na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Klimatyzacja, a utrata mocy wiktorio001 21 3 833 2017-Maj-11, 07:59
Ostatni post: lbk
  [TUT ZB] Zafira - wymiana chłodnicy układu chłodzenia silnika Z19DT szymekmaj 7 23 097 2017-Maj-07, 10:30
Ostatni post: szymekmaj
  {B} Wymiana chłodnicy klimy kornick 1 826 2016-Lis-08, 19:49
Ostatni post: Kaliope
Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 2.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Spadek mocy po włączeniu klimy. Obciążenie dla silnika i alternatora
Wczoraj wszystko czyściłem EGR, przepustnica, bost sensor. Okazało się że poprzedni właściciel założył już blaszkę przed EGR-em. Sam EGR wyglądał jak nowy, w miarę czysty a trzpień wysuwa się płynnie i leciutko bez zacinania. Bardzo dużo syfu za to było w przepustnicy, a bostsensor wyglądał jak jedna kulka błota. Wyczyściłem, poskładałem, założyłem blaszkę (tym razem za EGR-em) i po krótkiej jeździe mogę stwierdzić że auto odzyskało wigor, i na klimie i bez przyspiesza dużo sprawniej niż poprzednio. Fakt że wczoraj jeździłem wieczorem jak było około 16*C, tak więc na test czy coś się faktycznie zmieniło poczekam jak będzie znowu tak ze 27*C.

(2012-Maj-01, 07:34)cOOba link napisał(a): SprawdĹş ładowanie przy włączonej klimie. Ja tak miałem w zeszłym roku. Prąd spadał do 11. Sprawdzałem altka,, kable itp. Skończyło się na wymianie słabego akumulatora. Teraz wszystko śmiga naleĹźycie.

Aku był wymieniany w listopadzie 2011r. Wczoraj nie sprawdzałem ładowania przy włączonej klimie, ale na wyłączonej było 14,1. U mnie to standard. Jeszcze przy okazji sprawdzę na włączonej.
Odpowiedz
(2012-Maj-01, 10:21)Ciepyp link napisał(a): Wczoraj wszystko czyściłem EGR, przepustnica, bost sensor. Okazało się Ĺźe poprzedni właściciel załoĹźył juĹź blaszkę przed EGR-em. Sam EGR wyglądał jak nowy, w miarę czysty a trzpień wysuwa się płynnie i leciutko bez zacinania. Bardzo duĹźo syfu za to było w przepustnicy, a bostsensor wyglądał jak jedna kulka błota. Wyczyściłem, poskładałem, załoĹźyłem blaszkę (tym razem za EGR-em) i po krĂłtkiej jeĹşdzie mogę stwierdzić Ĺźe auto odzyskało wigor, i na klimie i bez przyspiesza duĹźo sprawniej niĹź poprzednio. Fakt Ĺźe wczoraj jeĹşdziłem wieczorem jak było około 16*C, tak więc na test czy coś się faktycznie zmieniło poczekam jak będzie znowu tak ze 27*C.

[quote author=cOOba link=topic=1840.msg19780#msg19780 date=1335854088]
Sprawdź ładowanie przy włączonej klimie. Ja tak miałem w zeszłym roku. Prąd spadał do 11. Sprawdzałem altka,, kable itp. Skończyło się na wymianie słabego akumulatora. Teraz wszystko śmiga należycie.

Aku był wymieniany w listopadzie 2011r. Wczoraj nie sprawdzałem ładowania przy włączonej klimie, ale na wyłączonej było 14,1. U mnie to standard. Jeszcze przy okazji sprawdzę na włączonej.

[/quote]
No to nie ma punktu odniesienia.Zafira strasznie w upały puchnie.
Odpowiedz
(2012-Maj-01, 13:15)kubik_CDTi link napisał(a): Zafira strasznie w upały puchnie
Co autor miał na myśli    26
Odpowiedz
W czasie upałów,gotuje się dolot,intercooler nie wyrabia i są cięte dawki,przez co samochód,muli.Do tego dochodzi klima,która zabiera kilka koników i no nie idzie to jak wieczorami,gdy jest troszkę chłodniej,a powietrze wilgotniejsze.
Nie wiem jak w 150tce,bo tam jest duży IC,w 120tce niestety czuję to.
Odpowiedz
Nic takiego nie zauważyłem w A17DTR  26
Odpowiedz
To się zauważa tylko przy ofensywnej  jeździe  32
Odpowiedz
co do puchniecia macie rację...

u mnie jak jest gorąco i jade na klimie to podczas przyspieszania słychać jakby brzęczenie po prawej stronie auta pod maską wiec...
albo to czujnik ciśnienia turbo -lub jakiś wężyk od temperatury tak mięknie ze aź sie samoczynnie zaciska od podciśnienia
albo dolot od strony filtra tak "gra"
albo nie wiem co... jak przyspieszam delikatnie takiego dźwięku nie ma.
Odpowiedz
U mnie po przegonieniu przy 28st.C to turbina zupełnie inny dźwięk wydaje.
Odpowiedz
(2012-Maj-01, 14:44)kubik_CDTi link napisał(a): W czasie upałów,gotuje się dolot,intercooler nie wyrabia i są cięte dawki,przez co samochĂłd,muli.Do tego dochodzi klima,ktĂłra zabiera kilka konikĂłw i no nie idzie to jak wieczorami,gdy jest troszkę chłodniej,a powietrze wilgotniejsze.
Nie wiem jak w 150tce,bo tam jest duży IC,w 120tce niestety czuję to.

potwierdzam, wziąłem się ostatnio za wyprzedzanie pod górke. +29 stopni i klima.....muł niesamowity.
Odpowiedz
Czyli rozumiem że ten typ tak ma i nie da się z tym nic zrobić. Jeszcze zanim kupiłem zafirę czytałem gdzieś (nie pamiętam źródła), że te silniki lepiej sprawują się zimą niż latem hehehe.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości