na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 2 903 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Termostat Z16XEP, Z16XER, Z18XER, A16XER, A18XER - dyskusja, problemy JacekZKL 25 12 842 2018-Cze-12, 22:32
Ostatni post: adkul84
  {B} B0180 - Za niskie napięcie w obwodzie nawiewu na nogi czujnika temp pow wylotowego Bodek 0 345 2017-Gru-28, 19:51
Ostatni post: Bodek
Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Zbiorniczek wyrównawczy wody, poziom wody, dołożenie czujnika - dyskusja
(2012-Sie-18, 17:11)polin link napisał(a): dziś sprawdziłem i tak:
mam wtyczkę do tego czujnika (brązowy i brązowo-zielony przewód), jest podpięta pod pin nr 10 modułu XE2

a spróbuj może wypiąć tego pina bezpośrednio z wtyczki XE2 i zobacz co się wtedy stanie. Teoretycznie powinno to skutkować komunikatem o niskim poziomie płynu.

Jeśli tak się stanie, to wychodziłoby na to, że kabelek brązowo-zielony ma zwarcie do masy.

Odpowiedz
ok, spróbuje jeszcze tak jak radzisz, chodź już raczej wątpię w końcowy sukces 7 .

Chyba, że można to jakoś inaczej sprawdzić np. ...miernikiem?
Odpowiedz
[size=1em]Witam. Zamierzam dołożyć czujnik poziomu do zbiorniczka wyrównawczego. W związku z tym mam pytanie, czy wszystkie zbiorniczki wyrównawcze posiadają wewnątrz pływak? Sprawdzałem w katalogu i są tylko dwa numery 1304242 dla Opel Zafira B z silnikami :Z16XEP, Z16XE1, Z16XER, A16XER, Z18XER, A18XER, Z20LER, Z20LEH, Z22YH, Z17DTJ, A17DTJ, A17DTR, Z19DTL, Z19DT, Z19DTH, Z16YNG oraz 1304252 dla Opel Zafira B z silnikami :Z16XNT;A16ANT. Wystarczy dokupić sam czujnik?
Jeżeli  ktoś może to proszę podać też długość oryginalnego czujnika. Znalazłem  zamiennik w cenie 30 zł, oryginał kosztuje stówkę. Znalazłem wtyczkę do czujnika  pod zbiorniczkiem.

[/size][size=0.7em]edit: poprawa rozmiaru czcionki i prefix w temacie /Grisza[/size]
Odpowiedz
rzeczywiście wyskakuje tylko jeden rodzaj zbiorniczka (poza tym dla Z16XNT, A16ANT) i jeden rodzaj czujnika poziomu płynu nr 93179551 , z wyjątkiem 1.7 cdti

[Obrazek: 48d2d5e73aad468cm.jpg]
Odpowiedz
No właśnie, tylko pytanie czy w moim zbiorniczku jest pływak? Patrząc na to, że numery katalogowe nie są rozróżniane na z pływakiem i bez domniemam iż powinien takowy być. Nie chciał bym jednak kupić czujnika za 100zł i żeby się okazało, że nie działa. Rozważam kupno tego zamiennika http://www.motointegrator.pl/produkty/43...es-207-520 , ale chciałbym być pewny co do długości oryginalnego. Ponieważ są to czujniki magnetyczne to mogą różnić się tylko wysokością umieszczenia samego kontaktronu.
Jeszcze jedno pytanie. Jaki utrzymujecie poziom płynu w zbiorniczkach z tym czujnikiem? Czytałem gdzieś, że trzeba dolać powyżej zgrzewu. Ja do tej pory miałem dolane do kreski kalt przy zimnym silniku.

Odpowiedz
Napewno pływaka niema (biały krążek) przerabiałem ten temat i to ze na rynku wtórnym jest mała ilość zbiorników Zafiry B zamontowałem z Astry H jedyny mankament to to iż korek jest bardziej z tyłu

//edit:
usunieto link - regulamin: §2 punkt18
Odpowiedz
Dzięki za info. Link który podałeś dotyczy zbiorniczka spryskiwaczy. Czy pływak jakoś widać w zbiorniczku?
Odpowiedz
W tamtym czasie robiłem jednocześnie czujniki w zbiorniku wyrównawczym i spryskiwaczy , zaś co do pływaka to wygląda jak kółko na mole (biały kolor)
Odpowiedz
Ale powinno go być jakoś widać, przez ścianki, czy po odkręceniu korka ?
[br]Dodano: [time]1366978648[/time]
Pytałem w salonie i twierdzą, że skoro jest tylko jeden zbiorniczek do 1.9DTH to powinien mieć pływak. Jak sprawdziłeś, że w twoim na pewno nie buło pływaka?
Odpowiedz
Pływak widać gołym okiem poprzez otwór wlewowy jak i poprzez ścianki zbiornika (okrągły, kształt pierścienia, kolor biały)
Co do ASO to ciekawe rzeczy opowiadają i trzeba brać poprawkę na ich słowa. Twierdzą iż nie da się zamontować schowka pod fotelem pasażera!! mnie ta sztuka się  udała i będąc wczoraj w ASO Strumień 25/04/ dwóch pracowników 15 minut przyglądało się i jedynie stwierdzili iż zamieniłem fotel taka ich wiedza.

//Edit by JaGoDkA
Poprawa ortograficznych blędów
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości