na dół
Ocena wątku:
  • 22 głosów - średnia: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{ZB} Zasilanie monitora podsufitowego
(2012-Maj-16, 10:34)piopio link napisał(a):u mnie nie da się włączyć bez przekręcenia kluczyka
Tak jak pisze Grisza - to efekt sterowania elektroniki, ale zasilanie w przewodach powinno być (jeżeli nikt, nic nie przerabiał).
Odpowiedz
może masz przerobioną instalację pod stację MM. Oryginalnie w złączu radia nie masz co szukać +12 po zapłonie
Odpowiedz
OK, więc +12 po zapłonie w okolicach radia znajdę? W okolicach radio - schowek będę z całą wiązką i tam będzie mi najwygodniej się podłączyć.
Odpowiedz
(2012-Maj-16, 10:05)xary link napisał(a):Nie ma potrzeby demontować podsufitki, wystarczy zdemontować tylną lampkę, jakieś 7 cm w kierunku przodu auta jest belka usztywniająca dach i do niej moĹźna przykręcić płytkę montaĹźową.

tak zamontowany monitor nie zasłania ci widoku w lusterku wstecznym?

Pytam, poniewaz mnie strasznie irytowalo jak na tylnej kanapie siedziala zona miedzy dziecmi - nie widac wtedy kto za nami jedzie, a przy wyprzedzaniu lepiej sie upewnic przynajmniej jaka to marka samochodu (w znaczeniu czy nie jada to tajniacy z fotoradarem)

A jak z komfortem ogladania tak zawieszonego monitorka? Dzieci nie skarżą się że im szyja zdrętwiała? smile
Odpowiedz
(2012-Maj-16, 10:59)katar link napisał(a):(w znaczeniu czy nie jada to tajniacy z fotoradarem)

jak tajniacy to i lusterko nie pomoże 21  a o reszcie będę mógł powiedzieć jak już uruchomię. to jednak sprzęt uruchamiany kilka razy do roku, bo takie wypady po 12 godzin w jedną stronę robię z dziećmi i to tylko na te okazje.
Odpowiedz
(2012-Maj-16, 10:59)xary link napisał(a):OK, więc +12 po zapłonie w okolicach radia znajdę? W okolicach radio - schowek będę z całą wiązką i tam będzie mi najwygodniej się podłączyć.

możesz sprawdzić co się dzieje na przewodzie czarno-żółtym lampki schowka (ze schematu nie wynika jednoznacznie kiedy tam jest zasilanie)

(2012-Maj-16, 11:11)xary link napisał(a):sprzęt uruchamiany kilka razy do roku, bo takie wypady po 12 godzin w jedną stronę robię z dziećmi i to tylko na te okazje.

dlatego chyba poprzestanę na rozwiązaniu które stosuję do tej pory: odtwarzaczu montowanym na zagłówku
Odpowiedz
(2012-Maj-16, 11:42)Grisza link napisał(a):dlatego chyba poprzestanę na rozwiązaniu ktĂłre stosuję do tej pory: odtwarzaczu montowanym na zagłówku

zagłówek ma jedną wadę - dwoje dzieci = koszta x2, a mając już stację MM warto wykorzystać wyjście na drugą strefę

Obadam więc podświetlenie schowka
Odpowiedz
(2012-Maj-16, 11:57)xary link napisał(a):zagłówek ma jedną wadę - dwoje dzieci = koszta x2, a mając juĹź stację MM warto wykorzystać wyjście na drugą strefę

koszta x2 i tak pewnie będą niższe niż sensowny monitor podsufitowy.

W Signum miałem stację MM Clariona i ambitne plany zrobienia monitorów na tył w zagłówkach (sufitowy odpadał, bo miałem szyberdach), jednak auto sprzedałem razem ze stacją i już nie mam tego "problemu" wink
Odpowiedz
(2012-Maj-16, 11:42)Grisza link napisał(a):moĹźesz sprawdzić co się dzieje na przewodzie czarno-żółtym lampki schowka (ze schematu nie wynika jednoznacznie kiedy tam jest zasilanie)

lampka schowka ma zasilanie niezależne od zapłonu, w stanie spoczynku jest tam 2V, po wzbudzeniu pojawia się oczywiście 12V. Nie będę szukał dalej ten punkt mi odpowiada do podłączenia - założę tylko wyłącznik tak na wszelki wypadek - i tu może głupie pytanie - czy przerwę zrobić na "+" czy "-" ?

A przy okazji zapytam, tylna lampka: wtyczka ma 3 linie: jeden plus i 2 (minusy) - wie ktoś który jest który, na wtyczce wyjścia są opisane tylko numerami 1234 przy czym 3 jest puste.

Odpowiedz
odcinaj plus

lampka tylna:
czerwono-niebieski: napięcie odniesienia 12v (pin 1)
brązowy: masa (pin 2)
szary: sterowanie (pin 4)
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości