na dół
Ocena wątku:
  • 22 głosów - średnia: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{ZB} Zasilanie monitora podsufitowego
Zanim podłącze to wolę się upewnić czy dobrze myślę. Najwygodniej dla mnie jest pociągnięcie zasilania z kostki radia, ze schematu wygląda, że podłączając się do pinów 15(+) i 12(-) powinienem dostać zasilanie pojawiające się po przekręceniu kluczyka i znikające po jego wyciągnięciu. .... ale czy na pewnoHuh? 
Odpowiedz
Kolego przemyśl czy to będzie dobre rozwiązanie ja w swej Zofi posiadałem takie rozwiązanie i gdy miałem gdzieś podjechać i poczekać to moja córka dostawała białej gorączki bo monitor się wyłączał i doszedłem do tego że puszczę przewód ze stałym napięciem tylko zamontuje sobie przełącznik pod ręką gdy nie będzie oglądać to wyłączę  i tak uniknę histerii przemyśl to rozwiązanie  35
Odpowiedz
Obraz i dźwięk idzie z radia (tzn. stacji multimedialnej) więc zasilanie zsynchronizowane z radiem jest optymalne
Odpowiedz
(2012-Maj-15, 17:59)xary link napisał(a):Zanim podłącze to wolę się upewnić czy dobrze myślę. Najwygodniej dla mnie jest pociągnięcie zasilania z kostki radia, ze schematu wygląda, Ĺźe podłączając się do pinĂłw 15(+) i 12(-) powinienem dostać zasilanie pojawiające się po przekręceniu kluczyka i znikające po jego wyciągnięciu. .... ale czy na pewnoHuh? 

minusa nie musisz ciągnąć przez pół samochodu - podłącz się do pierwszej lepszej śruby.
(+) z pinu 15 (gruby czerwony kabel).

Natomiast przy okazji się zapytam: jak podwiesiłeś monitor? Demontowałeś podsufitkę żeby zamontować jakieś wzmocnienie, czy przykręciłeś bezpośrednio do podsufitki?
Odpowiedz

(2012-Maj-15, 21:20)Grisza link napisał(a):Natomiast przy okazji się zapytam: jak podwiesiłeś monitor? Demontowałeś podsufitkę Ĺźeby zamontować jakieś wzmocnienie, czy przykręciłeś bezpośrednio do podsufitki?
Nie ma potrzeby demontować podsufitki, wystarczy zdemontować tylną lampkę, jakieś 7 cm w kierunku przodu auta jest belka usztywniająca dach i do niej można przykręcić płytkę montażową. Niestety trzeba zamknąć oczy i zrobić dwa małe nacięcia aby się tam dostać z wiertarką. Osobiście myślałem że będzie trudniej, ale płytka siedzi idealnie. Nie ma możliwości aby przykręcić taki monitor do samej podsufitki jest za ciężki (ok 2kg) i prędzej czy później spadnie nam na głowę. 

(2012-Maj-15, 21:20)Grisza link napisał(a):minusa nie musisz ciągnąć przez pół samochodu - podłącz się do pierwszej lepszej śruby.
(+) z pinu 15 (gruby czerwony kabel).
Mój monitor ma już taki kabel że na jego końcu wychodzą już wszystkie wtyki również minus więc podłącze go do pinu 12.
Odpowiedz
zasilanie w kostce radia jest cały czas - tam nie ma zasilania po zapłonie

[br]Dodano: [time]1337159804[/time]
(2012-Maj-16, 10:05)xary link napisał(a):Nie ma moĹźliwości aby przykręcić taki monitor do samej podsufitki jest za ciężki (ok 2kg) i prędzej czy później spadnie nam na głowę. 

pytałem, bo niedawno widziałem opis jak gość montował w Jeep'ie i użył do tego jakichś specjalnych kołków do tapicerki w które dopiero wkręcał śruby od monitora
Odpowiedz
Na pewno? Bez kluczyka radio nie gra i nie da się go włączyć - chciałbym aby taka samo było w przypadku monitora.
Odpowiedz
na pewno. Zasilanie idzie bezpośrednio z bezpiecznika nr 35 skrzynki w komorze silnika (bezpiecznik 20A).
To że radio gra albo nie gra jest już obsługiwane elektronicznie
Odpowiedz
(2012-Maj-16, 10:25)xary link napisał(a):Bez kluczyka radio nie gra i nie da się go włączyć
Po wyjęciu kluczyka radio przestaje grać, ale możesz je włączyć i będzie grało!
Odpowiedz
u mnie nie da się włączyć bez przekręcenia kluczyka , ale może dlatego że mam inne, nie pamiętam jak było na oryginalnym cd30.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości