na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 3 010 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Termostat Z16XEP, Z16XER, Z18XER, A16XER, A18XER - dyskusja, problemy JacekZKL 25 12 942 2018-Cze-12, 22:32
Ostatni post: adkul84
  {B} B0180 - Za niskie napięcie w obwodzie nawiewu na nogi czujnika temp pow wylotowego Bodek 0 365 2017-Gru-28, 19:51
Ostatni post: Bodek
Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Zbiorniczek wyrównawczy wody, poziom wody, dołożenie czujnika - dyskusja
Witam, taki błąd pojawia mi się od czasu do czasu, potem znika sam. Poziom płynu chłodnicy w normie, o co chodzi? Coś klimatyzacją?

edycja tytułu/kaliope
Odpowiedz
to norma w ZB, potem zmieniali coś w oprogramowaniu, żeby to naprawić. Generalnie jest bardzo czuły czujnik. Nalej lekko ponad stan i problem z głowy
Odpowiedz
hmm.. to ja sie podziele info... generlanie wszytkie komunikaty mi komp pokazuje (żarówki, przymrozki, zasięg, etc) NIestety dzis zauwazyłem iz wcieło mi troche płynu chłodniczego .. mam prawie pusty zbiorniczek wyrównawczy i obawaim sie ze gdzies mam nieszczelność. Jednak żaden komunikat komp nie wyrzucił. macałem pod zbiornik i jakas kostka tam wchodzi - zakładam ze to od czujnika poziomu płynu.
Odpowiedz
Witam
Dziś poczułem zapach płynu chłodzącego i jak się okazało mam chyba przetartą chłodnicę.W zbiorniczku zostało płynu tylko na dnie.
Auto w ubiegłym roku było w serwisie na akcji serwisowej dotyczącej mocowania chłodnicy wody,tak się zastanawiam czy w odpowiednim miejscu zamontowali te podkładki,bo u mnie są pomiędzy chłodnicami wody a klimy.
W moim obudowa od wentylatora wody mocno jest dociśnięta do chłodnicy,czy tak powinno być?
Czy udało się komuś wymienić chłodnicę na koszt serwisu?
Odpowiedz
Zafira z 2007.
Niedawno wymienili mi rozszczelnioną chłodnicę podczas akcji serwisowej we Wrocławiu.
Od tego czasu komunikat się nie zapala. Płynu fachowcy nalali dużo, 1 cm ponad zgrzew (prawie pod korek).
Sprawdź szczelność i po VIN czy łapiesz się na akcje serwisowe.
Odpowiedz
(2012-Kwi-20, 13:47)Szymon78 link napisał(a): generlanie wszytkie komunikaty mi komp pokazuje (ĹźarĂłwki, przymrozki, zasięg, etc) NIestety dzis zauwazyłem iz wcieło mi troche płynu chłodniczego .. mam prawie pusty zbiorniczek wyrĂłwnawczy i obawaim sie ze gdzies mam nieszczelność. Jednak Ĺźaden komunikat komp nie wyrzucił. macałem pod zbiornik i jakas kostka tam wchodzi - zakładam ze to od czujnika poziomu płynu.

ja mam podobnie, tzn. pokazuje komunikaty o spalonych żarówkach, poziomie płynu spryskiwaczy ale nie pokazuje o poziomie płynu chłodniczego.
Nie mam co prawda zamontowanego czujnika ale mam wyprowadzoną wtyczkę 2 pinową przy zbiorniczku wyrównawczym. Nie jest zmostkowana więc gdyby wszystko z tą instalacją było OK to komunikat o poziomie płynu powinien się pokazywać przy każdym włączeniu zapłonu a tu zonk. No chyba że ta wtyczka jest od czegoś innego?
Może ktoś wie jak i gdzie (które PIN-y) podłączyć kable od czujnika poziomu płynu chłodniczego?
Odpowiedz
(2012-Sie-15, 13:53)polin link napisał(a): ja mam podobnie, tzn. pokazuje komunikaty o spalonych ĹźarĂłwkach, poziomie płynu spryskiwaczy ale nie pokazuje o poziomie płynu chłodniczego.
Nie mam co prawda zamontowanego czujnika ale mam wyprowadzoną wtyczkę 2 pinową przy zbiorniczku wyrównawczym. Nie jest zmostkowana więc gdyby wszystko z tą instalacją było OK to komunikat o poziomie płynu powinien się pokazywać przy każdym włączeniu zapłonu a tu zonk. No chyba że ta wtyczka jest od czegoś innego?
Może ktoś wie jak i gdzie (które PIN-y) podłączyć kable od czujnika poziomu płynu chłodniczego?

wtyczka powinna mieć dwa kabelki: brązowy (masa) i brązowo-zielony który leci do modułu elektronicznego pod maską silnika (A1_X125)  - pin 10/XE2
Odpowiedz
dzięki Grzesiu,
możesz mi jeszcze powiedzieć co to takiego ten moduł elektroniczny, gdzie on się znajduje? gdzieś przy/w skrzynce bezpieczników?
Odpowiedz
(2012-Sie-17, 22:56)polin link napisał(a): gdzie on się znajduje? gdzieś przy/w skrzynce bezpiecznikĂłw?

dokładnie smile
Odpowiedz
dziś sprawdziłem i tak:
mam wtyczkę do tego czujnika (brązowy i brązowo-zielony przewód), jest podpięta pod pin nr 10 modułu XE2 (w skrzynce bezpieczników są trzy, XE2 to ten prostopadły do tych dwóch pozostałych, które względem siebie są równoległe) i nic, komunikatu o sprawdzeniu poziomu płynu chłodniczego nie wyświetla 14 może brakuje mi jakiegoś przekaźnika/bezpiecznika, a może mój moduł nie obsługuje tej funkcji (mam oznaczenie HB nr 13206754)?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości