na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {ZA} jakie radio pod sterowanie z kierownicy pinacik 6 17 206 2013-Paż-22, 19:31
Ostatni post: pinacik
Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie załączaniem subwoofera aktywnego w Zafirze B
Witam,

przymierzam się do montażu subwoofera aktywnego w swojej ZB i natknąłem się na pewien problem... a mianowicie: skąd wziąć zasilanie (+) pojawiające się gdy działa radio (a w ostateczności - po zapłonie)?
Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?
Czy PIN13 jest tym czego potrzebuję? ("sygnał aktywacji anteny przełączanej systemu TwinAudio")
Odpowiedz
Kiedyś sie intersowałem tym tematem i powiedziano mi, że radia w ZB nie mają wyjścia REM, czyli wyjścia do wzbudzania wzmacniacza. Podobno Sig_man, na swojej stronie pokazywał układ, który zrobił właśnie do wzbudzania wzmacniacza
Odpowiedz
no właśnie wiem, że SIG_MAN coś kombinował i wykombinował, ale nie mogę się do Niego dobić, a wydawanie 300zł na konwerter z opcją Remote średnio mi się uśmiecha
Odpowiedz
+ po załączeniu radia z pewnością nie znajdziesz w REC-u ale + po zapłonie bez problemu, myślę że to wystarczy...
Odpowiedz
ja w tym siedzę,zasilanie do jaiegokolwiek wzmacniacza czy to do suba aktywnego czy do osobnego wzmaka zawze się "ciagnie" bezpośrednio z + z akusia a drugi plus ze wzmaka który tylko załącza przekaźnik w nim czyli daje sygnał załaczenia,jesli radio nie ma  sterowania wzmakiem podłacza się do kabla zasilającego antenę żeby był + po załaczeniu, z zasady i praktyki lepsze sa subwoofery pasywne z osobnym wzmakiem,bardziej efektywne po prostu,dobrze jest na + dopiąć konensator nie ma wtedy spadku napięcia,jak cos jeszcze pytaj-odpowiem.

jak co pisz dopoludnia na GG mogę ci walnąć wykład jak chcesz albo doradzić konkretnie,troche tego audio przerobiłem w autach.
Odpowiedz
sytuacja wygląda dokładnie tak:
w samochodzie mam DVD90 i za mało basu. W pudełku (jeszcze nie wypakowany wink ) czeka Pioneer TS-WX110A.
Ten subwoofer ma dwie opcje podłączenia: RCA (nieprzydatne z połączeniu z DVD90) i wysokonapięciowe (które to zamierzam wykorzystać).
Pozostaje problem wzbudzenia suba, bo DVD90 nie ma (chyba - bo nie wiem co dokładnie siedzi pod pinem nr13) wyjścia "remote" (lub jak kto woli: zasilania anteny wink ).
Sytuacja jeszcze bardziej mi się "zaciemnia", bo na schemacie podłączenia w przypadku RCA należy podłączyć kabelek do pinu "remote" radia (przerabiałem ten wariant w Agili z jednostką JVC KW-XR611 i poszło jak po maśle (wszystkie potrzebne wyjścia są na radiu).
Natomiast schemat podłączenia suba z wykorzystaniem sygnału głośnikowego (wysokonapięciowego) każe podłączyć kabelek "remote" z suba do jakiegoś źródła zasilania zapewniającego co najmniej 2A (i nie jest napisane czy po zapłonie, czy nie).
No i teraz mam dylemat: skąd wziąć te 2A wink

Nie wiem czy jasno to opisałem. Jeśli nie, to instrukcja podłączenia suba jest tutaj:
http://www.pioneer.eu/eur/products/25/13...media.html
Odpowiedz
nie umiem znaleźć zdjęcia gniaz tego modelu ale tak,jesli w DVD jest wyjście chinch na suba to najlepiej podłaczyć przez chihche,zasilanie głowne tak jak ci pisalem bezpośrednio z akusia,sterowanie załaczaniem spróbuj znaleźć za pomica próbnika lub miernika w podłączeniu twojego DVD jesli nie robilo się jeszcze taki knif że od pociągnietego głownego zasilania z aku do suba dopinał sie dodatkowy cienki kabelek na nim włącznik jakikolwiek i drugi koniec do sterowania załączaniem suba,tak się wzmaki tez montowało jesli nie było możliwości sterowania z radia.
Odpowiedz
(2012-Kwi-27, 22:47)DaReK7 link napisał(a):+ po zapłonie bez problemu, myślę Ĺźe to wystarczy...

no ale wtedy wzmacniacz bedzie zawsze chodził, czy słuchamy radia czy nie. Szkoda chyba sprzętu....i po części aku
Odpowiedz
nie wie, czy ten ale każdy wzmak czy sub aktywny ma głowny plus na zasilanie i drugi na sterowanie załączaniem.
Odpowiedz
(2012-Kwi-28, 07:27)bamber link napisał(a):nie wie, czy ten ale kaĹźdy wzmak czy sub aktywny ma głowny plus na zasilanie i drugi na sterowanie załączaniem.

no tak, i ten drugi trzeba podłączyć pod REM, którego nie ma w sprzętach ZB
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości