na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Jakie lusterko fotochrom moĹźna załoĹźyć? tapatic 6 1 855 2016-Maj-05, 17:41
Ostatni post: oki Darek
  Poduszki boczne - są czy nie? dawid_v222 5 1 237 2015-Gru-07, 18:23
Ostatni post: celius
  przednia szyba - uszczelka gĂłrna lbg 7 2 455 2015-Wrz-22, 19:27
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 3.3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Szyba czołowa typu SOLAR - czy można polerować w celu usunięcia rys
Jako, że na przedniej szybie delikatnie odznaczają się trasy wycieraczek pomyślałem o polerce tlenkiem ceru. Już miałem go kupić kiedy przypomniało mi się, że przednia szyba jest z filtrem solarnym. Czy ktoś wie, po której stronie jest ten filtr i, jeśli od zewnątrz, to co się stanie w przypadku polerowania? Zejdzie?

Edit: dodano prefiks, doprecyzowano tytuł tematu / Mietas
Odpowiedz
Będziesz miał po polerowaniu takie mazy mory i potem wymienisz szybe tak że daruj sobie to polerowanie.
Odpowiedz
(2012-Maj-19, 06:21)Dzarko link napisał(a): Ĺźe przednia szyba jest z filtrem solarnym

a jakie masz oznaczenie na szybie / chodzi o dane pod logo producenta / ?? jest GF czy C
Odpowiedz
(2012-Maj-19, 20:00)bykmark link napisał(a): jest GF czy C

bykmark,
A mógłbyś rozszyfrować te skróty?
Odpowiedz
(2012-Maj-19, 20:00)bykmark link napisał(a): Będziesz miał po polerowaniu takie mazy mory

Prościej - nigdy nie przepolerujesz całej powierzchni szyby jednakowo. Na pewno przyłożysz się bardziej w miejscach zarysowanych i w tym miejscu uszkodzenia staną się mniejsze ale zostaną jednocześnie powstaną refleksy ( inne załamania obrazu ).

Ps. Rzeczywistość - polerowanie szyby drzwiowej pojazdu.
[br]Dodano: [time]1337454424[/time]
(2012-Maj-19, 20:03)kapiszon link napisał(a): GF czy C

GF - zwykła zielona szyba
C - szyba tzw. solarna
Odpowiedz
fachowcy działają Tlenkiem ceru.
Odpowiedz
(2012-Maj-19, 23:05)kubik_CDTi link napisał(a): fachowcy działają Tlenkiem ceru.
ooo, i to dobry tekst wink fachowcy wink
Jeżeli już musisz to zrobić to tylko w fachowym warsztacie.
Przedniej szyby w ogóle nie wolno polerować (zabronione ze względu na możliwe załamywanie światła, refleksy, itp) natomiast jak mus to tylko w specjalistycznym serwisie
Odpowiedz
Na przedniej mam takie małe, od wycieraczek i trochę pionowych. Gorzej trochę boczna kierowcy wygląda, ma ślady po jakichś ziarenkach piachu które dostają się między szybę i uszczelkę i orzą.

Miałem zamiar kupić tlenek ceru na allegro i poszlifować filcem trzpieniowym wzdłuż rys.

Co do oznaczenia szyby, to sprawdzę dziś, jak nie zapomnę.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości