na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {CD30,DVD70} radio, problem ze słabym sygnałem stacji radiowych ondrasz 4 3 071 2017-Lis-24, 22:43
Ostatni post: zoniec30
  {A} Wymiana oryginalnego radia na inne radio niefabryczne Kaliope 58 40 134 2017-Paż-21, 19:25
Ostatni post: pietras8787
  Radio z Aliexpress (pytanie) Zmudziak 11 2 450 2017-Cze-06, 20:29
Ostatni post: Zdzich
Ocena wątku:
  • 13 głosów - średnia: 3.62
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{ZA} Radio działające po wyciągnięciu kluczyków
Witam, ostatnio kolega pochwalił mi się swoją przeróbką (w Nissanie) po której radio gra nawet bez kluczyków w stacyjce.
Czy jest możliwe takie coś w ZA? Jeśli tak, to jak można to zrobić?
Nie mam fabrycznego radia, włożone jest Sony CDX-GT200.

Chyba wybrałem dobry dział na to pytanie  26
Odpowiedz
Oryginalne radio gra bez kluczyka,. Jest też opcja po której radio włącza się  automatycznie zaraz po zapaleniu silnika i wyłącza się automatycznie po jego zgaśnięciu
Odpowiedz
Tak, tylko:
(2012-Maj-05, 11:03)phantom link napisał(a): Nie mam fabrycznego radia, włoĹźone jest Sony CDX-GT200.
Odpowiedz
Podczas wymiany radia u siebie w ZA wystarczyło zewrzeć dwa kabelki w kostce i zasilanie na radiu mam cały czas, niestety nie pamiętam które to były kolory.
Odpowiedz
(2012-Maj-05, 21:20)agent link napisał(a): Podczas wymiany radia u siebie w ZA wystarczyło zewrzeć dwa kabelki w kostce i zasilanie na radiu mam cały czas, niestety nie pamiętam ktĂłre to były kolory.
Tzn - musisz znaleźć przewód (najlepiej przy pomocy miernika lub żarówki), w którym zawsze jest napięcie i podłączyć go pod zasilanie radia. Wtedy radio będzie grało niezależnie od włożenia kluczyka!
Odpowiedz
Tu masz schemat z nr 4 do nr 7 mostek.
[Obrazek: beznazwyiq.th.jpg]

zasilanie
1. tel.mute
2. pilot (masa)
3. pilot
4. podtrzymanie pamięci radia stale 12V
5. sterowanie antena automatyczna
6. podświetlenie ( +12V)
7. zasilanie ( +12V ) po kluczyku
8. masa (-)
Albo luknij tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop...e0172f120e
Odpowiedz
Czyli, jeśli dobrze rozumiem, mam przeciąć przewód z pina 7 i dołączyć go do pina nr 4?
Odpowiedz
Witam mam nadzieję że ktoś tu zajrzy i mi pomoże... Otóż mam taki problemik zrobiłem tak jak tu pisze krok po kroku i wylaczyłem też sygnalizację pozostawionych kluczyków no i tu schody nie działa dźwięk pozostawionych świateł samochód mogę tylko otwierać zamykać już nie mogę otwierać to też i to z bardzo bliska proszę o pomoc jeśli ktoś wie o co chodzi  2 2 22 22 22 22
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości