na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TUT ZB] Zafira - Naprawa ogranicznika drzwi roboo1 49 17 076 2018-Paż-04, 14:51
Ostatni post: piosk
  {B} Czy da się wyłączyć podświetlenie licznika zaraz po otworzeniu drzwi espionage 0 234 2018-Wrz-05, 19:40
Ostatni post: espionage
  {B} Lusterko wewnętrzne fotochromatyczne nie działa celius 20 1 551 2017-Gru-01, 20:38
Ostatni post: Pszczyna
Ocena wątku:
  • 25 głosów - średnia: 2.32
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Nie zamykają się lewe tylne drzwi
Dzisiaj zauważyłem ,że nie działa blokada w tylnych lewych drzwiach.  Po zatrzaśnięciu wszystkich drzwi a następnie zamknięciu przy użyciu pilota  w opisanych drzwiach nie słychać charakterystycznego KLIK. Tylne lewe drzwi da się otworzyć z zewnątrz co powoduje od razu odblokowanie pozostałych drzwi. Elektryczne opuszczanie szyby działa bez zarzutu. Gumowa osłona przewodów w tych drzwiach bez jakichkolwiek uszkodzeń i  otarć . Myślę ,że przewody są w całości , ale poddam  je jutro bardziej szczegółowym oględzinom.
Podejrzewam ,że winę za tą usterkę ponosi jakiś mechanizm lub siłownik odpowiedzialny za blokadę. Teraz pytanie.
Jak dobrać się do drzwi a szczególnie jak zdjąć tapicerkę aby nie uszkodzić spinek lub nie połamać plastików?
Czy ktoś miał podobną usterkę i jak ją usunął?

dodałem prefix/kaliope
Odpowiedz
a ja myślę, że jednak poszły przewody i zamek nie działa.
Odpowiedz
kaliope dobrze mĂłwi smile

to że gumowa osłona jest bez zniszczeń, nie znaczy że nie ma spustoszenia wewnątrz tej osłony.
Jak już poddasz ją "bardziej szczegółowym oględzinom", to są spore szanse, że następny kabelek się urwie.
Przygotuj się lepiej na naprawę wiązki - to BAAARDZO "popularna" usterka Zafiry-B
Odpowiedz
OK.  Zerknę na tę wiązkę. Ale dziwi mnie to ,że gdyby wiązka była przerwana lub nie było styku to przecież nie otwierały by się pozostałe drzwi  w momencie otwarcia tych felernych. Gdyby była przerwa to nie działało by tą w tę drugą stronę, aczkolwiek mogę się mylić.
Odpowiedz
(2012-Maj-04, 19:36)Grisza link napisał(a):Przygotuj się lepiej na naprawę wiązki - to BAAARDZO "popularna" usterka Zafiry-B
Chyba nie tylko B, dziś "łączyłem" w A, także lewy tył!
(2012-Maj-04, 21:29)pablomaxim link napisał(a):gdyby wiązka była przerwana lub nie było styku to przecieĹź nie otwierały by się pozostałe drzwi  w momencie otwarcia tych felernych
Chyba, że robi się jakieś zwarcie, na tych uszkodzonych przewodach, w momencie otwieraniaHuh? Ja, tak jak przedmówcy, zacząłbym od sprawdzenia tej wiązki.
Odpowiedz
(2012-Maj-04, 21:29)pablomaxim link napisał(a):Gdyby była przerwa to nie działało by tą w tę drugą stronę, aczkolwiek mogę się mylić.

mylisz się wink

do sterowania centralnym zamkiem w wiązce jest 5 kabelków.
Obstawiam uszkodzenie kabelka szaro-białego.
Odpowiedz
Klasyka po prostu. Chyba każdego to czeka. U mnie też najpierw lewe tylne drzwi przestały się blokować. Skręciłem przewody razem, oplątałem taśmą izolacyjną i działa już rok...

Osłona wytrzymuje a kable na skutek wielokrotnego zginania i prostowania się łamią. Większe naprężenia chyba. Mniejszy kąt zgięcia niż peszla.
Odpowiedz
Faktycznie , mieliście rację. WIELKIE DZIĘKI. Po zdjęciu gumowej osłony i odpięciu tej dziwnej kostki znalazłem dwa zerwane przewody jeden biały i drugi zielono czarny.  Podłączyłem je na nowo i działa. Pozostałe też były lekko jakby nacięte i nie  wiem czy to w czasie montażu ktoś nie robi sabotażu aby mieć potem zajęcie, czy to też tak się dzieje w wyniku normalnego użytkowania. Z braku czasu nie zajrzałem do pozostałych  peszli.

Dziękuję za podpowiedzi.
Odpowiedz
Ja w weekend naprawiałem tylne drzwi, ale zamiast lutowania użyłem konektorów.

[Obrazek: 26052012541.jpg]
Odpowiedz
(2012-Maj-05, 07:49)Grisza link napisał(a):Obstawiam uszkodzenie kabelka szaro-białego.
Przy wymianie wiązki u siebie miałem w ręce trzy różne wiązki od trzech różnych pojazdów (w tym z mojego). Każda, oprócz standardowych przewodów - brązowego i bodajże niebieskiego - miała inny zestaw kolorów dla poszczególnych funkcji, więc szarobiały niekoniecznie musi u niego wystąpić.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości