na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} P0530 - Czujnik ciśnienia czynnika chłodniczego A/C - układ otwarty - stale BartucWP 2 1 027 2017-Cze-16, 14:18
Ostatni post: BartucWP
  {A} Wymiana nagrzewnicy Dzarko 7 3 102 2016-Sie-16, 22:30
Ostatni post: oki Darek
  {A} Klimatyzacja nie działa - cewka kompresora OK, słabe ciśnienie ? darrrrek 1 1 871 2016-Mar-28, 17:32
Ostatni post: Mietas
Ocena wątku:
  • 31 głosów - średnia: 2.77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Czujnik ciśnienia klimatyzacji - usterki, diagnoza, naprawa, wymiana
Witam

szukałem w necie lecz nie znalazłem

potrzebuję sprawdzić czujnik klimatyzacji montowany w naszych Zosiach przy silniku Y20DTH, (ten na odwadniaczu)

po zimie chciałem odpalić klime a tu nic - ciepłe powietrze, udałem się na diagnostykę i na komp wyszedł błąd - przerwa w obwodzie czujnika klimatyzacji - ciśnienie w ukladzie klimy 2,93 bar
do chwili obecnej sprawdziłem
- sprzęgło opór około 4 omy
- na przewodach do sprzęgła przy włączonym guziku klimy w momencie rozruchu pojawia sie impuls 12V około 0,5 sekundy po czym spada na 0V
- po wypięciu przewodów z czujnika (na odwadniaczu) załączają się oba wentylatory na max obroty
- napięcie na czarnym przewodzie do czujnika (na odwadniaczy) mierzona względem masy przy wypiętym czujniku i załączonej klimie to około 5V

potrzebuję teraz wartości oporów, napięć, schematu czujnika, czegokolwiek co pomogło by stwierdzić czy czujnik jest sprawny

Edit: poprawiono tytuł tematu / Mietas
Odpowiedz
Wiele nie pomogę, czujnik ma trzy piny, jedno wejście 5V i dwa wyjścia.
Według mnie są tam potencjimetry i na wyjściu masz odczyt napięcia między 0-5V dzięki czemu możemy odczytać wartość ciśnienia na diagnostyce.
Odpowiedz
po sprawdzeniu cisnienia w klimie manometrami pokazalo 0 bar, uszkodzona chlodnica

chlodnica wymieniona klima smiga

czujnik okazal sie sprawny podaje wiec wartosci oporow pomiedzy pinami w przypadku gdy nie ma cisnienia w ukladzie klimy

patrzac od gory

#      #
              #

i majac taki uklad pinow

lewy i prawy 55k ohm
lewy i srodek 43k ohm
prawy i srodek 12k ohm
Odpowiedz
(2012-Lip-12, 03:24)c_4 link napisał(a):lewy i prawy 55k ohmlewy i srodek 43k ohmprawy i srodek 12k ohm

A jest szansa żebyś podał te wartości przy nabitej klimatyzacji??
Odpowiedz
wtedy miałem wyjętą chłodnicę klimy więc mogłem go pomierzyć , czyjnik jest w "cudnym" miejscu , w wolnej chwili jak się uda to zmierzę jego wartości, jak się uda podejść miernikiem
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości