na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {Info} Trzeszczący grill of głośnika na desce rozdzielczej espionage 5 344 2018-Lis-03, 09:42
Ostatni post: dorich
  {B} Zerwany przycisk otwierania szyby Kaliope 10 567 2018-Paż-10, 14:02
Ostatni post: syska
  {B} Szyby karoseryjne - problemy związane z uĹźytkowaniem, jakich producentĂłw itp. szymgor 12 4 263 2015-Gru-20, 16:33
Ostatni post: Mucha
Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Wibracje obudowy głośnika centralnego a teraz również przedniej szyby.
Od jakiegoś czasu mam wibracje i trzeszczenie obudowy głośnika centralnego. Czytałem troszkę o tym na poprzednim naszym forum. Problem z plastikami z powodów zimna itp. Rozwiązania jakie znalazłem to oklejenie filcem lub poczekać aż się ociepli i po problemie. Dziś zauważyłem nowy objaw. Wibracje przedniej szyby. Szyba była wymieniana kilka lat temu przez renomowaną angielską firmę AutoGlass. Obudowę głośnika słychać prawie cały czas podczas jazdy, co jest trochę denerwujące ale najbardziej przy przyspieszaniu tak około 1800 obr. i do tego doszły wibracje szyby.
Czytałem też że może to też być problem z wydechem.
Zauważyłem również że przy uruchamianiu silnik przez moment pracuje dosyć głośno lecz potem się uspokaja, ale dochodzą jakieś świsty, domyślam się że to może być któreś łożysko bo czasami na biegu jałowym zaczynają falować mi obroty.

Jakieś porady?

Dzięki i pozdrawiam.
Odpowiedz
Smynio, część postu od "Zauważyłem.. " raczej z tym tematem nie ma nic wspólnego, proszę poszukaj czy już nie ma podobnego tematu, jeśli nie znajdziesz załóż nowy w odpowiednim dziale
Odpowiedz
fakujące obroty w 99% są z brudnej przepustnicy
Odpowiedz
u mnie "od zawsze" wystepuje buczenie/rezonans przy przejściu miedzy 1800-2000obr - w ASO twierdzą standardowo ze ten typ tak ma i koniec - jakies obejmy niby dodatkowo można montować na wydech ale to i tak nie likwiduje problemu w 100% - mój mechanik zalecił mi wymiane łacznika elastycznego wydechu - niestety to nie pomogło - sprawdzaliśmy też kilkukrotnie poduszki silnika i podobno jest wszystko ok...

znalazlem kiedys na necie jeszcze taka informacje - ale dotyczy to diesli podobno tylko
http://motofocus.pl/technika/7739/g%C5%8...o-w-oplach

Odpowiedz
to ja jeszcze napiszę aby sprawdzić zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego. Lubi się wysuwać z tylnego uchwytu i słychać podobne odgłosy.
Nie twierdzę, że to jest to ale warto zerknąć.
Odpowiedz
(2012-Kwi-15, 20:10)Smynio link napisał(a): ZauwaĹźyłem rĂłwnieĹź Ĺźe przy uruchamianiu silnik przez moment pracuje dosyć głośno lecz potem się uspokaja

To teş chyba niczego dobrego nie wróşy sad
Odpowiedz
(2012-Kwi-16, 18:53)Woytas link napisał(a): to ja jeszcze napiszę aby sprawdzić zbiorniczek wyrĂłwnawczy płynu chłodzącego. Lubi się wysuwać z tylnego uchwytu i słychać podobne odgłosy.
Nie twierdzę, że to jest to ale warto zerknąć.

rzeczywiście zbiorniczek lubi sie wysuwać ale po prawieniu go zmian nie było

dodam jeszcze ze u mnie wystepuje to przy żwawym przyśpieszaniu - gdy delikatnie operuje gazem nie odczuwam tego - co dziwne po stronie pasażera tego nie czuć/ nie słychać - efekt "potęguje" kierownica bo w tym momencie czuć mrowienie...
ASO twierdzi że to wina wydechu - jest za luźny i wibracje przenoszą się na bude ale to nie występuje chyba w kazdym z18xer
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości