na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Pytanie {B} Zafira problem z ?? Zoska111 1 362 2019-Lip-30, 12:39
Ostatni post: joker1104
  {B} Problem z czujnikami parkowania thomaz 0 294 2018-Paż-23, 06:38
Ostatni post: thomaz
  {B} Problem z radiem i wyświetlaczem Antol 5 561 2018-Sie-08, 14:45
Ostatni post: Antol
Ocena wątku:
  • 80 głosów - średnia: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} P1614 P1616 - Problem z uruchomieniem, pętla immobilizera
no tak ale co dało ruszenieHuh?? czyz by coś nie łaczyło lub skrzynka do wymiany Huh?
Odpowiedz
(2012-Maj-27, 22:01)Radmar1702 link napisał(a): no tak ale co dało ruszenieHuh?? czyz by coś nie łaczyło lub skrzynka do wymiany Huh?

moĹźe...
nie zaszkodzi sprawdzić co tam się dzieje

Winę za to że rozrusznik nie kręci może ponosić wiele elementów.
Wystarczy że przekaźnik nie dostaje wystarczającego oczekiwanego napięcia załączającego i problem gotowy.
Może słabo kontaktować w gnieździe (mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe), albo może być zwyczajnie uszkodzony (prędzej).
Może być też uszkodzona wiązka "pod" skrzynką i jeszcze kilka innych rzeczy o których już było w tym temacie wspominane
Odpowiedz
(2012-Maj-27, 22:01)Radmar1702 link napisał(a): no tak ale co dało ruszenieHuh??
Przy zaśniedziałych stykach poruszanie daje kontakt....
Odpowiedz
u mnie zauważyłem pewną zależność - jak mam ustawione światła dzienne - tryb 5 - to po jakimś czasie wywala błedy immo - może to kwestia podświetlenia zegarów które świeci na max cały czasHuh? bo jak wyłączyłem tryb dzienny i włączałem światła ręcznie to przez 2 mies błedu nie było - po włączeniu ponownie trybu dziennego bład miałem dwa razy - raz w czasie jazdy - drugim razem nie chciał zapalić...
czy da sie np opcomem zmniejszyc intensywnosc podswietlenia samych zegarow - bo po włączeniu swiateł normalnie to wiadomo ze pokretlem
Odpowiedz
(2012-Maj-28, 20:24)smaru link napisał(a): czy da sie np opcomem zmniejszyc intensywnosc podswietlenia samych zegarow - bo po włączeniu swiateł normalnie to wiadomo ze pokretlem
nie kojarzę takiej opcji.
natomiast co do błędu immo - w Twoim przypadku wystarczy aktualizacja oprogramowania
Odpowiedz
a czy wspaniali mechanicy w ASO beda wiedzieli o co chodziHuh? chodzi o soft ECU czy jakiś inny modułHuh? ile kasuja za toHuh??
Odpowiedz
trzeba przeprogramować moduł CIM. Cena powinna być "standardowa" za podłączenie tech-a.

W związku z uwagą na samym dole fajnie by było być przy programowaniu, żeby kontrolować czy elektryk nie popadł w rutynę wink

----------------------------
Doraźne środki zaradcze: 2115
Problem: Moduł CIM (Column Integration Module) - Silnik nie uruchamia się, ustawiony kod DTC P1614 / P1616 i/lub B3055
Modele: Silniki: Opcja:
Astra-H 2004...2007,Zafira-B 2005...2007 All,All 
Zażalenie: Silnik nie uruchamia się, ustawiony kod DTC P1614 / P1616 i/lub B3055.
Przyczyna: Słaby punkt oprogramowania modułu CIM.
Produkcja: Od RM 2008 nastąpiło programowanie modułów CIM nowym oprogramowaniem podczas produkcji.

Środki zaradcze:
W razie złożenia wniosku przez klienta ponownie zaprogramować
moduł CIM zgodnie z opisem w TIS 2000 za pośrednictwem płyty
TIS 2000-DVD, wersja 83 lub wyĹźsza.
Ważne: Aby programowanie powiodło się, postępuj zgodnie z
instrukcjami w TIS 2000 i skonfiguruj moduł CIM do programowania
za pomocą oprogramowania Tech-2.
Procedura programowania SPS modułu CIM:

Po wybraniu RM i pojazdu „Enter”
Nadwozie „Enter”
CIM „Enter”
Funkcje dodatkowe „Enter”
Konfiguracja programowania SPS „Enter” - programowanie SPS
      modułu CIM zostanie wykonane
Wyjście
Następnie przeprowadzić programowanie SPS modułu CIM (starsza wersja
oprogramowania: M: --.57; nowa wersja oprogramowania: M: --.62).

Ważne: W trakcie konfiguracji modułu CIM zignorować wszystkie
komunikaty dot. wyłączenia zapłonu; w przeciwnym razie programowanie
modułu CIM nie powiedzie się.

Odpowiedz
a czy akcja serwisowa CIM nie obejmowala programowania?? czy tylko spinke zakladali - byłem ale nie pamietamHuh?
Odpowiedz
tylko spinka
Odpowiedz
Kumpel z Astrą też miał taki problem. Wkładał kluczyk echo - migająca kontrolka silnika. Wyjmował, wkładał jeszcze raz i startowało. Też był na akcji ze spinką i problem się rozwiązał. Pytanie, czy w jakimś warsztacie poza ASO też się to da rozwiązać ?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości