na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} wymiana pompy abs bosch Zafira A 1,8 115KM darkb 7 2 090 2017-Maj-22, 11:12
Ostatni post: darkb
  {A} ABS - hamulce znosi na prawo DanJ93 1 918 2015-Paż-28, 19:43
Ostatni post: Bamber
  {A} Stukanie, bicie. Problem z lokalizacją usterki. przemmo30 8 2 294 2015-Paż-25, 13:39
Ostatni post: Kalfasov
Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 2.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Problem z ABS
Ok, dzięki za informację smile To teraz czas na wymianę wink
Odpowiedz
Na razie temat na półkę. Jak zacznie coś się dziać to odświeżymy kotleta.
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Sytuacja sama się opanowała.
Odpowiedz
u mnie podobne objawy - świeci się kontrolka abs-u i dodatkowo TC/ESP, podłączony pod komputer wskazywał przerwanie obwodu w prawym przodzie, natomiast odczyt prędkosci ze wszystkich kół wyszedł prawidłowo (+/- wskazania prędkościomierza), czasami na postoju lub cofaniu włącza się samoczynnie abs? (słychac lekkie terkotanie - nie wiem jak to opisać) - co może być przyczyną takiego zachowania?
Odpowiedz
fabidan, jak poczytasz posty wyżej to dojdziesz do wniosku że potrzebna będzie wymiana piasty sad

Nie wiem jak to jest ale u mnie ten problem pojawia się na tydzień/dwa i znika na miesiące. Może zaczekaj a może u Ciebie również się unormuje wink
Odpowiedz
(2012-Cze-20, 10:49)fabidan link napisał(a): czasami na postoju lub cofaniu włącza się samoczynnie abs? (słychac lekkie terkotanie - nie wiem jak to opisać) - co moĹźe być przyczyną takiego zachowania?

Jak ktoś wyżej napisał w piastach są czujniki indukcyjne, Na samej piaście nabite jest "słoneczko" które kręcąc się razem z kołem powoduje zmiany pola w rejonie czoła czujnika i w efekcie jego wyzwolenie. Na jeden obrót kola przypada ilość impulsów odpowiadająca ilości z wypustek na słoneczku.

ABS/TC załączy się w momencie gdy w danym przedziale czasowym ilość impulsów będzie różna od zadanej w programie. Komputer dodatkowo porównuje ilość impulsów z poszczególnych kół. I tak :
- zbyt mała (koło zablokowane) - działa ABS
- zbyt duża / różnica pomiędzy kołami (uślizg kół) - działa TC

Na moje masz lekko uszkodzony czujnik, lub słoneczko. Czujnik nie daje odpowiedniej ilości impulsów i sterownik odbiera to jako zablokowane koło.
Odpowiedz
(2012-Cze-20, 14:26)marwisn link napisał(a): Na moje masz lekko uszkodzony czujnik, lub słoneczko. Czujnik nie daje odpowiedniej ilości impulsĂłw i sterownik odbiera to jako zablokowane koło.
dzięki za odpowiedź
uszkodzony czujnik wiąże się z wymianą łożyska(wraz z czujnikiem - sam czujnik nie występuje), a słoneczko? może coś tam się po prostu zabrudziło i wystarczy zdjąć koło i przeczyścić? smile

Odpowiedz
Całość jest zabudowana w piaście, z której wystaje tylko wtyczka. Ta jest na 4 śruby przymocowana do wahacza. Demontaż to jakieś 20 minut.

Nigdy jej nie rozbierałem, ale myślę, że wszystko się da naprawić. Jak masz czas i warsztat ku temu to warto spróbować. Czytałem gdzieś, że czujnik można wymienić jak się ktoś uprze.

A całość obfotografować i zrobić TUT'ka. Będzie dla potomnych  31 .

P.S. Mam taką piastę, która od czasu do czasu pokazywała mi właśnie błąd czujnika. Mechanicznie sprawna w 100%. jak chcesz to za jakieś rozsądne pieniążki mogę ja Tobie przekazać do testów  6 .
Odpowiedz
Odgrzeje kotleta wink zeby dla potomnych bylo, jakos nie widzialem wczesniej tego tematu.
Czujnik ABS oczywiscie mozna wymienic choc chyba nie wystepuje osobno, a wyglada tak:

[Obrazek: 28042011098.th.jpg]

[Obrazek: 28042011097.th.jpg]
Odpowiedz
U siebie czujnik ze starej piasty zachowałem i jak będzie taka potrzeba to mogę założyć stara..
Odpowiedz
W jaki sposób można go wymienić? Jak się dostać do niego?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości