na dół
Ocena wątku:
  • 41 głosów - średnia: 2.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Sensor wielozaworu gazu PW 2 - jak wyregulować?
Witam, mam problem z nowo zakupionym sensorem PW 2, poprzedni został uszkodzony i nie wiem dokładnie jak wyregulować. W serwisie, gdzie kupowałem powiedzieli, że zatankować gaz do pełna i ustawić wszystkie diody żeby świeciły. Tak zrobiłem, ale przejechałem ponad 200 km i żadna jeszcze niezgasła. Proszę o pomoc.
Odpowiedz
Ja Ci poradzę inny sposób wyjeżdzij gaz do zera podjedz na stacje i zatankuj taka ilość(mniej więcej) przy jakiej chciałbys aby zapalała sie rezerwa i wtedy ustaw wskazanie tak aby paliła sie własnie rezerwa tak na styk między nią a pierwszą diodą. pozdrawiam
Odpowiedz
Dzięki.Sprawdzę jak radzisz i dam znać,bo na ten temat próżno szukać postów.Jak wiesz coś jeszcze więcej to daj znać.jeszcze jedno po zakupie tego nowego sensora i założeniu przełącza się na gaz przy 80 stopniach ,przy mniejszej gaśnie co wcześniej to się nie zdarzało,co mu się poświrgoliło może to że jest niewyregulowany?Pozdrawiam.
Odpowiedz
W temacie przełączania to Cie nie pocieszę, bo sensor nie ma zadnego wpływu na to w jaki sposób i kiedy instalacja sie przełacza.
Co do wiedzy o LPG i wogóle to troszke sie wie, jak bedziesz coś potrzebował to poprostu pytaj.
Odpowiedz
Witam .przepraszam że się nie odzywałem ale nie było mnie w kraju wiesz majówka.Zastosowałem się kilka razy do Twoich zaleceń żeby ustawić ten sensor i nic cały czas pokazuje pełny zbiornik ,chociaż jest pusty albo przy tankowaniu nie zapalają się lampki.Już zgłupiałem.Może po odłączeniu starego poprzestawiało się coś w ustawieniach.chyba do gazownika na przegląd pojadę.Jak radzisz?Pozdrawiam.
Odpowiedz
(2012-Maj-07, 09:01)Mariusz -art link napisał(a): cały czas pokazuje pełny zbiornik ,chociaż jest pusty albo przy tankowaniu nie zapalają się lampki
A dobrze podłączyłeś przewody? Jeżeli tak, to proponuję podjechać do gazowników (powinni wyregulować wskazania czujnika, po podłączeniu do komputera i od razu ustawią odpowiednią temperaturę przejścia z benzyny na gaz - myślę, że 30 st. będzie ok) - samemu, nie mając sprzętu, nie warto się męczyć. Te dwa zabiegi powinny kosztować ok. 50 zł (odrobisz na benzynie, jeżeli szybciej będzie się przełączać!
Odpowiedz
Witam.Dzięki za odpowiedz tak też myślałem bo ostatnio trochę na ten temat czytałem i na kompie trzeba ustawić parametry gazu i benzyny .ale naprawdę dziękuje,jak coś to ja też już posiadłem troszkę wiedzy na różne tematy pisz razem zawsze łatwiej coś rozwiązać takie forum jest jak najbardziej na miejscu.pozdrawiam.
Odpowiedz
Witam.Byłem u gazownika i wszystko w porządku z temperaturami .przyczyną nieprzełączania na gaz przy 30%, tak jak jest ustawione  i gaśnięciu silnika jest zabrudzony zawór pod cewką przy mieszalniku.Trzeba  odkręcić małą śrubkę cewki,zdjąć dwa przewody wyjąć cewkę,potem kluczem nasadowym 17 lub 19 zależy jaka instalacja odkręcić zawór (uwaga trochę po syczy gazem) i wyjąć go do czyszczenia musi chodzić swobodnie.Jak go wyczyścimy składamy w odwrotnej kolejności i musi chodzić ,Czynność powtarzamy przy każdej wymianie filtrów gazu.Trzeba pamiętać o tym żeby zawory zamykające gaz były sprawne.A jeżeli chodzi o sensor PW2 i odczytami gazu w butli to dajcie sobie spokój lepiej jeżdzić na kilometry,koszty zgrania nie są tego warte.pozdrawiam.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości