na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Problem z układem chłodzenia mleczny87 10 563 2018-Wrz-18, 14:30
Ostatni post: DjHardy
  {A} Problem z układem chłodzenia mleczny87 0 385 2018-Mar-10, 19:08
Ostatni post: mleczny87
  {A} P0530 - Czujnik ciśnienia czynnika chłodniczego A/C - układ otwarty - stale BartucWP 2 1 026 2017-Cze-16, 14:18
Ostatni post: BartucWP
Ocena wątku:
  • 31 głosów - średnia: 2.94
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Ilość czynnika w układzie klimatyzacji
(2012-Maj-17, 17:36)phantom link napisał(a): Tak, ale kiedyś jak miałem praktyki na warsztacie to mĂłwił mi Ĺźe jeśli układ nie jest szczelny to nie moĹźna zrobić próşni i nie moĹźna tym samym napełnić instalacji.

A osoba która wczoraj nabijała mi klime stwierdziła że skoro jest pusto w układzie to prawdopodobnie jest jakiś wyciek.

Na moje agregat kontroluje szczelność układu wytwarzając próżnię i  jak jest problem to powinien to zakomunikować.

Problem w tym, że nieszczelnośc może być mała i wyjdzie dopiero jak sprężarka sie załączy i zacznie pompować układ.
Odpowiedz
(2012-Cze-04, 15:18)marwisn link napisał(a): Problem w tym, Ĺźe nieszczelnośc moĹźe być mała i wyjdzie dopiero jak sprężarka sie załączy i zacznie pompować układ.
Dlatego jak robiliśmy na praktykach klime w ASO to auto stało na noc a maszyna pracowała i sprawdzała czy jest szczelny układ, a tutaj migiem, niecała godzina i po robocie smile

Ale na szczęście wszystko szczelne, no chyba że nie zdążyło przez 2 dni wypchać kontrastu przez układ
Odpowiedz
(2012-Cze-04, 11:03)phantom link napisał(a): Cytat: tomi996, Dzisiaj o 11:44 ja na wszelki wypadek zastosowałem (...) chemię
.A dokładnie ?

Nie pamiętam dokładnie (robiłem to w kwietniu - duża wilgotność) ale środków do klimy jest cała masa w każdym sklepie motoryzacyjnym. Z pewnością coś wybierzesz i najlepiej wyjąć filtr pyłkowy żeby od środka dojść ale to pewnie wiesz.
Pozdrawiam
Odpowiedz
phantom, zasada jest taka sama w A i B wink
LINK: klubzafira.pl/forum/index.php/topic,1303.0.html

tomi996,  ze środkami do czyszczenia bym był ostrożny i kupował tylko sprawdzonych firm wink
Ĺźadnych PlakĂłw i takich tam wynalazkĂłw.
Odpowiedz
(2012-Cze-04, 11:02)Przemcio link napisał(a): To porozmawiaj z ludĹşmi ktĂłrzy zajmują się tym zawodowo i mają doświadczenie.Poza tym nie mieszaj czynności usuwania zapachu w aucie z usuwaniem grzyba z parownika.

Widziałem filmy nakręcone kamerą wpuszczaną w nawiew jakie efekty są przed i po oczyszczaniu chemicznym i po ozonowaniu, masz racje, że nie ma porównania tylko w drugą stronę niż Ci się wydaje.

widziałem jaki sprzęt stosują tak zwani "fachowcy" do ozonowania. chińskie badziewie za 200 zł co produkuje 0,002 g ozonu na godzinę. takim sprzętem to możesz sobie buty odświeżyć.

widziałem sprzęt myjni mobilnej, który produkuje 2g ozonu/h pod warunkiem dostarczenia mu tlenu z butli. Nie widziałem żeby stała tam jakaś butla jak robił usługę.
Przy tak "profesjonalnie" świadczonych usługach nie dziwi mnie, że ludzie tracą zaufanie, ale co się dziwić jak się kupuje usługę na gruponie gruperze czy też innym podobnym za 20 zł. z czego jeszcze połowa idzie dla wiadomo kogo. zostaje 10 zł dla wykonującego usługę. - prąd - podatki.

za te pieniądze oczekujesz fachowo, profesjonalnie i uczciwie wykonanej usługi?

kolejna przewaga: wpuszczaj chemie i wdychaj ją miesiącami, ozon znika z samochodu w kilka dni w 100%, a po krótkim przewietrzeniu jego stężenie jest nieszkodliwe.

Odpowiedz
(2012-Cze-04, 21:20)janko79 link napisał(a): Po zastosowaniu profesjonalnej chemii i czyszczeniu mechanicznym będzie lepszy efekt niĹź ozonowanie.Bo zbitek kurzu i innego syfu nie pozbędzie się podczas puszczania dymkĂłw z ozonatora.
nigdzie nie napisałem, że rozebranie i wyczyszczenie jest złe, ale żadna chemia w sprayu nie pobije ozonowania.

Mam w domu alergików wziewnych i widzę jaka była różnica jak dwa lata temu odgrzybiałem chemią a w zeszłym roku ozonem.
w tym roku po zmianie samochodu wybór metody był oczywisty.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości