na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Pytanie {B} Zafira problem z ?? Zoska111 1 324 2019-Lip-30, 12:39
Ostatni post: joker1104
  {B} Problem z czujnikami parkowania thomaz 0 256 2018-Paż-23, 06:38
Ostatni post: thomaz
  {B} Problem z radiem i wyświetlaczem Antol 5 506 2018-Sie-08, 14:45
Ostatni post: Antol
Ocena wątku:
  • 80 głosów - średnia: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} P1614 P1616 - Problem z uruchomieniem, pętla immobilizera
nie koniecznie kolego. jak rozbierałem okolice stacyjki to jest właśnie taka petna jak na aukcjach tak że nie wiem. a z kąd pewność że to wina oprogramowania Huh??   
Odpowiedz
Radek - jeśli występują u Ciebie błędy P1614 i/lub P1616 to Grisza może mieć rację - spróbuj najpierw zaktualizować oprogramowanie Techem2, chociaż jak widać że ta część nie jest strasznie droga i może będzie taniej
Odpowiedz
(2012-Kwi-25, 16:42)Radmar1702 link napisał(a): nie koniecznie kolego. jak rozbierałem okolice stacyjki to jest właśnie taka petna jak na aukcjach tak Ĺźe nie wiem. a z kąd pewność Ĺźe to wina oprogramowania Huh??   

może być to wina oprogramowania, bo takie dane są w programie serwisowym Opla. Pewności nie ma, ale Opel przyznaje się do błędu oprogramowania który powoduje, że czasami kluczyki nie są rozpoznawane.

Pętla (dziwne że występuje osobno na allegro) może droga nie jest, ale jeśli jest to wina oprogramowania, to jej wymiana nic nie zmieni.
Odpowiedz
(2012-Kwi-25, 19:01)Grisza link napisał(a): Pętla (dziwne Ĺźe występuje osobno na allegro)
A co w tym dziwnego ? przecież to jest z rozbieranych aut a w Aso występuje jako całość, jak w przypadku termostatu gdzie jest czujnik temp. osobno nie kupisz - cały termostat, w zwykłym sklepie i fiacie jest to do kupienia w ASO nie.
Wracając do cewki jak dla mnie jest ona wymienna 1:1 jak egr, przepustnica i wiele innych części z silnika cdti niezależnie od pochodzenia astra, vectra....
W problemie o którym pisze Radek może leżeć problem w aktualizacji oprogramowania, ja zanim bym to zrobił sprawdził bym elektryczne połączenia cewki czy nie są zaśniedziałe i wszystko co ztym związane. Dopiero potem aktualizacja oprogramowania i wymiana cewki. Z podobnym problemem cewki immo walczyłem w lanosie i przyczyną były zimne luty i zaśniedziałe styki...
Odpowiedz
jeśli chodzi o styki to wszystkie w obrębie stacyjki jak rozebrałem to przesikałem iso contakt na styki elektryczne i nic nie daje tak że nie wiem. A jaka cena takiej aktualizacji oprogramowania i gdzie to można zrobić za rozsądną cene
Odpowiedz
Radek - chyba najtańszy z Techem2 w Ostrowie jest Kwiatkowski tel. 7351330 ul. Wrocławska 234 m. 1 - zadzwoń i zapytaj
Odpowiedz
dzięki panie Mietku smile a co do oprogramowania czy mi nie narobi bałaganu wgrywając inne i nie bede miał problemów Huh? i oby nie było gorzej. Jaka mam pewność że kwiatkowski ma aktualne oprogramowania do ZB.
Odpowiedz
Przy aktualizacji nasuwa się jeszcze jedno pytanie...

Co z autami które miały ingerencję już w soft np. Chip lub wycięcie DPF'a ??
Odpowiedz
Takie pytanie zadałem jeszcze gdzieś tam... kierowane do tunerów i innych rzeźników, najpierw była nieudolna próba zbycia natrętnych pytających, by na koniec stwierdzić, że niestety jadąc do ASO, do porządnego warsztatu z Techem2 koniecznie trzeba uprzedzić , że auto ma zmienione oprogramowanie pod chip lub w związku z wyciętym DPF albo jednym i drugim, wręcz zakazać ingerencji w soft auta, tym samym tunerzy dali do zrozumienia, że nie biorą odpowiedzialności za to co będzie się działo po aktualizacji, a ewentualne przywrócenie parametrów po chipie i związanych z brakiem DPF za nową kasę.
Chyba Tobie nie trzeba wyjaśniać na czym polega aktualizacja  26
Odpowiedz
(2012-Kwi-27, 05:43)Radmar1702 link napisał(a): Jaka mam pewność Ĺźe kwiatkowski ma aktualne oprogramowania do ZB.
Wystarczy go zapytać lub podpiąć kompa i odczytać jaką masz ty wersję a jaką dysponuje osoba do której się udajesz..... Oprócz Kwiatkowskiego masz jeszcze Lisieckiego na okopowej i Franc-a na środkowej (pruślin) jest jeszcze Michał w moszczance ale jemu ostatnio padła karta w techu.....

(2012-Kwi-27, 07:30)tEREk link napisał(a): Co z autami ktĂłre miały ingerencję juĹź w soft np. Chip lub wycięcie DPF'a ??
to zaleĹźy co aktualizujesz jak ECU to leci w kosmos.... chyba Ĺźe przy wywalaniu dpf-a masz wgrane oryginalne oprogramowanie opla od auta bez dpf, wtedy ok smile
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości