na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Pytanie {B} Zafira problem z ?? Zoska111 1 322 2019-Lip-30, 12:39
Ostatni post: joker1104
  {B} Problem z czujnikami parkowania thomaz 0 254 2018-Paż-23, 06:38
Ostatni post: thomaz
  {B} Problem z radiem i wyświetlaczem Antol 5 502 2018-Sie-08, 14:45
Ostatni post: Antol
Ocena wątku:
  • 80 głosów - średnia: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} P1614 P1616 - Problem z uruchomieniem, pętla immobilizera
zastanawia mnie czy warto to ruszać jeżeli nie ma takiego problemu aż za bardzo. Bo mam obawy że jak zrobia coś z oprogramowaniem to zaczna sie dziać cuda.
[br]Dodano: [time]1335530163[/time]
dzwoniłem i rozmawiałem i facet powiedział mi że to nie jest wina oprogramowania tylko czegoś innego. więc czy to ta petla immo Huh? 25
Odpowiedz
(2012-Kwi-27, 13:32)Radmar1702 link napisał(a): dzwoniłem i rozmawiałem i facet powiedział mi Ĺźe to nie jest wina oprogramowania tylko czegoś innego. więc czy to ta petla immo Huh? 25

a skąd ten facet to wie? i co to znaczy "co innego"?
Problem z oprogramowaniem jest znany w Astrach H i w Zafirach B, ale widać najwyraźniej nie wszystkim wink

Nic innego poza tym co już jest tutaj napisane raczej się nie da wydumać wink
Odpowiedz
tak powiedział smile nie wiem może już mieli przypadek tego typu. Ja sie na tym nie znam i wam nie powiem smile
Odpowiedz
Doraźne środki zaradcze: 2115
Problem: Moduł CIM (Column Integration Module) - Silnik nie uruchamia się, ustawiony kod DTC P1614 / P1616 i/lub B3055
Modele: Silniki: Opcja:
Astra-H 2004...2007,Zafira-B 2005...2007 All,All 
Zażalenie: Silnik nie uruchamia się, ustawiony kod DTC P1614 / P1616 i/lub B3055.
Przyczyna: Słaby punkt oprogramowania modułu CIM.
Produkcja: Od RM 2008 nastąpiło programowanie modułów CIM nowym oprogramowaniem podczas produkcji.

Środki zaradcze:
W razie złożenia wniosku przez klienta ponownie zaprogramować
moduł CIM zgodnie z opisem w TIS 2000 za pośrednictwem płyty
TIS 2000-DVD, wersja 83 lub wyĹźsza.

Odpowiedz
Samochód dałem do elektryka ale poddał się po sprawdzeniu rozrusznika (był ok) polecił mi elektronika samochodowego. Ten stwierdził uszkodzony komputer (brak komunikacji ) po włożeniu innego komputera komunikacja była , teraz ściąga używanego. Orientacyjny koszt naprawy to ok 1900 zł z robocizną (używany komp 1500 zł + robocizna 400 zł) . Co Wy na to?  Ja jestem trochę załamany tym bardziej ,że komp z zewnątrz nie miał jakichkolwiek usterek, ani nie był zalany wodą ani nie było uszkodzeń mechanicznych. Nie było z nim żadnych problemów poza uruchomieniem rozrusznika.  Podobno możliwą przyczyną mogą być wstrzasy... Jak na 6 letnie auto to trochę dziwne i kosztowne. Miał ktoś z Was podobny przypadek? 
Odpowiedz
A mnie się wydaje, że Twoi mechanicy chcą obedrzeć Ciebie ze skóry, nie wiedzą co jest i szukają przyczyny na Twój koszt, a co będzie jeśli to nie komputer, mechanik odda Ci kasę czy wymyśli coś nowego?
Odpowiedz
(2012-Maj-22, 08:29)legacich link napisał(a): SamochĂłd dałem do elektryka ale poddał się po sprawdzeniu rozrusznika (był ok) polecił mi elektronika samochodowego. Ten stwierdził uszkodzony komputer (brak komunikacji ) po włoĹźeniu innego komputera komunikacja była , teraz ściąga uĹźywanego. Orientacyjny koszt naprawy to ok 1900 zł z robocizną (uĹźywany komp 1500 zł + robocizna 400 zł) . Co Wy na to?  Ja jestem trochę załamany tym bardziej ,Ĺźe komp z zewnątrz nie miał jakichkolwiek usterek, ani nie był zalany wodą ani nie było uszkodzeń mechanicznych. Nie było z nim Ĺźadnych problemĂłw poza uruchomieniem rozrusznika.  Podobno moĹźliwą przyczyną mogą być wstrzasy... Jak na 6 letnie auto to trochę dziwne i kosztowne. Miał ktoś z Was podobny przypadek? 

wydaje mi się, że chyba ktoś chce Cię naciągnąć.
Cena lekko z kosmosu:
http://moto.allegro.pl/listing.php/searc...ing=zafira

[br][size=0.7em]Dodano: [time]Wto, 22 Maj 2012, 09:57[/time][/size]
... i jeszcze jedno "przemyślenie":
sprawdzałeś czy stacyjka robi to co powinna w pozycji "rozrusznik"? Może rozrusznik nie kręci, bo stacyjka nie generuje sygnału?
[br][size=0.7em]Dodano: [time]Wto, 22 Maj 2012, 10:13[/time][/size]
... i jeszcze jedno:
sprawdzałeś przekaźnik rozrusznika (K1_X125 znajduje się w pozycji K9)? I stan bezpiecznika FE18 (bezpiecznik 25A nr 18 w skrzynce bezpieczników komory silnika)
"Obrazowo" to jak otworzysz skrzynkę bezpieczników i przekaźników i staniesz "przed" samochodem, to jest to przekaźnik znajdujący się na samym dole (najbliżej reflektora) po prawej stronie
Odpowiedz
(2012-Maj-22, 08:46)Grisza link napisał(a): wydaje mi się, Ĺźe chyba ktoś chce Cię naciągnąć.
Cena lekko z kosmosu:
LINK: moto.allegro.pl/listing.php/search?category=4145&change_view=1&description=1&order=pd&string=zafira
Są różne modele Zafir i różne typy i ceny sterowników niestety model mojego jest chyba najdroższy 0281 012 549 
BR  np taki: LINK: allegro.pl/sterownik-silnika-opel-zafira1-9cdti-0281012549-br-i2351641119.html
[br]Dodano: [time]1337676832[/time]
(2012-Maj-22, 08:44)Mietas link napisał(a): mnie się wydaje, Ĺźe Twoi mechanicy chcą obedrzeć Ciebie ze skĂłry, nie wiedzą co jest i szukają przyczyny na TwĂłj koszt, a co będzie jeśli to nie komputer, mechanik odda Ci kasę czy wymyśli coś nowego? 
Nie ma (podobno) komunikacji z tym moim komputerem. Mechanik podłączył jakiś komputer z innego modelu (bez filtra cz. stałych) i stwierdził,że ma komunikację. Pewność będzie gdy podłączy komp. tego samego typu. W serwisie naprawa mojego sterownika (o ile będzie to możliwe) wyniesie ok 1500zł + programowanie ok 200zł.  Nowy sterownik ok 6-7 tys.
Odpowiedz
(2012-Maj-22, 09:29)legacich link napisał(a): Nie ma (podobno) komunikacji z tym moim komputerem. Mechanik podłączył jakiś komputer z innego modelu (bez filtra cz. stałych) i stwierdził,Ĺźe ma komunikację. Pewność będzie gdy podłączy komp. tego samego typu. W serwisie naprawa mojego sterownika (o ile będzie to moĹźliwe) wyniesie ok 1500zł + programowanie ok 200zł.  Nowy sterownik ok 6-7 tys.
pewności to nie będziesz miał wink
u mnie sytuacja wygląda tak, że w ASO mają dwa typy Tech'ów: "zwykły" i taki podłączony do Toughbooka. Zwykły nie gada z moją ZB, a ten z Toughbooka - działa bez problemu

Zanim utopisz 2tys w sterownik i robociznę (400 zł za wymianę to wg mnie też nie mało), to sprawdź najpierw to co tańsze i częściej ulega uszkodzeniom (ze względu na mechaniczny charakter urządzenia).
Odpowiedz
A dla mnie wygląda na poważne kłopoty z CIM.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości