na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 1.9 CDTI - Z19DTH - Silnik gaśnie w czasie jazdy ! Mundurowy 15 10 077 2018-Paż-30, 21:45
Ostatni post: krzygys
  {B} 1.9 CDTI - Z19DT - biały dym po odpaleniu i długo kręci Zyga 31 9 254 2018-Wrz-12, 08:09
Ostatni post: Krawiec
  {B} 1.9 CDTI - Świece Ĺźarowe - usterki, diagnoza, wymiana, jakie Przemcio 146 57 839 2017-Gru-20, 13:23
Ostatni post: jaca85
Ocena wątku:
  • 43 głosów - średnia: 3.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 1.9 CDTI - Z19DT - Żółta lub czerwona kontrolka oleju
Kaliope no to opel poszedł oszczędnościowo, tyle co miałem aut, przeważnie diesle miał 2 jeden na dole obok pompy, a drugi w głowicy. 

A tak na marginesie raz miałem taki przypadek że pompa olejowa dobrze tłoczyła, czujniki ciśnienia oleju też ok, silnik też. Zepsuł się zaworek upustowy ( ta kuleczka ze sprężynką) na pompie oleju, która przy wysokich obrotach (przy zbyt wysokim ciśnieniu oleju) ma upuszczać naddatek ciśnienia bezpośrednio w miskę olejową.
Jakimś cudem tej kuleczki nie było i na niskich obrotach był problem ze smarowaniem.
Odpowiedz
Sprawa się wyjaśniła. Kontrolka zapalała się wyłącznie na gorącym silniku. Ciśnienie zmierzone na biegu jałowym i na 4 tyś obrotów bardzo dobre. Mechanik wymienił czujnik  i kontrolka zgasłą. Co prawda zrobiłem tylko 2 jazdy ale silnik zdążył się zagrzać- kontrolka nie zaświeca się. Chyba to było przyczyną. racool,  miałem szczęście. Koszt czujnika z wymianą 70 zł.
Odpowiedz
pablomaxim,

To dobrze, Ĺźe to tylko czujnik. Pierwszy mi zanany taki przypadek.
Odpowiedz
Też się cieszę ,że to czujnik. Nie uśmiechało mi się bulić za wymianę  czegoś tam w silniku i całą tą robociznę.
Odpowiedz
Też się z Tobą cieszę pablomaxim że taka bzdeta, kilka razy miałem podobne przypadki ale w autach z przebiegiem po 300tys i 12, 13 lat na karku. Zgadzam się z kaliope, tak młode auto to ewenement
Odpowiedz
rano zapaliła się obok kontrolki świateł na biało świecąca kontrolka podobną do oleju co to oznacza
Odpowiedz
Niski poziom oleju.
Odpowiedz
Zapaliła mi się żółta kontrolka oleju. Myślałem że brak  oleju (za mało oleju ??) , zrobiłem przerwę w podróży. Sprawdziłem stan - GIT. Ruszyłem dalej kontrolka się nie zapalała. Cisnąłem S7 dość szybko, i nic. O co mogło chodzić ?
Odpowiedz
Czujnik Wojtek może świrować bywa tak czasami.
Odpowiedz
Też myślałem o czujniku , dzwoniłem do swego mechanika to zwalał na czujnik , na brak oleju lub na słabą lepkość (czas na wymianę) oleju. Różne kontrolki się zapalały, ta pierwszy raz.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości