na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} wymiana pompy abs bosch Zafira A 1,8 115KM darkb 7 2 087 2017-Maj-22, 11:12
Ostatni post: darkb
  {A} ABS - hamulce znosi na prawo DanJ93 1 918 2015-Paż-28, 19:43
Ostatni post: Bamber
  {A} Stukanie w prawym kole-jaka przyczyna ? Przemass 5 1 550 2014-Lis-09, 17:12
Ostatni post: oki Darek
Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Zapala się kontolka trakcji i abs, jaka przyczyna?
Masa o otym nie pomyślałem , sprawdze.
A te ładowanie do własnie jakeś słabawe podjade do elektryka na pomiary może jeszcze altek nie pada i np. Same szczotki pomogą.
Odpowiedz
U mnie ładowanie pod obciążeniem było 13.3 - 13.5V

Wysłane z mojego Grand X In za pomocą Tapatalk 4

Odpowiedz
No to znalazłem bolączkę tych kontrolek. Tzn. wszystko wina brak czasu i wierzenie w jakieś błędy, komputery itd. wink
Wczoraj znacznie ponad 100 km zrobiłem po W-we i cały dzień to się paliły to się nie paliły różnie. Dziś w spokoju troszkę choć w niedzielę nie lubię bo "w niedzielę praca w ......(nicość) wink  się obraca" pomyślałem o tej masie i by odłączyć klemę.....no i się okazało, że na "+" było już zaśniedziało z zewnątrz nie było tego za bardzo widać poczyściłem i teraz będzie git i z tego powodu i te słabe na ładowanie aku. było itd. aż dziw, że jeszcze auto się uruchamiało bo nie wyglądało to za ciekawie.
Kurcze ostatnio mam sporo roboty i przychodzę "wypompowany" kiedyś to bym od razu zaczął od poczyszczenia klem aaaa teraz to człowiek zaczyna szukać problemu nie wiadomo gdzie bo sam nie ma czasu na spokojnie pomyśleć tylko pędzi i pędzi...co za czasy sad
Odpowiedz
To jesteś do przodu kilka stówek, i bogatszy o nowe doświadczenie smile.

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Odpowiedz
Witam. Tez mam problem z tym abs`em bo nie dziala mi juz nawet licznik a z poczatku bylo ze raz sie zapalaly kontrolki pozniej gasly i licznik czasem wariowal. Z tego co tu wyczytalem to lewy przod siedzi. I moje pytanie jest takie jak doprowadze kabel z prawego kola do lewego aby podpiac ze niby sygnal idzie z lewego to ciekawe czy zadziala licznik? Lub jeszcze inny pomysl zrobienia jakiejs prowizorki aby dobrac sie do sterownika i tam tylko przelozyc wtyczki ale gdzie tego szukac czy sa tem wtyczki czy tylko wchodza kable?. Prosze o jakies podpowiedzi co ewentualnie lepiej bo nie mam zbytnio kasy aby kupic nowa piaste a musze wiedziec chociaz z jaka predkoscia jade bo nie umiem jezdzic jak emeryt zaraz chce mi sie spac za kierownica jak jade 40 smile. Pozdrawiam bede wdzieczny za odpowiedz.
Odpowiedz
Czujnik prędkości jest w lewej piaście. Jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział, ale chyba prościej najprostszą aplikację w telefonie odpalić i też widać wink
Odpowiedz
Bez podłączania komputera już wiadomo że te lewa (tyle się o tym naczytalem) poza tym nie mam kabla że by te było widać na kompie. Dla tego mam takie pytanie jak zrobię przedłużke na prawe koło czy będzie czytać z niego prędkość. Na razie nie zależy mi aby abs był sprawny póki nie ma zimy. Ciekawe czy tak ktoś kombinowal? A jakie powinno być napięcie wychodzące na czujnik? Sprawdzałem przód i tył lewy i mam ok 4.5v
Odpowiedz
(2013-Sie-09, 21:32)grzescz link napisał(a): Bez podłączania komputera juĹź wiadomo Ĺźe te lewa (tyle się o tym naczytalem) poza tym nie mam kabla Ĺźe by te było widać na kompie. Dla tego mam takie pytanie jak zrobię przedłuĹźke na prawe koło czy będzie czytać z niego prędkość. Na razie nie zaleĹźy mi aby abs był sprawny pĂłki nie ma zimy. Ciekawe czy tak ktoś kombinowal? A jakie powinno być napięcie wychodzące na czujnik? Sprawdzałem przĂłd i tył lewy i mam ok 4.5v

powinno działać jak przepniesz stronami, bo piasty są takie same tylko impuls bierze z  lewego

a przypadkiem radio masz oryginalne czy jakieś inne?
koledze też nagle przestał działać licznik, a jak wywalił swoje stare radio (nie oryginalne sony) i wstawił ode mnie za flaszke, org. radio blaupunkt licznik zaczął mu działać OT TAKIE czary -jakim cudem niewiem.
Odpowiedz
Witam.Kolego miałem ten sam problem niedawno.Wymieniłem piastę prawą na nową ,a problem został NADAL SIĘ ZAPALAŁY OD CZASU DO CZASU KONTROLKI ABS,TC,przyczyną była obluzowana kostka w tylnej prawej piaście.Moja rada wyjmij wtyczki kół tylnych i zapnij z powrotem jak nie pomoże piasta prawa do wymiany.
Odpowiedz
Zmiana podłączenia z lewej piasty na prawą jak najbardziej będzie działać jeśli chodzi o sam licznik.
Jedynie w razie poślizgu TC i ABS będzie błędnie działać ale w przypadku braku lewego czujnika to i tak jest w trybie awaryjnym więc nie zadziała.
Co do radia to też może być brak wskazań, ponieważ na złącze radia dochodzi sygnał prędkości pojazdu służący do regulacji głośności radia w czasie jazdy.
Nie wszystkie radia mają wykorzystany ten sygnał i przy niektórych modelach może występować konflikt.
Nie trzeba przy tym wymieniać radia, wystarczy odciąć z kostki jeden przewód aby nie miał fizycznie połączenia.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości