:34)enzo link napisał(a): Ĺťadna chemia wpuszczona nie zastąpi ozonowania.
To porozmawiaj z ludźmi którzy zajmują się tym zawodowo i mają doświadczenie.Poza tym nie mieszaj czynności usuwania zapachu w aucie z usuwaniem grzyba z parownika.
Odpowiedz
(2012-Cze-04, 10:44)tomi996 link napisał(a): ja na wszelki wypadek zastosowałem (...) chemię.
A dokładnie ?

Ja po tym ozonowaniu musiałem auto zostawić otwarte na kilka godzin, bo nie dało się jechać... na pewno więcej z takiego czegoś nie skorzystam. Ale to tylko może mi tak przeszkadzał ten "zapach"...
Odpowiedz
jak byś chciał kilmkę nabić,dobiś,szczelność sprawdzić pisz do mnie mam kumpla w Rudzie
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości