na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Spinka przy pedałach celius 9 450 2018-Kwi-22, 12:20
Ostatni post: celius
  {B} Listwa pod zderzak przedni-HOKEJ diabolog 3 2 856 2017-Lut-06, 12:31
Ostatni post: waldiwaldi
  [TUT ZB] - Wymiana klapki przy zamku w bagaĹźniku JaGoDkA 6 5 073 2016-Gru-29, 22:11
Ostatni post: rafi068
Ocena wątku:
  • 66 głosów - średnia: 2.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Ognisko korozji, pod uszczelka przy progu.
Używane mają poprzecierane gumy pod spodem i będziesz miał to samo, nowe są z plastikowymi wkładkami mniej wycierają progi.
Odpowiedz
Witam dzisiaj otwierałem tylne prawe drzwi i zobaczyłem małe ognisko korozji wychodzące spod uszczelki na progu.

Chciałbym zrobić zaprawkę. Jaki lakier polecacie i jak się do tego zabrać ?
Odpowiedz
Jeżeli chcesz to zrobić profesjonalnie to:

1. Lekko oczyszczasz rdzę i połuszczony lakier i kładziesz dwie cienkie warstwy brunox bezpośrednio na rdzę
(są małe pojemniczki w Lerua Merlin) http://allegro.pl/brunox-0-1-5-litrow-po...30332.html

2. Kładziesz podkład akrylowy, np. http://allegro.pl/podklad-akrylowy-hs-1k...90382.html ale po 24 godzinach od brunoxa

3. Kładziesz warstwę bazy i klaru lakieru samochodowego. Pewnie są małe buteleczki w ASO. Ja mam takie do Fabii i do 107. A do opla biorę właśnie od Fabii, bo srebrna też była 

[Obrazek: a047a19412ce4eacm.jpg]

takie komplety chodzą po 30 zł

4. Na sam koniec wypsikaj wszystkie ranty jakimś dobrym preparatem konserwującym np. Valvoline ML

ps:

Ja ostatnio znalazłem ognisko pod listwą gumową na progu. Byłem lekko zdziwiony co i jak i zacząłem oglądać tę listwę. Okazało się, że w środku tej gumowej listwy leci metalowy pręt i jakimś przebił gumę i po prostu rysował lakier, zwłaszcza, że ta listwa jest spłaszczana przy każdym zamknięciu drzwi.

[Obrazek: 03a426cd9ec56c8bm.jpg]

tutaj zaaplikowany brunox:

[Obrazek: c18d981bea68219em.jpg]

A tutaj podkład, potem go lekko szlifujesz papierem ściernym:

[Obrazek: fe3979aa30f2f6c1m.jpg]

potem właśnie poszła baza i klar ....a potem Valvoline 
Odpowiedz
WaĹźne!!!
jak kładziesz Brunoxa lub jakąkolwiek chemie wiążącą rdzę musi być rdza wink .
Jak oczyścisz do gołej/czystej blachy to preparat zastygnie...ale gwarantuje, że odpadnie po jakimś czasie (razem z zaprawką)...bo prostu nie ma się czego trzymać.
pozdr
Odpowiedz
widzę, że koledze chris identycznie listwa zarysowała nadwozie (ostania fotka w pierwszym poście) .....czyżby kolejna słabość ZB?
Odpowiedz
w tym roku znów były na gwarancji odświeżane, zresztą jak co roku już 3 razy malowane a uszczeleczki nie wymienia uparciuchy 17
Odpowiedz
Ja ze swoja mialem to samo w koncu za drugim razem srodula wymienila te uszczelki.A podkladmi folie nic nie daja u mnie po pol roku wszystko sie poprzecieralo.Wymiana na plastiki pomogla.
Odpowiedz
(2012-Paż-20, 20:28)rafi.zafi link napisał(a):Ja ze swoja mialem to samo w koncu za drugim razem srodula wymienila te uszczelki.A podkladmi folie nic nie daja u mnie po pol roku wszystko sie poprzecieralo.Wymiana na plastiki pomogla.

czyli już nie wiem, który przypadek, ale jest kolejny, bo kolega otko napisał, że u niego identycznie. Także panowie i panie....oglądnąć próg pod tymi uszczelkami.....listwa metalowa przebija gumę i rysuje karoserię do gołej blachy
Odpowiedz
(2012-Kwi-15, 18:15)chris link napisał(a):tak wyglądają progi mojego samochodu po malowaniu w grudniu w mmcars w Katowicach,

Widać i firma z taką renomą i wypracowaną marką może przygrać w ....... (cenzura)
Odpowiedz
U mnie to wyglądało tak
[Obrazek: c4c7529395.jpg]
Ale wyczyściłem podmalowałem,za 80zł. z wysyłką kupiłem dwie poliftowe listwy i teraz będzie dobrze
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości