na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} [TUT] Jak wymienić panoramę Kaliope 0 430 2017-Cze-26, 07:27
Ostatni post: Kaliope
  {B} Jak przełoĹźyć kabel z komory silnika do wnętrza ? tOmki 3 558 2017-Cze-15, 15:52
Ostatni post: tOmki
  {B} Jak wyciągnąć ten element kokpitu ? tOmki 2 674 2017-Maj-12, 19:40
Ostatni post: tOmki
Ocena wątku:
  • 15 głosów - średnia: 3.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Wygłuszenie komory silnika w CDTI - jakich materiałów można użyć i jak wykonać
Witam
czy ktoś z Was ma może zrobione jakieś ekstra wygłuszenie komory silnika??  Mam CDTI, a chodzi mi to jak traktor 14 zastanawiam się, czy gdybym nie nakleił mat wygłuszających na ściankę grodziową, dodatkową mate pod wygłuszenie klapy silnika + boki nadwozia :  czy nie było by ciszej ??
Mam założoną osłonę silnika - ale to raczej służy tylko jako osłona przed zanieczyszczeniami a nie wytłumieniu silnika...a może by tak też nakleić maty na osłonę silnika - z wewnętrznej strony ??

edit: dodano prefiks, doprecyzowano tytuł tematu / Mietas
Odpowiedz
Ścianka grodziowa od strony silnika obłożona jest Outher Dashami. Samochody po przygodach tzw. "bezwypadkowe" przeważnie tego już nie mają bo jest to ciężko dostępne na rynku wtórnym no i co za tym idzie strasznie drogie. Mogę dla Ciebie wykonać wersję "ekstraDiesel" smile ale wiąże się to z rozbiórką całego osprzętu silnika, linki, elektryka itp.

[Obrazek: 4919506069.jpg]

Od środka natomiast na ścianie grodziowej założony powinien być Inner dash. W zależności od modelu, wersji silnikowej mogą się różnić wykonaniem, materiałem, grubości itp.

[Obrazek: 759d37eb7b.jpg]

więc na tą ściankę nic nie przykleisz. A to z niej dochodzi najwięcej hałasu sad.

Pod wygłuszenie maski też już niczego ciekawego nie podkleisz bo będzie to nie estetycznie wyglądać. A obniżenie jego montażu poprzez podkładanie dodatkowej warstwy zbliży je do silnika sad co grozi zbyt dużym nagrzaniem i pożarem. Te części akurat są bardzo i szybko palne sad.

Niestety w twoim roczniku 06 części te były wykonywane już w PL. Po ostrym liftingu i cięciu kosztów bardzo straciły na wartości i stąd te problemy.

Jedynym wyjściem jest wygłuszenie drzwi, podłogi oraz sprawdzenie czy wszystkie części wygłuszające są na miejscu.

Odpowiedz
Jest tu na forum temat opatrzony tutorialem z wygłuszania ZB. Naprawdę dobrze opisane czynności i materiały jakie należy zastosować. Polecam zacząć od podklejenia plastikowej pokrywy silnika- tak właśnie i poprawę wygłuszenia maski- tak pod to istniejące (lub nie) wygłuszenie należy wkleić dodatkowe maty. To tylko początek.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości