na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} wymiana pompy abs bosch Zafira A 1,8 115KM darkb 7 2 091 2017-Maj-22, 11:12
Ostatni post: darkb
  {A} ABS - hamulce znosi na prawo DanJ93 1 918 2015-Paż-28, 19:43
Ostatni post: Bamber
  {A} Stukanie, bicie. Problem z lokalizacją usterki. przemmo30 8 2 294 2015-Paż-25, 13:39
Ostatni post: Kalfasov
Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 2.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Problem z ABS
A napięcie na akumulatorze sprawdziłeś ,bo jak będzie za niskie to w pierwszej kolejności odłączy się ABS..
Odpowiedz
(2012-Maj-23, 08:14)Harry link napisał(a): A napięcie na akumulatorze sprawdziłeś ,bo jak będzie za niskie to w pierwszej kolejności odłączy się ABS..

Pierwsze wyłączy się wspomaganie. ABS jako układ pilnujący bezpieczeństwa ma priorytet (i pobiera stosunkowo niewiele prądu).

Jak nie poszedł kabelek to na 99% czujnik w piaście. Miałem podobnie. Podczas jazdy sie zapaliła, po odczycie czujnik lewa przednia piasta. Założyłem nowa piaste i chodzi do dzisiaj.
Odpowiedz
Pompa ABS pobiera w przybliżeniu tyle samo prądu co pompa wspomagania..
Odpowiedz
Panowie na razie sytuacja jest taka, że kontrolka zgasła i wcale nie wyjąłem z niej żarówki  27 .
Być może faktycznie coś było z tymi wtyczkami z przodu. Na obecną chwilę tematu nie ma.
Jeszcze raz dzięki  wszystkim za odpowiedzi i deklaracje pomocy.

piwo piwo piwo piwo piwo

Odpowiedz
Piolo, u mnie po pół roku świecenia, nagle z dnia na dzień ustąpiło, a po tygodniu znów zaczęło wink więc problem pewnie powróci.
Odpowiedz
Karol, dzięki za słowa otuchy...
Odpowiedz
Piolo, nie chcę być "złym prorokiem" ale zauważyłem że i na komercji i tutaj chyba się zdarzyło, że jak ktoś miał problem z kontrolką ABSu to zazwyczaj kończyło się to wymianą piasty. Generalnie pada tam czujnik ale nie jest on wymienialny. Jeżeli prędkościomierz pokazuje normalne wskazania, to raczej nie będzie to lewy przedni czujnik. Świeciła Ci się wtedy też kontrolka TC?
Odpowiedz
Oglądam aukcje z piastami do Zośki bo też mnie czeka ich wymiana i zastanowiła mnie jedna rzecz. A mianowicie w tej aukcji:

http://allegro.pl/nowa-piasta-kola-opel-...28218.html

koleś pisze

ZAFIRA ROCZNIKI 1999-2005 WSZYSTKIE SILNIKI

a poniĹźej:

MODELE Z ABS Z MOCOWANIEM KOŁA NA 4 ŚRUBY.

Czy wychodziły Zafiry z kołami mocowanymi na 4 śruby  26 question

I jeszcze jedno pytanko, czy lewa strona różni się od prawej?? Czy można zakupić dwie takie same  26
Odpowiedz
Zafira ma ten sam typ piasty co astra G z pewnymi typami silników. Dlatego tak podają. Astra G wychodziła w dwóch wersjach. Mocowanie na 4 lub 5 śrub.

Piasta pasuje zarówno na lewą jak i prawą stronę.
Odpowiedz
marsuc, mocowanie na 4 śruby z tego co pamiętam wychodziły z mniejszymi silnikami 1,6, aczkolwiek w Zafirze chyba każdej jest 5 śrub wink
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości